• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Zakaj nemaš zaštite na remenu?

Drugi vikend bum valjda i ja probal svoju
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Bude metnul zaštitu kada bude "pet pivi za dečke sa pilane"....
 

Prilozi

  • rtjz.jpg
    rtjz.jpg
    27.6 KB · Pregleda: 479

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moja se naradila lepo ali tek je ceka glavni posao. ali opet semering mi procureo. kanapi i zica opet su napravili haos sa semeringom.narucen ponovo nov. nesto moram napraviti da smanjim luft izmedju zastitnog lima i poluosovine da sprecim ulazak kanape unutra. a skoro sam imao umalo havariju kad mi je dzukac podletio pod tocak i zbacio me sa prikolice.srecom bez posledica ikakvih.docekao sam se na noge i ponovo stigao da uhvatim hondu koja je vitlala u krug na sred raskrsnice
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zastite nema vise od 15god.,puko vijak i nemrem drugoga najti,do sad nebi imal svih deset a ne jedan prst.
Prsti nemaju kaj raditi kod remena koji se vrti.

A i bolje se hladi ovak....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Velika sestra je danas dobila proljetni servis.
Ulje motorno, očiščen filter ulja i očiščen filter zraka i zamjenjeno ulje u njemu.
korišteno je INA super 5 ulje za sve.



Na dekompresoru se poderal dio koji pritišče ventil pa je stalno tuklo po ventilu i ručica je skakala gore dole več dobrih godinu dana.
To je nadovareno i obrađeno i stavljen novi štift.



Kad je več poklopac bil dole red je da se i ventili pogledaju.
Luft prije štelanja
875371055.gif
875371055.gif




I sad je spremna za nedeljnu radnu akciju.
Ako bude
2691066076.gif
2691066076.gif


 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moral budeš malim strojevima dati brojeve ja nabrojil 8 i mislil više nema kad evo još neki kak znaš koji je za koji priključak ??:icon_weed:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Osam :icon_scratch::icon_scratch:
Moram nekaj pod hitno prodati
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha sve si super odradil i morala bu delat super i u dubljoj travi.

Samo okreni joj gume i skini utege.
Gore ih deni samo ako pes kosit jaki breg i jos pod reber (nagib) jaki.
Inace bus jajca i ruke ostavil jer ju nebus svaki put kad treba urikverc presaltaval.
Kod svakog skretanja pod 90° ju bus moral povuc nazad malo da bi dalje ljepo skrenul da ne ostaje trava i s utezima puno teze.
I ako bus bas moral jako visoku travu kosit ides s pola zahvata i zastitna guma mora dole i onda ide super.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Breg bum i kosil sa raznoraznim nagibima tak da utegu budu ostali gore, a da ti bum iskren neda mi ih se skidati.
Probal sam malo neku grabu doma kositi i ide dobro ali je veliki zajeb to kaj bi ta kosa trebala imati uteg na sebi.
poprilično je lagana pa kad ideš u breg ili niz dol (ne sečam se više) treba ručke dizati prema gore, a to je poprilično zafrknuto.

Bude valjda neka slika i u radu, a i posel koji je napravila.
Ako bu dobro, a ako nebu onda se bum pokril po ušima i šutel ko zaliven :(giggle)::(giggle):

Neki dan je čovek s tauzenkom mahal pred njom ali nisam ju dal, ako nebu zadovoljila ode ona k njemu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj to treba na zavoju podnašati? :lol:
Ako o troši ruke i jajca bolje da je ručnom kosom kosil , ostavil bi samo ruke ....a kad ga ruke napuste posel može nastaviti s jajcima .

vaš velečasni
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha kad pes u breg onda treba rucke dizat.
Ako se sjecas pisal sam ti o tezini kose da bi bila bolja da je teza za breg,al opet kad nailazis na panj ili krtorovac bilo bi ju tesko odignut.

Puknuti ja bi rade pustil da raste do pasa da me skaklja po jajcima nego sa rucnom mahal.
Mozda neznam dobro naklepati.:(whew)::(sweat):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pokazale su se dosta dobro i vrlo mali potrosaci jer ih ima vec godinama kod nas u upotrebi. jedina mana je kuciste pumpe koje se kod nekih izlize ko papir u uslovima gde ima peska .i to su pumpe niskog pritiska
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
ja mislija pumpu skinit,uzet motor s nje za na frezu..oće dogurat po radnog vjeka hondina motora?i da se s njom normalno radi nekoliko sati,da nemoram stajat svako malo da se oladi,i sl..za hondu je puno dat 600-700 eura,za ovu 150 i nje..ako valja tih para..i ja sam gleda hondu,ali me matematika yebe...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,660
Samo trebaš znati kakav ima izlaz radilice ? Ako ima pumpu priključenu direktno na radilicu (a vjerojatno ima, s time da je taj prihvat prilagođen za pumpu) onda ti ne odgovara. Ako bi ga htio staviti na f 600, onda opet ne bi odgovarao (jer kod f -600 pogonska remenica dolazi na osovinu bregaste. I treća stvar je cijena koja sve govori. Ako znamo da novi motor honde 160 košta cca 3960,00 kn. Možda bi mogla doći u obzir opcija nabavke nešto polovno (poluispravno), pa da onda sam popraviš ako znaš.:8):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
zašto je različit izlaz s bregaste?jel se bregasta ne vrti onoliko puta koliko i radilica?
tako bi mi nekako bilo logično...ili duplo manje puta?
moglo bi i tako bit,i to je još logičnije...:icon_mrgreen:

ali onda sva sila s klipa na freze ide priko razvodnog lanca,zašto bi honda to tako napravila?
bilo kako bilo,po izlazu s motora radila bi se remenica u tokara..
bila bi "malena":(giggle):

koliko bi ozbiljan bija eventualni nedostatak uljnog filtera na motoru sa pumpe?

sinoć sam na ebay-u naša isti takav motor bez pumpe za 100e,s uključenim austriskim pdv-om,triba bi dodat cca,15tak eura poštarine..taj ima ravnu osovinu s klinom za izlaz..

i da ,interesantna bi mi bila polovna honda s opcijom kupnje djelova za generalku ako može stat u slične novčane gabarite,a u to iskreno sumnjam sve da mi je netko da za 100kn,neku koja radi ali dobro dimi..

tako da će žuće ovaj put vjerovatno pobijediti u tržišnoj utakmici...
i dok se kakva trgovina ne dogodi,(za koji misec,ili dva planiram),volija bi znat šta više detalja..živija!!:icon_pidu:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sto se tice kvaliteta motora to su kopije hondinih motora i dosta dobro sluze.vrlo retko su kvarovi sa njima. e sad ima jedan problem a to je sto taj tip industrijskih motora imaju prekidac koji radi na ulje.cim nivo ulja padne gasi motor. za pumpe i agregate to je dobro ali za frezu nije jer nikad takoreci neradi u vodoravnom polozaju i dolazice do cestih gasenja. pogledaj na internetu jer imaju u prodaji isto i motori ti samo za motokultivatore predvidjeni i imaju deblju i kracu radilicu i drugaciju oznaku a istovetan je motor. pogon ide sa radilice i bice brzi nego hondin iz stare serije ali ovaj motor od 6,5ks podnosi to opterecenje bez problema sa istim precnikom remenice.to je vec isprobano na F42 hondi sa loncin motorom koji je isti ko ovaj veci na pumpi
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
svit priča za te kineze da su većim djelom ok za novac..
da svaka njihova firma ima "novih radnika" i ako je takav sastavlja "proizvod" da ga moš bacit..
ako imaš malo sriće,radit će ko zmaj,ka da nije kineski..ja imam kineski trimer već 5-6 godina,čega se taj sve nakosija i koliko puta je radija po cili dan...
gledajući broj tih motora koji oni proizvedu,i da su svi isti,to mora da se sklapa na nekoj ful automatiziranoj traci..pa je "novi radnik" već uštiman u posa...

sto se tice kvaliteta motora to su kopije hondinih motora i dosta dobro sluze.vrlo retko su kvarovi sa njima. e sad ima jedan problem a to je sto taj tip industrijskih motora imaju prekidac koji radi na ulje.cim nivo ulja padne gasi motor. za pumpe i agregate to je dobro ali za frezu nije jer nikad takoreci neradi u vodoravnom polozaju i dolazice do cestih gasenja. pogledaj na internetu jer imaju u prodaji isto i motori ti samo za motokultivatore predvidjeni i imaju deblju i kracu radilicu i drugaciju oznaku a istovetan je motor. pogon ide sa radilice i bice brzi nego hondin iz stare serije ali ovaj motor od 6,5ks podnosi to opterecenje bez problema sa istim precnikom remenice.to je vec isprobano na F42 hondi sa loncin motorom koji je isti ko ovaj veci na pumpi

kako pripoznat kojem je radilica deblja?koliko mm ima,i jel konična,ili ravna?
logika mi govori da je najlakše nać remenice za one s dužom ravnom osovinom od radilice,onom s klinom,pa su mi nekako odma bili draži,a i cjena im je super.imam obitelji u njemačkoj,pa mi nebi triba bit problem s time,mogu i preveliku poštarinu zaobić s malo davljenja bližnjih:icon_toilet:..
http://www.ebay.de/itm/Benzinmotor-6-5-PS-Kartmotor-Motor-Standmotor-4-Takt-Einzylinder-/151289066293?pt=Ersatzteile_Zubeh%C3%B6r_Landtechnik&hash=item233987f335

pa ako ima nekiprekidač za ulje,možda se isti da modificirati,ili premostiti u krajnjoj liniji
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh