• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da to je u originalu stara G42. kod nas remenicu je vrlo tesko pronaci. samo skini poklopcic i premeri osovinu i nutove da neposalju nesto drugo kao kod nas. trazi za G42
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Danas se prvo malo kosilo, pa onda plitko frezovalo vinograd. Dosta je zasušilo kod nas trebalo je prije sedam dana frezovat, ali nije stiglo. Našao sam uzrok teškog paljenja kod zagrijanog motora, uzrok je bila svječica, dugo nije bila mjenjana pa sam ju promjenio. Sad pali na prvo potezanje špage i hladna i topla, i radi odlično.
0apda4knyr5g8dns6o.jpg
[/URL][/IMG]
gx7jby1bhk7ps1cl19z.jpg
[/URL][/IMG]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ljepo to tebi ide nema kaj,bitno da stroj radi,a vidim da s njim dosta radis.

Ma nemoguce da je svjecica,kak bi rekel @Abarth njemu nikad nijedna nije riknula i da de nikad netreba mjenjat.:D:
Valda kod njih u Sloveniji dolaze kvalitetnije....:icon_weed:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
svecica je potrosni deo tako da ima svoj vek. neke duzi neke kraci ali svejedno otkaze a cesto hoce i da zeza dok radi. probije varnicu tamo gde nebi trebalo i eto problema za mozganje. hvala bogu te se resih tih problema.i mene ceka malo frezovanja uskoro samo 20ari a po ovoj vrucini razmisljam dal da gorim iduci za hondom ili traktor upotrebiti
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
nadju se neke da duraju ohoho..ja sam isto par puta naletija na tako dobre,da godinama nisam ima problema s njima..tako da sam nedavno prvo karburator na muti rastavlja,umisto da sam prvo svićicu prominija...:icon_redface:

jednostavno nisam očekiva da ću u godinu-dvi,s malo rada morat minjat svićicu,jer je na maloj hondi/tomosu,nisam minja ni nakon 6x toliko rada..:(shake):

koji tenkić!!!:icon_biggrin:

kolika je "srića" ta vučna freza?jel radi iti približno ka moja na muti?moja je meni plitka na muti,jer imam onu mutu s najmanjim kotačima,a tvoji kotači su veći,pa ju valjda možeš dublje i ukopat.
ima li snage da se da "pritisnit u zemlju"?
lipo bi bilo imat i to,pogotovo ako je na frezi dizelaš motor.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nemam ja vucni frezer nego motike umesto tockova pa tone i 30cm u dubinu. vucni frezer mi se hondin bas nedopada jer previse snage gubi na prenosima.a nase zemlje su jako sabijene i vrlo teske za frezovanje tako da i ovako cak ima problema.ako vec bude vucni trebao planiram mnogo vecu prepravku tako da ce menjac honde biti vucni frezer
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
izgleda komplicirano iti za pročitat..:icon_biggrin:
meni pada napamet da bi jednostavnije bilo okačit pogon vučne direktno na remenicu motora,ona je i tako dupla..tako izbjegneš getribu i puste spojeve i reduciranja..većina snage može ić frezi,mola neće "puno pitat"..tad bi freza išla u rikverc..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Nebi ona opet imala snage za dublja frezovanja npr.vrtova.Jedino ova plitka frezovanja vinograda i vočnjaka. Kad bi se stavio motor od 10 konja, može bit benzin ili dizel onda bi ona mogla dublje frezovat.Ali onda bi možda bilo problema sa paljenjem remena, ma neznam. Ova ideja od @vice nije loša, ali bi i za tu ideju trebo jači motor od 5 konja.
 
Posljednje uređivanje:

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
pozz, zna netko koliko bi vrijedila original mio standard prikolica za motokultivator f620, u savršenom stanju..?
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Jedan dan ću staviti slike prikolice, pa ako koga zanima možemo se dogovoriti za cijenu..
 

zarebac

Novi član
Tu od
28 Srp 2014
Poruka
4
ja imam problema sa brzim trošenjem pogonskog remena, stavljo sam 17x930 konusni klasični remen, stavljo sam borovo i optibelt, mislim da je tvornički bio savin remen. probo sam sve i svašta ,centriro sam opet remenice i pomico motor, a bio sam nedavno u trgovini rez. djelova mio i pitao prodavača zašto mi se troši remen brzo , i on mi kaže da je original remen 16.7x930 borovo, odmah sam kupio jedan remen i namontiro i sve centriro , pa ću sad vidit kako će bit, napravio sam 10 sati sa tim novim remenom.

jel mi mozes molim te dati kontakt te prodavnice za MIO delove..broj , i sajt ako imaju.
Hvala
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Evo i ja sam nakon sad već dužeg vremena morao zamijeniti remen.
Našao sam ovaj originalni, do sad sam koristio obični.
Zanimljivo je, nisam znao da je ova dimenzija originalno predviđena
nestandardan je broj i ne navodi se niti u uputstvu (knjižici) koju sam dobio sa kultivatorom.
Čim sam ga namontirao imao sam problema jer je remen prenosio i na leru,
odnosno i sa isključenom spojkom on je okretao remenicu getribe.
Onda sam otpustio motor i pomaknuo ga 3-4 milimetra prema getribi
i problem je bio riješen.
Za sada radi odlično, vidjet ćemo kako će se brzo trošiti.
 

Prilozi

  • Slika0425.jpg
    Slika0425.jpg
    32.4 KB · Pregleda: 163

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,256
Da je to onaj stari Borovo (ma i 20 let da je na čavlu visel) pet godina bi mu garancija mogla biti.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
@brgud hvala što si stavio brojeve telefona, nisam vidio tu poruku a svaki dan pregledam forum. Danas sam frezovo vinograd i počela mi je povremeno bacat plavkasti dim na auspuh(nije bilo jako teško freziranje) a inače od proljetos je počela trošit redovno ulje, svaka 2-3 sata rada potroši1.5 deci do 2. Prije je znala potrošit u težim radovima, a sada redovno troši. Probat ću prvo neko drugo ulje stavljat, jer u ovaj plavi shell iz kauflanda nisam više siguran. Šta mi je dalje za napravit da spriječim možda veču štetu na motoru?
 

Najnoviji postovi

Na vrh