• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,674
pa ako ima nekiprekidač za ulje,možda se isti da modificirati,ili premostiti u krajnjoj liniji
ja sam to na svojoj otpojio pošto me zezalo
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Nekakvo, gotovo pravilo je da motori koji su na pumpama, odnosno agregatima, imaju konusno vratilo. Dok "čisti" motori koji se prodaju za razne ugradnje, imaju izvod sa radilice, cilindričan, promjera 3/4", duljine obično 62mm.
Prekidač gašenja nek te uopće ne muči, nije nikakav problem. Kinezi nisu loši, pogotvo uloženo/dobiveno, ali da se mogu približiti original hondi, to nije istina. Neki rade, neki se razlete za par sati. To je jednostavno tako.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,660
Na tržištu imaš jako veliku ponudu razno raznih motora koji bi odgovarali tvojim zahtjevima (sa izlaznom radilicom koja ti odgovara), nema smisla kupovati motor sa pumpom koju ne misliš koristiti (a ima drugačiji izlaz radilice). Što se tiče prekidača (indikatora ulja), eliminiraš ga uz kontrolu ulja. :(:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
dobro,ono sam primjetija na prvi mah..
sad mi je zanimljiviji ovaj za 100 eura..dam sestrinu adresu u njemačkoj i ni poštarinu ne plaćam..ona ga dobaci kad dodje idući put..ali vidićemo još dok se pare ne "zakote" :icon_blackeye:

u nas vjerovatno nema toga po tim cjenama,niti na crno..u nas niko neće "mukte" radit...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Kaj se tiče pogona izlazne remenice. Jel ste sigurni da je veza između radilice i bregaste lanac?
Na benzincu možda je, nisam siguran zato i pitam, ali na dizlu garant nije.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj ne bi lanac zvrckal u radu Honda radi tiho kak da ima Citroenove zupčanike !!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Neznam, zato i pitam ove kaj su rastavljali.
Valjda bum i ja nekad svoju benziku raskopal samo kaj mi se čini da ona ima izvod direkt sa radilice
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,660
Evo jedan primjerak rasturenog G - 200, od f - 600.
5g9cidllsjyat1lulif.jpg


61c7wcoqp7pvc7cgksm.jpg
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
I kod mene je lanac i izvod je na bregastoj, g-200 motor, f-620 je model benzin i godina 1999. Čini mi se kolko sam vidio da one manje sa g-160 motorom imaju izvod na radilici, a dali je pogon lanac ili zubčanici to neznam.
3ue7kdvureosohi7968f.jpg
[/URL][/IMG]
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sa bregaste je izvod za remenicu i pogonjen lancom. samo da mi je znati od cega je taj lanac koju silu trpi .skidam im kapu na kvalitetu materijala. na dizelu je direktno znaci sa radilice na janmaru Muha. kipor je licencno radjen od tog motora i isto je pogon sa radilice direktno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
sa bregaste je izvod za remenicu i pogonjen lancom. samo da mi je znati od cega je taj lanac koju silu trpi .skidam im kapu na kvalitetu materijala. na dizelu je direktno znaci sa radilice na janmaru Muha. kipor je licencno radjen od tog motora i isto je pogon sa radilice direktno
Bogami je stvarno taj lanac kvalitetan kad to izdrži.

Na Janmaru i na kinezu dizlu je pogon sa bregaste, ali pošto se kontra vrti u odnosu na motor moja predpostavka je da je tam zupčasti prenos.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,660
32eo5qcbquzb4wevo0zs.jpg


Ovo je G - 150 (144 cmm3), remenica dolazi na radilicu. Kod Mio 400 i 420. Distribucija je sa zupčanicima.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Evo malo se kosilo. Honda radi odlično, prima gas, u leru radi kao singerica, jedino teže pali kad je topla, treba jedno desetak puta povuč špagu da upali, neznam do čega bi to moglo bit, možda karburator ?
ok1u39fewg5e4dq9cy.jpg
[/
nuuiffxeu03gjy1p94ke.jpg
[/URL][/IMG]URL][/IMG]
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,660
Ovaj tvoj stroj izgleda kao mali oklopnjak ali kosi ko velika :icon_super:
Da pokušaš kad malo više radiš, (kad se dobro ugrije) ne je ugasiti odmah, nego je malo pustiti da radi na minimumu (da dođe k sebi). Pa onda probati je upaliti i vidjeti da li je ko i prije ! :eek::
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
evo ja rješija sebi onu remenicu i nosače motora i crtala.
provizorno stavija tomosovu mašinu od malog mije na 2 vide.moram još freze nabavit,i ručke nabavit ili napravit,i još nešto sajli,i vidit kako će radit sve skupa, i isplati li se nabavljat ozbiljniji motor za nju..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Jel se ko susretal s G-42 motorom na ovakvim strojevima?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Jel se ko susretal s G-42 motorom na ovakvim strojevima?
Kaj niko ništ :s::s:

Jel su isti rasplinjači na motorima G200 i G150?
Razlike u dizama ili su skroz različiti?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
rasplinjači su isti, jer sam prebacivao sa 150 na 200, koliko se sječam, samo novi tipovi imaju talijanski a stariji japanski koji je puno bolji, talijanski nerijetko sam u leru dodaje i oduzima gas......i g150 ima pogon sa radilice, a g200 ima sa bregaste, što je jako bitno jer na manjem je izlazni broj okretaja 3600, a na većem 1800, na to obrati pažnju.....

g42 nije loš motor, al bi uzeo prije g200......i sve je različito na ta dva motora, kao i oni novi serije gx, gdje cilindar stoji pod kutem, a ne okomito.......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Hvala u vezi rasplinjača, nudi mi se japanac pa da uzmem za rezervu. Na oko mi izgleda isti ali da ipak priupitam za svaki slučaj.

G42 ima na radilici igličasti ležaj, a G200 klizni ležaj.
Jel znaš možda promjer radilice za motor G200?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislim da je oko 20mm, al nesječam se više......tako je, g42 ima igličasti ležaj, al neznam gdje se mogu nabaviti klipnjače za njega, za g200 u osijeku u tvornici, original klipnjača ti je 380kn, nedavno sam kupovao.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh