• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,256
Da je stoput nova ona bi se trebala samo voziti po toj kanži.
Očito je napravljena od lošeg materijala ili ju je neko zaboravil zakaliti
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Ništa čudno kad je proizvedeno kod nas u MIO , i Kinezi će nas prestići po kvaliteti.
Sutra ću potražiti drugi feder, ovaj je nekako previše krut, a i podbacivano je ispod njega (komad federa), pa se oni kod okretanja ručice zavuku jedan u drugi.
Sa ovom frezom se neko dobro napatio,skrpo je i uvalio meni , a ja sam prisiljen kupovati i tražiti što jeftinije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,256
Nemoj tak, takvu frezu imam i ja. Nemoj da idem na svojoj rastavljati da vidim kakave je kvalitete kanđa na njpj.
Mada moral bum, teče ulje ....:fiery:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ništa čudno kad je proizvedeno kod nas u MIO , i Kinezi će nas prestići po kvaliteti.
Sutra ću potražiti drugi feder, ovaj je nekako previše krut, a i podbacivano je ispod njega (komad federa), pa se oni kod okretanja ručice zavuku jedan u drugi.
Sa ovom frezom se neko dobro napatio,skrpo je i uvalio meni , a ja sam prisiljen kupovati i tražiti što jeftinije.

ja čuh samo najbolje o tim getribama od mije..i većima i manjima..
manju imam doma,30 godina,je mene trpila,odrastanje,svašta je jadna doživila u pojedinim periodima mog života...:icon_twisted:
nije valjda da su te veće lošije??
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Mrac38 poturi plotnice pod oprugu. i treba sto jaca [ kruca] opruga da bi drzala u zadatom polozaju. verovatno je menjan zupcanik ili sto rece Muha nije termicki obradjen. to bi trebalo biti bas tvrdo. Bubamarac ovo je od vucnog frezera ne od menjaca. ja jos uvek neznam ni kako menjac izgleda iznutra posle 34 god.juce prve semeringe zamenuo a videcete na slikama i zbog cega. koji bi to izdrzao danas
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
danas sam varija dekla getribe,od jednog mije, manjeg..neko ga je polupa junački..
došla su mi prazna,samo dekla..oba su imala riseve,pukotine,kroz koje su puštala ulje.
baš bi volija vidit kako to izgleda iznutra..
ali mi se ne rastavlja svoju...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kako su semerinzi izdrzali ovoliko dugo u ovakvim uslovima non stop. juce sam pola casa skidao sa osovine i prvih nosaca sa motikama, i sekao nozem da oslobodim .
25032014598.jpg
evo cime sipam ulje u menjac na hondi ili slicnim masinama
25032014596.jpg
evo i semeringa originalnog a drugi je samo kosuljica od njega spoljna u koju sad ide obican semering 35-58-12. zastitu spolja dodatno sam odradio da kanapi opet nenaprave dar mar
25032014597.jpg
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,256
Semerinzi su davno otišli, ali je trava i špaga brtvila umjesto njih.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Honda i nije naročito riješila zaštitu vratila:s:...večinu što ih znam pišaju.
Na talijanki imam šalice koje prekrivaju prvo pusteni prsten tek onda semering.
A iz vana dolaze šalice sa "noževima" koji posjeku sve što ima doči na vratilo.
I naravno sve je to poprilično tjesno jedno u odnosu na drugo i mogu reči da fercera.
612274.jpeg
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Da istina imam dvojicu kolega koji imaju takvu frezu i ne mogu ih nahvaliti,kažu nikakvih problema, čak i drugom brzinom mogu frezati, ja sam baš bakcuz sa kupovinom ovih strojeva za hondu, nadam se da neću proći tako i sa dizel motorom kojeg sam nedavno kupio.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
lel kod mije ulje dolazi skroz doli do one osovine koja vrti freze,ili ulje ide samo u gornji dio di se šaltaju brzine?
kad se ispravna getriba razvida,šta se mora minjat?
koliko para dodje tih par semeringa?biće par eura komad?ja moram prvo sve vide nać i vratit one koje su poispadale,pa oprat izvanka sve i onda vidit oće li negdi balit,oću li ga rastavljat..ležaji u njima teško stradaju,ili?nisu to neki djiri ni neko opterećenje za te ležaje računam da ih ne triba dirat...morat ću remenicu getribe proat mrvu cimnit,ako ima išta lufta,minjat ćemo i ležaje,jednom kad uvatim vrimena..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Kod te vučene freze za f 600, što ti stalno iskače. To je napravljeno tako da kod opterećenja iskoči ( da ne polomi ostale elemente transmisije).:(nerd):
Možeš ako želiš to blokirati, pa ćeš vidjeti što će se desiti !!! Najjednostavnije je silovati stroj, pa kad nešto rikne, onda kukati ( onda su krivi oni koji su ga napravili, krivi su inžinjeri što su tako nešto konstruirali itd..) Svaki stroj trebalo bi koristiti prema njegovim mogućnostima, ako želite da funkcionira !:(think):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
@bubamarac osovine u mjenjaču su u ulju , ako nije bilo dovoljno ulja u mjenjaču moguče je da su ležaji lošiji, jer su snopovi sa zubčanicima u gornjem djelu, ja sam kod sebe mjenjo sve ležaje u mjenjaču a stalno je bilo dovoljno ulja , bili su neki ležaji bez oznaka vjerovatno kineski, bilo je par ležaja lošiji ali sam ih sve promjenio kad je več bilo sve rastavljeno.
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
mio standard f600

motokultivator mio standard f600 neda iskru dali mi mozete reci dali je mozda paljenje rastelano ili nest drugo
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
ja sam neki dan proba molat čep od ulja.prvi put nakon 30 godina :(giggle): (s tim da freza vjerovatno još nema 100 sati rada),pokazalo se ulje da će isteć sa čepa,pa sam brzo zatvorija.
to sam iša vidit da nije iscurilo/suvo,čini se da je još sve na mistubar otprilike..
po tijelu getribe doli di stoje freze ima masnih fleka.ali nisam siguran jel masnoća od mješavine ili ulja iz getribe..


ako sam te dobro razumija,unutar polutki od getribe je svugdi (isto) ulje,ona donja osovina na koju idu freze,nju pokreće lanac iz getribe i sve se skupa kupa u istom ulju.koliko ulja ide u tu getribu?čita sam negdi po forumu da se liva ulje za u motor,ono 10w40..ali neznam koliko.jesu skupi semerinzi od doli di su freze,i daju li se vadit i stavljat izvanka da se ne rastavlja getriba?recite mi bar neprecizno koliko dodje par donjih semeringa jer nemam niti približnu predodjbu njihove cijene.
šta se ležaja tiče,kad je moj traktor napravljen kinezi nisu znali napravit ležaj.:(giggle):
tako da ga ne minjam dok se ne polomi,jer će bit gori novi, od ovih mojih...
izvinjavam se na možebitnoj zbrci koju stvaram,jer pišem o frezi koja nije serije 600,nego 400,iako je to vjerovatno sve isto..ili?

sory brgude,nisam vidija da si na sličnoj temi pisa o minjanju tih semeringa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Vjerovatno ti onda semerinzi ne puštaju kad ti je ulje počelo na čep izlazit, jedino možeš ulje promjenit ako nije dugo mjenjano, u f-620 u mjenjač ide po uputi za nju 3.5 litre, sad u tu 400 neznam mjenjač je manji od nje, morat češ vj. kupit 3 litre pa sipat dok ulje poteče na čep. normalno freza mora stajat na ravnoj površini kad se sipa ulje.Semerinzi se mogu izvana promjenit.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da izvana se mogu promjeni i nisu skupi oko 45kn/kom.
Ulje ide mineralno motorno 15w40.
Ako ne slini Jace na tim semerinzima nediraj,većinom počnu pustat zbog namotane trave u blizini semeringa.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Ako je f400 ulja ide kako je navedeno u prethodnom postu. Ako vidiš da malo slini ulje po kućištu mjenjača a ne na pogonskoj osovini. Prekontroliraj sve vijke i stegni ih (zna se desiti da je bio mjenjač otvaran i onda zatvoren bez brtve, samo sa silikonom onda pušta, treba biti brtva). Što se tiče zamjene semeringa opisao sam u temi mtk f 400, pa si tamo možeš pročitati. Ako si pak zaključio da se radi o f 400, onda se prebaci u tu temu.:icon_hang:
Originalni semerinzi gumirani dođu cca 64,00 kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh