• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Prije kad sam vidio tvoj prvi post, išao sam pogledati špine od agrije i apn (imam ih doma, obadvije), tako da mogu provjeriti jednu i drugu. Od agrije je navoj veći 16 mm, a od apn 12 mm, tako da na te dvi špine ne treba računati.:icon_cool:
# abrth Puno se toga da napraviti i popraviti ako imaš od čega. Pogledaj si slike još pet puta ako treba (valjda si vidio da se ta špina raspala), a i kolega je napisao da se raspala. Znači tu se ne može ni tokariti, na variti, ni raditi novi navoj, ne može se silikonirati, itd... znači tvoje sugestije i prijedlozi padaju u vodu. Nadam sa da si shvatio !
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Da i ova ideja nije loša od kolege @abarta, jedini nedostatak skupo, pogledat ću sutra u lokalnoj trgovini i servisu za kosilice trimere i freze dali imaju, ako ne onda ču naručit na istom mjestu gdje sam i prije, mislim da je bila 150 kuna. Hvala svima.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Ima još jedno privremeno i jeftinije riješenje, a to je staviti špinu od tomosa umo 06 kojoj je promijer 11 mm, spojiti sa cijevi za benzin, navoj na rezervaru malo omotati sa teflonom, i ubaciti na špinu redukciju jer je manji promjer i stegnuti sa dvije šelne. To je privremeno riješenje i navoj ostane čitav dok se ne nabavi original špina.:icon_super:
Samo tijelo špine ispod oštećenoga dijela je debljine 8 mm, a visina tog tijela je 6 mm, tako da ići bušiti i raditi novi navoj na tom dijelu (da bi se mogao ubaciti nipl), je jako upitna. Malo mesa, krhak materijal, porozan itd... i kad bi se to išlo raditi onda bi se sve raspalo. A i svaki tokar ili majstor to ne bi išao raditi.
 
Posljednje uređivanje:
S

Sime

Guest
evo originalnih djelova za motor G200, sutra ću sastaviti hondin motokultivator.......radilica na 1 specijalu, na klipnjači piše S1, direkt iz tvornice........klip prva specijala 0.25, svječica BR4HS......jedino brtve nisu original, al one i nisu toliko bitne......još nisam slikao ležajeve radilice i semeringe.........remen također dolazi novi, mjera 16,7 x 996 Borovo Vukovar........


Ivan, možeš mi reći gdje si kupio dijelove? Ako imaš kakav kontakt ili link?

Hvala!

Pozdrav svima!

Evo već nekoliko dana čitam ovu temu i vidim da tu ima ljudi koji bi mi mogli pomoći. :)
Imam hondu FY600, stara je sigurno 15-20 godina, moj otac ju je dobio prije 10-ak godina tako da ne znam točno koliko je stara. Zadnjih 5-6 godina nije radila jer su joj se pokidali klipnjača i klip. Prije par mjeseci sam kupio polovni klip, klipnjaču, radilicu i karike sve to skupa ugradio i proradila je, ne baš savršeno, ali radi.
Imam nekoliko problema pa molim pomoć.

1. Nakon paljenja kad odradi malo na ćok-u i prebaci se na normalan rad gas se stalno pojačava i smanjuje, odnosno ona polugica s oprugama stalno radi. Kad se gas pojača te se oscilacije smanje.

2. Jako puno dimi (plavičasti dim), pretpostavljam zbog ulja, probat ću to rješiti zamjenom brtvi i karika. Ima netko kakvu drugu ideju?

3. Također imam i vučnu frezu, probali smo s njom raditi, kad je odvojena od zemlje radi, ali čim krene frezati motor se ugasi. Možda je problem što ne znamo kako se radi s njom, može li netko objasniti postupak, u kojoj brzini treba biti i sl.

Eto, to bi zasada bilo sve.

Unaprijed hvala svima na pomoći!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj se tice plavicastog dima moze biti losa uljna karika ili losa stjenka cilindra,pa propusta ulje iz kartera.

Za vuceni frezer moras remen preselit na druge remenice one iza onda imas spori pogon.
Tvrdu i sabitu zemlju frezas u prvoj brzini,pogledaj jesu ti motike naostrene,ako nisu mozes lagano sa brusilicom al pazi da ih ne pregrijes prilikom brusenja.
Dobro bi ti dosel uteg napred radi balansa i lakseg rada.

