• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Skines poklopac lanca i lanac dobro namazes sa tovatnom mascu,koju imas pri ruci.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Tako je oficir, i prije zatvaranja obrišeš masne prste, ali ne od hlače jer te žena bu pridavila,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
dali netko zna kako se podmazuje transportni lanac izmedju getribe i vučne freze
To nema potrebe nikad mazati, ali ako ti baš imaš volju onda izbušiš rupu, ugradiš čep i natočiš unutra malo tekuče masti.
Kad hočeš mjenjati skineš, natočiš nafte, zmučkaš i istočiš van pa staviš novu.
Ko bi Bog svaki put onaj mali milion šarafa otpuštal pa to brtvil ...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ovih dana sam promjenio ulje, stavio sam sae 30 neko inače za kosilice, i onda sam imao jedno stvarno teško košenje guste trave od jedno tri sata , sa dvije male pauze. I manje mi je ulja potrošila, i nije više dimila plavkasti dim, jedino što joj odmah ulje pocrni poslje prvog rada, neznam zbog čega?
76457047698539777497.jpg
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Stara je i nemres si puno pomoc,al mnogi vele da ako ulje crni da je kvalitetno,da dobro cisti,pa ako hoces sad kad se je isprala u tom ulju promjeni joj jos jednom ipak se ne radi o 10l nego samo 0.7l.:icon_thumright:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Kolko se ja sječam Dlesa je prije godinu dana nekaj servisiral na svojem motoru pa nije baš tak stara
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Je znam da je karike i jos neke sitnice,al to nije novo sve.
Tak da pitanje kakav je cilindar, vodice ventila...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Da prije godinu i pol sam promjenio ispušni ventil, kad nije imo zazora i bio je nagorio. A vođica tog ispušnog je bila lošija , tražio sam vođicu između ostalih i u Mio -servisu pa su mi oni rekli da slobodno to tako mogu radit, i onda sam ušlajfo ventil i podesio zazor i sastavio. Vadio sam i klip van da pregledam i vratio sam ga sa starim karikama nazad, mislio sam i radilicu vadit da vidim nju i ležaje, ali nisam mogo magnet skinit.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Dobro bi bilo kad si ga otvarao i da si napravio sve kako spada (zamijeniti sve što je trebalo) i koristiti ulje koje je za nju. Vođica i nije neki trošak 16 kn (samo je treba uprešati) a to ne možeš doma.
Konačno došli i igličasti ležajevi, pa sam danas to složio. Iako nije baš velika razlika u zračnosti između starih i novih, ali kad je već otvoren mjenjač promijenio sam sve ležajeve i semeringe. I da poslušao sam MUHIN savjet, jedan semering okrenuo prema van a drugi prema unutra, a u ovaj vanjski stavio sam masti. :icon_super:

 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ak si to radio uslužno,koliko piva si zaslužio.Jer ak ispravni strojček vredi toliko$ ,delovi i tvoj zaslužak prelaze -----:icon_thumright:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Dobro bi bilo kad si ga otvarao i da si napravio sve kako spada (zamijeniti sve što je trebalo) i koristiti ulje koje je za nju. Vođica i nije neki trošak 16 kn (samo je treba uprešati) a to ne možeš doma.
To nije istina da se vodilica ventila nemože doma uprešati :icon_wink:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Dali zbog loše vođice može da crni ulje tako brzo, kad prođe sezona pregledo bi zazor ventila i digao bi glavu da pregledam stanje, a onda i tu vođicu da zamjenim.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Dvi bire !
# MUHA Ti vjerojatno možeš uprešati vođice, ja to nisam pokušavao. Jednostavnije je kad se nosi blok na obradu (ako je potrebno) pa oni to sve naprave, a i naplate.:(envy):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Dali zbog loše vođice može da crni ulje tako brzo, kad prođe sezona pregledo bi zazor ventila i digao bi glavu da pregledam stanje, a onda i tu vođicu da zamjenim.
Ja mislim da je prije do karika i stubline.
Dvi bire !
# MUHA Ti vjerojatno možeš uprešati vođice, ja to nisam pokušavao. Jednostavnije je kad se nosi blok na obradu (ako je potrebno) pa oni to sve naprave, a i naplate.:(envy):
Nije to nikakva mudrija za napraviti, tokar napravi alat, a kao preša može i obična dizalica poslužiti
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Kad sam klip vračo natrag, morao sam ga u onom donjem djelu ljevo desno vrtit da bi ga ubacio unutra, na stublini su bila dva risa jedan do drugog a ajnzeca na stublini nisam primjetio. Cijela stublina se sjaji kao ogledalo, samo ta dva risa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ta dva risa i sjajna stublina su loša kombinacija za propuštanje kompresije i stvaranje nečistoča u koritu motora.
Bolje da si ju barem šmirglom malo pohonoval, a risovi kak je, je. Tu si pomoči nemožeš
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Kod stavljanja klipa u stublinu treba ići ravno dole (ne ga zakretati), ako ga zakrećeš onda ti se karike miču, a to nije dobro. Da li si prije montaže stavio karike u cilindar da vidiš kolika je istrošenost. Najbolje bi bilo izmjeriti istrošenost cilindra i onda znaš da li mogu još karike i klip, ili je potrebno obraditi cilindar ?:icon_rolleyes:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Da prije godinu i pol sam promjenio ispušni ventil, kad nije imo zazora i bio je nagorio. A vođica tog ispušnog je bila lošija , tražio sam vođicu između ostalih i u Mio -servisu pa su mi oni rekli da slobodno to tako mogu radit, i onda sam ušlajfo ventil i podesio zazor i sastavio. Vadio sam i klip van da pregledam i vratio sam ga sa starim karikama nazad, mislio sam i radilicu vadit da vidim nju i ležaje, ali nisam mogo magnet skinit.


nije nikakav problem, alat sam napraviš za 5min i skineš magnet.....trebao si pitati

uzmeš lim od 4-5mm, izbušiš 3 rupe da možeš uvrnuti u magnet sa vijcima m6, za ključ 10, i fino stegneš, udariš između tih vijaka, i ponovo zatežeš vijke, i opet udarac i zatežeš i magnet ti iskoči iz konusa......

a kada vračaš, prvo staviš kajlu, pa mahnet i zategneš koliko možeš, pa malo okolo udariš po mahnetu da sjedne na konus i opet zategneš i tako par puta, i to je to......
 

Najnoviji postovi

Na vrh