• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
vica, sa kopačicom se freza u sporoj.......2 ili 3

a greška je što se stavlja remen od 17mm, treba se staviti 16,7mm i to je to........i onda dobro odvaja, a sa 17mm neće odvojiti........
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
@ivanz kopačicom se freza brzom 1 ili 2, a sa vučnom frezom se freza sa sporima jer se ona pogoni prego mjenjača, za remen si upravu original je 16.7 mm i pravi ga borovo, to sam i ja sazno ovdje na forumu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
znam koji je po dimenziji remen ali toga kod nas nema. borovo sam zadnji put kod tasta video i to iz starih zaliha.ali meni svejedno ta mera ni priblizno nepasuje.sa motikama umesto tockova ili kopacicama takozvanim ja uvek frezujem 2 brzom. 1 brza ako je u blizini zila koje iskida ili nesto tako sumnjivo .ako je bas pretesko jedan red nosaca manje i ode do kine u dubinu.moja sadasnja 2brzina je otprilike kao 3 sa hondinim motorom i re,menicom dok je bila.
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Da li je neko ugrađivao dizel motor na F-600 i kako je riješio problem sa kvačilom? Motor je kineski neka kopija Yanmara na njemu piše D310, UNITEDPOWER.
Ako neko ima riješenje molio bih da postavi par slika i malo objasni princp.
Zahvaljujem.

Danas sam produžio španer, probušio rupu za feder malo dalje,prema motoru(jedno 4-5cm), i ponaša se solidno (odvaja tj. zaustavi remen,a u vožnji takođe ne proklizava).
Pošto je kod nas danas kiša, nisam mogao isprobati u teretu sa vučnom frezom.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
trebao si samo originalne mere uzeti od remenice. po meni je to malo greska kod honde sto je toliko mala pogonska remenica a trpi toliku silu. bolje da su obe veceg precnika jos i veci remen ili dva manja .vucni frezer trazi veliku snagu a dosta bespotrebnih prenosa na kojima se gubi. .dok neprobas pod opterecenjem nista se nezna. samo taj remen ako se pregrevao sad ce imati tendenciju proklizavanja vecu
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Da sutra ću staviti novi remen,jer je ovaj doista poprilično potrošen .
Pravio sam remenicu sa namjerom da smanjim brzinu,kako bi eventualno mogao koristiti vučnu frezu. Ispostavilo se da mala remenica ima i malu površinu nalijeganja remena na remenicu,a usto je motor brz i dovoljno jak da jednostavno skuri remen.
Ali kod mene je i još jedan problem sa samom vučnom frezom, o kojem sam pisao u prijašnjim postovima,(ručica za uključivanje mi iskače i proklizava), Neki od članova kažu da se njima to nikada nije dogodilo pa sumnjam i na neispravnost same freze.
E da zaboravi napisati da je reduktor freze napunjen masti pomješanoj sa uljem,možda joj je i to neki dodatni teret?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
verovatno su semerinzi losi pa je ulje pomesano sa mascu. dodatni otpor pravi i gubljenje snage. trebao bi da otvoris i pretreses taj frezer .nebi smela rucica tek tako da iskace. jer logicki samo razmisliti kakav bi to vucni frezer bio da na malo vecu silu iskace. to prvi put cujem. obicno hoce ugasiti motor od opterecenja. ako i tu ima negde lufta ili neispravnosti sve dodatno utice na gubljenje snage,.meni su propali semerinzi na poluosovinama pa sam pomesao mast i ulje da zaptije. sad sam nabavio semeringe i zamenuo ulje novo i odmah lakse motoru. sve hoce svoje
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
meni je to prebrzo, ja uvijek radim 3 sporom, ako je tvrdo, jednom prođem 2 sporom........i to se najbolje pokazalo.......inače i rijetko radim s njom.......i da, radim uvijek na punom gasu........

vica, ako budem dolazio u šid, mogu ti povesti remen iz osijeka....
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ivanze nepasuje meni taj remen. kod mene je dizel napred i mnogo duzi remen. 1150-17. i drugacije spanovanje i vise nemam problema sa remenima. malo ako skupim novaca ovo moje cudoviste kompletno ce da bude samo vucni frezer. udaljen sam prilicno od Sida oko 60km. ali hvala na ponudi. ako budes isao ka Sapcu nekad ja sam u blizini Bogatica.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to se isplati ali vecinu posla u plastenicima moram sa hondom jer dosta usluzno radim. on tu nemoze da ulazi jer i sa hondom nekad jedva prodjem koliko su niski. zato nesto na bazi minitraktora cu da radim a honda za frezer je neprikosnovena ako mi verujes. voleo bih da svratis da vidis sta to cudo sad radi.
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Evo danas sam slučajno otkrio u čemu je problem sa mojom vučnom frezom.
Na frezi su namontirani noževi od Kopačice F-620 i oni su duži za 5 cm od noževa koji se montiraju na vučnu frezu ,zato se javlja preopterećenje i freza izbacuje.(ovi moji noževi su 25cm dužine,a trebaju biti 20 cm, mislim od F-400)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
provericu po mojim nozevima jer imam originalne od motika i nove sto su sad a oni su duzi.znam kad je namontirano na nosac da su 39cm u precniku ,isto koliki je i tocak . dok originalne su manje i uze. .ima razlike i u moticicama jer rasponi izmedju rupa nisu svud isti. ja sam se tako zeznuo i gledao na pijaci po hondi F600 a kod nje drugaciji nosaci. nisu u duzini izmedju rupa bili isti pa sam se ubio dok sam nove rupe izbusio na motikama
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Danas sam pošarafio nove noževe za vučnu frezu i ponadao se da ću konačno riješiti problem freze, kad ono malo brus.
Freza se ponaša jednako kao i sa onim velikim noževima (ručica iskače i drnda), ponekad drži 3-4m ,a ponekad iskače čim je pustim na zemlju.
Već mi je puna kapa ove glupe freze,ali se još uvijek nadam da ću nešta iskemijati.
A evo i još jednog neplaniranog poslića kojeg sam danas otkrio,(dizel motor koji sam ugradio je višlji od originala G-200), te ne mogu okrenuti ručke.
Trebao bih praviti novi nosač motora i spustiti ga za jedno 5cm.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Možda ti je jednostavnije podignut nosač upravljača. Dali si rastavljo reduktor freze nisam shvatio, i od kojih djelova se sastoji, neznam jesi stavljo slike, nebi smjelo to bit komplicirano za popravit, pogledaj prije kretanja dali ti ručica skroz uskoči u onaj zarez, ako ne onda joj nešta neda, možda je sama osovinica ručice zarđala, na pamet mi pada i to da je previše masti i ulja unutra pa ta mješavina gusta izbaci ručicu. Moja nema taj čep gore i vjerovatno je trajno podmazano sa masti, nisam nikad rastavljo.
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Rastavljao sam reduktor sigurno 5 puta i čini se sve u redu. Nema tu ništa komplicirano,jedna viljuška koja je na onom vijku od ručice za uključivanje, na tom vijku je jedan feder koji kad okreneš ručicu gura viljušku da se pogon uklopi.
Ručica lijpo ulegne u onaj zasjek ali odjednom izađe prema van i trrrrrrr. skače i krči, kad otpustim kvačilo ponovo lijepo uskoči ali opet malo radi i isto se desi.
Idem ju sada rastaviti pa ću poslikati dijelove,možda neko skuži u čemu je kvaka.
Na trećoj slici je zaokruženo šta bi trebao biti uzrok iskakanja, gdje bi se mogao nabaviti taj dio?
 

Prilozi

  • Fotografija-0029.jpg
    Fotografija-0029.jpg
    56.2 KB · Pregleda: 837
  • Fotografija-0031.jpg
    Fotografija-0031.jpg
    49.8 KB · Pregleda: 940
  • Fotografija-0033.jpg
    Fotografija-0033.jpg
    32.1 KB · Pregleda: 811
  • Fotografija-0034.jpg
    Fotografija-0034.jpg
    30.8 KB · Pregleda: 571
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ili je opruga slaba, najvjerojatnije je vilica savinuta (Zafrkni ju kontra), a i sama kanđa je od silnog iskakanja malo oglodana.

Ako ti je sila za frezanje stegni šarafcingom (ručnom stegom) i obavi posel, poslje buš popravljal
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako nista drugo navari taj oglodani zupcanik sa co2 aparatom i obradi. nevidi se dobro ali mozda je se i pod uglom pojeo pa isklizne pod opterecenjem. ostalo je vec Muha rekao
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Ja uzeo turpiju i ožeži,izravnao sam zaobljene dijelove,e sad je pitanje da li će ravnomjerno hvatati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kak si to samo uspel poturpijati, to bi trebalo biti tvrdo.
Bolje da si navaril pa onda počistil s brusilicom.

Ja bi ipak malo savinul vilicu prema unutra prije sastavljanja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh