• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Gdje nabaviti semering 35x58x12 dupli, znači ima dvije usne jednu prema unutra, jednu prema van i jedna i druga imaju opruge, bez prstena (izvana gumiranog). Imam informacije gdje mogu nabaviti 35x58x10 (obični sa jednom usnom sa oprugom i drugom bez), isto tako znam gdje mogu nabaviti kompletan sa vanjskim prstenom. Zanima me da li netko zna za 35x58x12 (dupli) ? hvala! :(envy):
A zakaj jednostavno ne postaviš dva semeringa 35x58x6? Vanjski nek ima još i prahobransku usnu.
Bili metalni ili plastični izvana, svejedno je.

Nazovi Lagercommerce, pa pitaj. Tam sam našel stvarno egzotične semeringe dok sam radil generalku na traktoru.
Eli pak Ležaj trade. Ima i privatnik u ZG, Bolf u Gundulićevoj.

Nazovi pa pitaj.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nevidim slike Brgude a rec je koliko vidim o semeringu poluosovine. ja sam ubacivao samo dal je 10ili 12 sirine nisam siguran ali nista nisam dobio.vrlo brzo je procureo. sad su dva komada po 6mm i nema problema. a drugi je kao fabricki dupli u sklopu.sa jednim nista neces dobiti jer i poluosovina se zajede uvek
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
# ZJ Da mogu staviti dva širine 6 mm, ali ih dosad nisam našao, dok sam na mali Mio stavljao da 25x42x6.
# vica Da radi se o semeringu poluosovine kojeg sam izvadio bez vanjkskog prstena. 10 mm mogu naći ali je jednostruki i ne da mi se ga stavljati. Bolja solucija bi bila staviti original ili dva 6 mm, ali gdje sam pitao za sada nisam našao širine 6 mm, moram tražiti dalje .:icon_super:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pitam te zato jer vidim da dobro kosi,
ali ove rotacione uglavnom su se dobro pokazale.

Meni je problem sa strižnom kosom, nikako ne mogu shvatit
da su je konstruirali loše, stalno mislim da negdje griješim sa podešavanjem.
Muka isusova mi je zadnji put bila košnja,
trava se stalno nabija na kosu, vuće travu za sobom,
onda netko mora biti stalno sa strane i odbacivati na stranu.

Neki dan sam vidio ovdje na forumu slike košnje sa strižnom kosom koje izgledaju dobro.
Pa mi sad nije jasno u čemu griješim ?
Kako netko može s istom takvom kosom kosit bez problema
a ja se tolko patim?

Probaj jos raskopat i postelat klizace gornje,na mali luft ne veci od pola milimetra,i naravno dobro naostren noz koji je za to kosiste.
Ja sam imal prilike radit sa vise njih i kose super al trava mora biti visoka inace ne kosi dobro.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nazovi Lagercommerce, pa pitaj. Tam sam našel stvarno egzotične semeringe dok sam radil generalku na traktoru.
Kak i nebi kad si bil radi moje greške duplo puta tam :mad::
10 mm mogu naći ali je jednostruki i ne da mi se ga stavljati. Bolja solucija bi bila staviti original ili dva 6 mm, ali gdje sam pitao za sada nisam našao širine 6 mm, moram tražiti dalje .:icon_super:
Ja sam na svoju stavil te širje baš zato jer užih nisam mogel nači, kak veli Vica osovine su bile oštečene pa sam ih moral popravljati.
To je bilo u vreme kad još fotiča nisam imal (znači davno) i ti semerinzi su i dan danas gore i nema problema.
Stavil sam najjeftinije koji su bili u ponudi.
Orginal je bilo u MIO Osjeku ali su bili bezobrazno skupi
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
@pepapilar hoće se i meni nabijati trava od susjednog otkosa, osobito ako je širokolisna i ako ima krtičnjaka kod prve košnje, ostale košnje budu dobre, nema toliko nabijanja poslje. A što se tiče rezanja ako je dobro podešeno kako je @oficir rekao, i ako je naoštrena letva ona mora odlično kosit.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
# MUHA Koje šire si stavio ? Inače original su 80 kn.:(emo):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
35x58x12, najvjerojatnije, stvarno se ne sječam.
Meni je 80 kuna za to jako puno ako mogu riješiti za 8 kuna po komadu

Ti si nekad pisal da treba staviti dva manja pa sam ja mislil da imaš rješenje, ali očito si i ti zapel na istom problemu http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=1004721&postcount=529

Orginal oznake su 35x64/71x17
Takve semeringe proizvodi INIS pa bi trebalo potražiti uvoznika za RH, a ako ne onda naručiti ovdje
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Mogu naći 35x58x10, taj bi poslužio ali je jednostruki. Da jesam stavljao dva uža ali na mali Mio (25x42x7). Ovdje mi trebaju dim. 35x58x6 (jeftinija varijanta, ali opet zadovoljavajuća, može se obadva okrenuti prema unutra, ili jedan prema van, kao što je original). Za sad sam našao na stranicama Bolf d.o.o. dim. 35x56x7, ali u toj varijanti trebalo bi ubaciti prsten od 1 mm.:(punch):
# motohod Znam za ove u Rijeci, danas sam zvao ali posilje radnog vremena, inače sam već nabavljao u Rijeci ali kod Repromaterijal (isto ima SKF). Nije reklama ali si ipak dobio zahvalu !
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
To je bilo u temi o 620 i neke dimenzije su se spominjale pa sam ja mislil .....

Jedan štiti izlazak ulja iz mjenjača van, a drugi )koji obično strada zbog trave) ulazak vode i blata izvana.
Velim, kod mene šljaka samo s jednim več uže vreme.

Bolfovi semerinzi i gumice su kod mene davno izbačeni iz upotrebe jer sam imal prilike vidjeti kakva je njegova proizvodnja
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha jesi nedavno bil kod njega u gundulicevoj?
Jel znas di zadnjih 5godina nabavlja gumu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ne, nije me tam bilo duže, možda se u međuvremenu kaj promenilo, ali neznam baš.

Semering nije gumeni, ima tu vitona, teflona i kojekavih raznoraznih punila o kojima ja pojma nemam.
Ali Gumarstvo je umjetnost
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Upravu si za vrste materijala i izradu...
Repro materijal nabavlja iz save i veli da je jako zadovoljan kvalitetom i postojanosti na temp i utjecajima raznih ulja...

Ima sad par godina unazad novu tokarilicu i jos neki stroj koji neznam ni kaj radii moze napravit skoro kaj si zamislis.
O skf kvaliteti nebi htjel puno pisat samo cu napisat dva puta china,china...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
On je zadovoljan i prije bil sa repromaterijalom od kojeg radil, možda i više nego sad.
Pitanje je kak su zadovoljni krajnji korisnici, mene to zanima, imaš kakve informacije o tome?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja ga za sada nisam trebal i neznam nikog ko se zalil ili hvalil njega tak da neznam,al kolko vidim da ima posla jer osim semeringa radi jos neke stvari.

Prical mi je da jedno vrijeme nije bilo dobre robe i da je muku mucil,al sad kaj je istina ko ce znat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Znači ti znaš ono kaj ti je on rekel?
Ja sam se njegovih brtvila nekaj naugrađival ......, a poslije od jednog drugog poznatog metropolitanskog gumara ......

Baš bi ga moral posjetiti nekad, sigurno me se sječa.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj im je mana bila iz tvog iskustva?
Kolka im je trajnost?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kaj misliš koja bi im mana mogla biti? Nisu brtvili ili su brtvili od danas do jutra ...
Da nejdemo dalje u off, mi dva smo kak dva kombajna na polju poslije tuče.... mlatimo praznu slamu

Čovjek treba semeringe, ako si ti na svojoj mjenjal napiši gde bi ih mogel kupiti osim kod dotičnog gospodina koji ih doma ljeva
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
784
U
O skf kvaliteti nebi htjel puno pisat samo cu napisat dva puta china,china...


Eh.... oficir - nemaš ti pojma o puno stvari, dokazao si to s svojih par tisuća nepotrebnih postova.

Zanimljivo.... zadnje semeringe koje sam kupovao kod PKL-a su bili iz USA (colnati) i par komada metričkih (Germany)

Oficir, drugi put kupi SKF robu kod pravog trgovca a ne kod Joze na placu gdje ih drži uz rabljene autoradije, majice za 10 kn i ostale igračke.

Prije mjesec dana mi je kinez poslal mail, oni rade lagere a ti samo javiš koju marku želiš gore. Inače kupujem neke sitnice iz Kine, pa su valjda razdijelili e-mail adresu. :icon_axe:

To je tvoja kineska kvaliteta - oficiru, vidiš da nude i SKF :icon_toilet:

Evo:

Allen Bearing
Jun 4

To

motohod.@.yahooo.com

阅读退订举报 QQ好友 新浪微博 开心网 人人网 豆瓣网


Dear Sir Or Madam:

Nice day and this is allen from shanghai allen bearing co.,ltd, have been in this line more than 30 years.
We can offer you a various kind of branded bearings, FAG/SKF/NSK/NTN/KOYO/TIMKEN/INA, all with genius quality but accomapny with reasonal price and fast delivery. if you are interested in it, should very appreciate if can receive your email with your demands.

Anything if you want to know, welcome to contact. our surf our web: www.allen-bearing.com for more bearing product information.
Looking forward to receiving your reply at soonest time.

Best Regards,
-------------------------------------------

Thank you and best regards

Allen Wang
Sale Manager
Shanghai Allen Bearing Co.,Ltd
Add: Baolv Road.Baoshan Disctrict.Shanghai.P.R.Of China
T. 0086-21-68701108 0086-189-1719-1917
Email:allenbearing@allen-bearing.com
Web:www.allen-bearing.com
Skype: hymotorcycle

:(wasntme):
 

Najnoviji postovi

Na vrh