• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da slažem se upravu si.
Bolje Češće promjeni i sidurno bu duže trajala.
 

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
Nisam ni znao da treba i odozdo da bude taj stoper tzv.hvala momci,morat cu nesto da izmislim da improviziram,a remen mi je svakako labav pa cak i kad ukljucim spojku nije bas napet, A za ove sto ih nerviram, valjda ponavljam ove poruke,neznam ni ja sta radim,pa ipak sam ja Bosanac jbg.pozzz za sve.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Je i to po naljepnici izgleda da je Janmar (trebalo bi na pločici vidjeti kaj piše)
Samo kaj fali mehanizam za paljenje , poklopac remena i još ko zna kaj sve ne.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
koliko vidim treba da je original janmar. sto rekao Muha malo delova fali ali nije strasno i proveriti u kakvom je stanju
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod mene danas dve havarije. kako sam poceo jutros frezovati puce sajla od kvacila.nije mi jasno sta joj bi posle 34 godine rada. ajd sad napravim je od golfove za rucnu kocnicu. popodne dodje rodjak da njemu isfrezujem 2 plastenika. 3-4 opeke iskopam iz zemlje neke i izlomim dok nisam udario na baksuznu. zaglavi se u momentu izmedju motika i ralice i popucaju vijci koji ih drze. ta motika proleti izmedju nogu a druge dve se zakosile i rascepile blatobran jedno 5cm. e veselja , al dobro je proslo sto sam u trenutku razdvojio kvacilo inace bi bilo lomljave delova. niti remen popusta niti motor se da ugusiti pod takvim opterecenjem. sreca pa kvacilo radi kako treba. ali uspeo sam zavrsiti a sutra ponovo jos 8 ari zagovoreno
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Da li je neko ugrađivao dizel motor na F-600 i kako je riješio problem sa kvačilom? Motor je kineski neka kopija Yanmara na njemu piše D310, UNITEDPOWER.
Ako neko ima riješenje molio bih da postavi par slika i malo objasni princp.
Zahvaljujem.
 

Prilozi

  • Fotografija-0025.jpg
    Fotografija-0025.jpg
    55.7 KB · Pregleda: 1,327
  • Fotografija-0026.jpg
    Fotografija-0026.jpg
    50.8 KB · Pregleda: 330
  • Fotografija-0027.jpg
    Fotografija-0027.jpg
    53 KB · Pregleda: 562

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Ako si skinuo stari motor onda si valjda vidio kako je bilo namješteno. Imaš dosta slika gdje se taj element vidi. Na blok mora doći zaštitni lim i na njega graničnici koji sputavaju remen. Imaš tamo 4-5 rupa. Što misliš da su te rupe tamo za ukras ili za skupljanje prašine ?:(angel):
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Znam ja kako je bilo i kako treba biti sa G-200 motorom,ali ovaj je motor puno robusniji i visina pogonske remenice je višlja u odnosu na G-200 i to podosta,tako da sada ovaj španer ne može našpanati remen, znači trebao bi biti puno višlje.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Jedino dignut višlje španer ako je moguče, ili produžit španer da može uključit, jedino na ovaj drugi način bi kvačilo kod uključivanja bilo tvrđe. Meni se mogla desit havarija sa mjenjačem, curilo mi ulje na semeringu i to sam popravio, i ajde ulit ću samo pola ulja u mjenjač da vidim hoće li curit, malo je slinilo i onda prestalo, a ja počeo sa frezanjem a zaboravio dosut ulje, radio sam tako jedno 15 minuta sad neznam dali ima kakvih oštečenja?
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Evo našao sam na poljoprivrednom forumu iz Srbije, a mislim da bi to mogao biti član sa našeg foruma (vica),tamo mu je nick: vica 022.
Pokušat ću nešto slično,ali ne bih želio demontirati ili uništiti postojeći original španer, pa ću probati sa starim koji sam zamjenio jer je pohaban.
 

Prilozi

  • 16032013385.jpg
    16032013385.jpg
    52.7 KB · Pregleda: 1,731
  • 16032013383.jpg
    16032013383.jpg
    47.8 KB · Pregleda: 1,059

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Da li je neko ugrađivao dizel motor na F-600 i kako je riješio problem sa kvačilom? Motor je kineski neka kopija Yanmara na njemu piše D310, UNITEDPOWER.
Ako neko ima riješenje molio bih da postavi par slika i malo objasni princp.
Zahvaljujem.