Ovo kaj sama dodaje gas,moze biti svasta,al prvo sve oko poluga ocisti i ispusi i provjeri dal su sve opruge na polugama na svom mjestu.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Šta znači to svašta,pojasni,definiraj što je uzrok da regulator ...............
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Ako ti u radu oscilira gas, treba namjestiti regulator gasa. Ako si mjanjao već jedanput klip i karike (polovne) i ako opet namjeravaš mijenjati karike nisi napravio skoro ništa. Najbolje bi bilo izmjeriti istrošenost cilindra i onda se prema tome ravnati. Ako jako dimi, istrošenost karika, cilindra i velika zračnost na vođicama ventila (pogotovo vođici ispušnog ventila) jer je kod njega veća zračnost od usisnog ventila. :icon_e_ugeek:
Dijelove možeš nabaviti ovdje: www.agro-honor.hr
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Zašto kriješ svoje znanje,objasni i nama kako se pravilno podesi regulator pa da radi kako treba bez oscilacije.:(inlove):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ja proljetos kad sam vračo motor gore na mtk.dva puta mi je motor otišo na max. gas, i onda sam iz trečeg puta polugicu na kontra stranu pomako i stegnuo vijak, ali sad opet nisam siguran dali bi trefio kako treba. Imam neki manual za hondu, neznam dali tamo ima postupak. Danas nisam našo slavinicu, sutra ču nazvat neke brojeve pa vidit, nije mi sad jako hitno.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dlesa kod tebe je bing gore,ak se ne varam,a na starim hondama je keihin japan.
Ti bi ispod poklopca di ti se crijevo od goriva spaja sa fergazerom trebal imat mrezicu,filter?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Nije Bing, kod mene je Delorto talijan bi trebo bit. Da ima mrežica ispod tog poklopca na kojeg se natakne crijevo goriva.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moj je raskopan vec dva tjedna,pojeo ga benzin,reakcija na pocincanu casicu.
Jos bu isel jedno vrijeme al ne dugo.

Kod stelanja poluge centrifugalnog gasa polugu treba namjestiti na stangicu dokraja prema auspuhu i stegnuti saraf,tada ako druge stvari su ok bi trebalo raditi ok.
Abarth na druge stvari mislim,cist usisni kanal,cisti svi kanali u fergazeru za protok zraka,dobro dihtanje ventila,cist filter zraka sa dovoljnom kolicinom ulja,a i svi dihtunzi na spojevima fergazera filtera i usisne grane.
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Oficir veliki majstor odgovori ti na moje pitanje o podešavanju regulatora da če radit kako treba bez oscilacija.Mislim da to za tvoja iskustva neče bit problem.Očekujem odgovor sa nekim realnim rešenjem.:icon_super:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Dlesa imaš univerzalnu za 60-tak kuna ili hočeš orginal za cc-a250 kuna?
Ovakva je univerzalna

oscthumb.php


Oficir, nije ti to od reakcije s čašicom, ona taj dio karburatora ni ne dodiruje.
To ti je od neredovitog čiščenja, a u dodiru je s mesinganim šarafom :icon_wink:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Zašto popravljaš post,za mene oni koji popravljaju i prilagođuju post nisu ljudi povjerenja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Abarth odgovoril sam ti ispod slike,samo bi jos dodal da ta stangica kaj izlazi iz bloka ima praznog hoda 2mm i kad je fergazer u ler polozaju polugica centrifugalnog nesmije biti stegnuta na stangicu u tom luftu nego polugu koja izlazi zakrenuti dok ne pruzi otpor i stegnuti polugu regulatora dok je fergazer naravno u ler poziciji.

Muha istina da ga nikad nisam praznil,al kaj mislis da bi ga voda mogla tak pojest?
na samom dnu dodiruje casicu.

Popravljam post jer nemrem sliku drukcije stavit,a i sjetil sam se da si pital i da ne pisem dva uzastopna,pa...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
@Muha nevidim link za univerzalnu. @Oficir da kolko se sječam da sam osovinicu regulatora držao sa klještima do kraja u desno, a štangicu skroz u ljevo prema auspuhu i tako stegnuo maticu, obe ruke su bile max. angažirane, hehe.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kupi bolje originalnu, jer sve koje sam stavljao zamjenske, brzo su otišle......a sa originalima nije bilo problema.....

sada ti nemogu sigurno reći, al mislim da ide gore slavina i od APN4......ako imaš neku polovnu prvo probaj lagano, da nezezneš navoj, ako nije isti.......jer znam da još od nečega ide gore, a dosta je jeftinija i puno kvalitetnije od ove zamjenske što se može naći na tržištu......

Moj je raskopan vec dva tjedna,pojeo ga benzin,reakcija na pocincanu casicu.
Jos bu isel jedno vrijeme al ne dugo.


a ovo je nešto najgore što se može dogoditi.......i naletio sam na nekoliko takvih, ispravan karb, koji ideš očistiti, pa ti provrti navoj pri stezanju.....al ima lijeka, ja sam stavljao O-ring dolje na vijak s kojim stežeš, i u navoj sam stavio malo one tekućine protiv odvrtanja, te slijedeći dan montirao, kada je uhvatilo, nije bilo problema......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
muha, kako ju planiraš staviti na hondu???? kada se slavina šarafi na rezervoar......
 

Najnoviji postovi

Na vrh