jel nebi pomoglo da staviš malo kraći remen i onda bi dohvatilo i našpanao bi remen......
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Da našpanao bih ali onda skroz vrti remenicu na mjenjaču ,pa krči kad se šalta a hoće i odmah krenuti ako nema nekog opterećenja.
Remenicu sam pravio kod tokara jer nema original za hondu sa rupom fi 25 mm( mala je 70mm a velika je 110 promjera,na velikoj mi nije neki problem, da se uštelat, dok je na maloj problem, skroz mi pali remen.
Motor je 3600 o/min pa sam išao sa manjom remenicom da bi mogao koristiti vučnu frezu.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
gledis gledis moje resenje na hondi. da ja sam na poljoinfu Vica. kod mene je jedna pogonska remenica ali veca od originalne po mojoj volji. ubrzao sam je zbog lakseg frezovanja . posto nemam vucni frezer a necu ga ni kupiti nego najverovatnije nesto napraviti ali otom potom. izvod za pogon je sa radilice i udaljenije je napred , i zbog toga mora veci remen. kod mene je 1150-17. taj jedino odradjuje moj sistem. kod tebe bi morala dva ici razlicita. manje su ti remenice po dimenzijama od fabrickih. tabi ce ici otprilike 1050-1100-17. e sad problem koji mi se desio a nisam mogao drugacije resiti je tezina ovog remena i duzina i nije se mogao zaustaviti. sto se tice vuce je bolje spaner kad ide dole. u mom sistemu je problem sto sam spanovao vucnu stranu remena a po pravilu to se neradi. ali 2 godine ona radi ovako da kazem besprekorno. morao sam produziti sppaner da bi dobro trpeo silu mojih uslova frezovanja jer kod mene stvarno teske poslove obavlja. sta te interesuje pitaj. malo teze mogu slike postaviti ali ako treba potrudicu se za jos koju. uglavnom remen mene sad sluzi dosta duze .celu sezonu nekad i vise a radi stalno
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Niti jedan remen se ne zateže sa unutarnje strane (pa tako ni ovaj), ali vrijedi pokušati, za znati. Ako ne probaš nećeš znati da li funkcionira ? Nema potrebe izmišljati ono što je već izmišljeno i ako kao takvo funkcionira!:(giggle):
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Da na malu remenicu na motoru i veliku na mjenjaču mi lijepo paše 17×1120,a za brzohodnu (velika na motoru i manja na mjenjaču) 17×1050.
Nešta si razmišljam kako bi bilo da samo produžim postojeći španer? Sutra ću i pokušati tako pa ću vidjeti kako će se ponašati.
Zar se na rotokosi ne zateže remen iznutra? Nekako mi se čini da je tako.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Brgude kad mi ti budes kupovao remenje ja cu vratiti na stari sistem. ako se nisi bavio problematikom sa ovim onda se nepodsmevaj. kao prvo pogledaj dal se igde remeni lome ka unutra i spanuju. time dobijaju malo vecu povrsinu naleganja kao kod honde ali zato sam i dnevno kidao po remen u frezovanju. sa ovim sistemom remen me sluzi godinu dana .godisnje napravim najmanje 400-500 casova rada ,pa malo li je.proracunaj samo moj prenos spram hondinog original i jos da je pogon sa radilice koja ide 3600 rpm a ne kao na G200 gde je 1800rpm. remenica pogonska umesto 12cm precnika kod mene je 14,5 cm. ako takve sile trpi u frezovanju na 25-30 cm dubine sta ocekujes da kazem. da je idealno nije ali radi i ja sam resio problem koji me mucio .kad smislis prvo bolji sistem javi se. produzi spaner ali moras i mesto kacenja opruge pribliziti za toliko ka lezaju spanera. ima tu malo muke samo sto nece razdvajati dobro.tezak remen pravi problem.
 
Posljednje uređivanje:

Braca

Novi član
Tu od
17 Kol 2007
Poruka
16
Da na malu remenicu na motoru i veliku na mjenjaču mi lijepo paše 17×1120,a za brzohodnu (velika na motoru i manja na mjenjaču) 17×1050.
Nešta si razmišljam kako bi bilo da samo produžim postojeći španer? Sutra ću i pokušati tako pa ću vidjeti kako će se ponašati.
Zar se na rotokosi ne zateže remen iznutra? Nekako mi se čini da je tako.

Ako mi može netko objasniti... imam Hondu 600y mastor mi je rekao da bi trebao nabavati remen za veću brzinu sada je freza sporohodna, kada sam nazvao u MIO Osijek taj "majstor" je skoro rekao da ga pošaljem u q.... jer da nema remena sporohodnog i brzohodnog nego da samo trebam postojeći remen preseliti na remenice prema van, (barem tako mislim da je rekao) nije važno, ono što je važno da li je to isti remen ili stvarno postoje dva remena. F600 koristim kao kopačicu i dosta to sporo ide.
Pozdrav
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Ovaj majstor iz Mio Osijek ti je dobro reko, mraci je zateže se remen kod roto kose iznutra, a i kod strižne kose koju ja imam se zateže iznutra, ali imaš sa donje strane kao fiksni španer ja bi ga tako nazvo koji drži remen tako da kolko onaj gornji španer (koji služi za isključenje ili uključenje)digne remen tolko ga digne i ovaj donji, tako da remen što više obuhvača remenicu, da nedođe do proklizavanja remena. Mogu to i uslikat ali imam problema sa internetom pa nemogu postavit slike.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
po pravilu ide samo jedan pogonski remen. jedna stvar je da retko ko gleda na slovnu oznaku iza dimenzije remena. [LA i LI ] to su dve mere unutrasnjek i spoljasnjeg obima. mnogo tu onda dolazi do izrazaja. za brzohodne brzine meni se najbolje pokazao 950-17 .ali posto nemam vucni frezer nemogu reci kako se pokazao u tim uslovima. tast je kupio hondu i uz nju dobio nekoliko borovo remena. sa zakacenim vucnim frezerom je bio remen 930-17 a za brzohodne je dobio par komada 950-17. jedino zakljucujem da je predhodni vlasnik posto je vecinom radio sa vucnim frezerom iz same prakse ubacio tu duzinu zbog proklizavanja. to je moj zakljucak.kod kolege Mraci38 nemoj gledati dimenzije zato sto je tu u pitanju prepravka na dizel motor a onda moraju dosta duzi remeni.sa ove dve dimenzije pokusaj i lepo nasteluj spanovanje i nece biti problema. kad je koristis kao kopacicu prebaci na motoru na vecu remenicu a na menjacu na manju. to su brzohodne brzine i vecinom u 2 brzoj radi frezovanje. 3 samo ako je plitko i izrazito meko zemljiste inace nije dobro po motor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh