• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha jel u presanju kaj pomaze blok grijat a vodice u skrinju?

Dlesa kad si ga raskapal trebal si ju pocastit sa obje vodice,oba ventila i karikama,i ulje bi bilo duze zuto i nebi ga trosila.

Mozda vuce malo ulja na vodici usisnog ventila pa dimi i trosi malo?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,029
Normalno da pomaže. Samo nemoj pretjerat sa preklopom, da ne pukne blok.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Na što si mislio kad si rekao "nemoj pretjerat sa preklopom" ?:(think):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
@brgud nisam stavljao kariku u cilindar, koliko mora biti zazora između krajeva karike kad se stavi karika u cilindar? @ivanz tako sam i radio kako ti kažeš i pitao sam , ali sam se bojao lupit po magnetu malo jače. @oficir nevuče na vođici usisnog ventila sigurno jer ima minimalni zazor, usporedio sam usisni i ispušni ventil kolko imaju lufta u vođici. ispušni ima dosta u gornjoj zoni. Kad sam rastavljo motor nije bilo ovdje kod nas vođica novih, jedino da sam rabljenu stavio, ali nevolim stavljat rabljene stvari kod popravaka, osobito ako je u pitanju unutrašnjost motora, a usisni ventil i vođica su kao novi, to sam više puta napomenuo. Dobro je što ona meni nedimi više plavkasti dim otkad sam stavio ovo ulje sae 30, jedino ga potroši u težim radovima, ali ona je meni dok nova bila isto u težim radovima malo trošila ulja, nije to ništa nenormalno bilo.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Ne znam točno koliki može biti max. zazor na starim karikama a da motor još može dovoljno dobro raditi. Ali ako je zazor 0,50 - 0,70 mm mislim da još mogu funkcionirati. Dobro bi bilo da netko tko zna točno koje su tolerancije (od - do ) u zračnosti karika da napiše. Danas sam na brzinu sklepao izvlakač za magnet. :(whew):

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
nije nikakav problem, alat sam napraviš za 5min i skineš magnet.....trebao si pitati

uzmeš lim od 4-5mm, izbušiš 3 rupe da možeš uvrnuti u magnet sa vijcima m6, za ključ 10, i fino stegneš, udariš između tih vijaka, i ponovo zatežeš vijke, i opet udarac i zatežeš i magnet ti iskoči iz konusa......

a kada vračaš, prvo staviš kajlu, pa mahnet i zategneš koliko možeš, pa malo okolo udariš po mahnetu da sjedne na konus i opet zategneš i tako par puta, i to je to......
Ufff, na ovom postu jedino Oficir može zahvaliti :icon_scratch:
Po magnetu se ne udara

@ Oficir, naravno da pomaže. Blok na sunce, a vodilice u škrinju, ali nema potrebe.
Ide to i ovak
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj malo grijanja skodi?
Muha je si ti videl magnet od g200?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam pital na slici nego uzivo,a i ti si znas zguglat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Mene ako baš zanima ja si poklopac skinem ili malo razmečem po skladištu..
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Stvarno ne vidim potrebe lupati po zamasnjaku kod montaze, al dobro. A radapciger je jako jednostavno napraviti, komad jaceg flaha i odmah salicu pokretaca iskoristiti za sablonu. Cak ne treba nit navoj narezivat za centralni provrt
Citaba kaze da je maksimalni razmak krajeva karika 1mm. Osnovna vrijednost je 0.2-0.4mm
A maksimalni zazor karike u klipu je 0.15mm
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Na magnetu bude i naljepnica koja upozorava da se ne udara po zamajcu a pogotovo ne po magnetu. Samo što ta naljepnica kod starijih mtk (odlijepi se), pogotovo ako se više puta skida zamajac.:(emo):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Došao blok i radilica sa obrade. Obrađen blok na prvu specijalu, brušena radilica i obrađeni ventili i sjedište ventila, vođice nije trebalo mijenjati. Nabavljeni originalni dijelovi: klip sa karikama, klipnjača, platine, brtve radilice, ležajevi i garnitura brtvi. Poravnata je i glava. Naišao sam na jedan problem! Kako izvaditi stari ležaj od radilice na poklopcu? :icon_scratch:

87690960294026180765.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jako tesko je napraviti kontra radapciger.ja sam to nesto pravio od dvokrakog pa se kontra okrenu jedan uz drugi i prcvrstio ih stegicom ali opet nije islo.e onda sam izbusio sa kontra stranne dve rupe kroz koje sam izbijacem polako izbio. posle malo silikona u njih i mir.e sad odluci koju varijantu hoces.ako vec unistavas lezaj i menjas mozes za njega zavariti parce kuke kao U slovo pa izbijati.ali lezaj je cementiran materijal pa i var cesto pukne pa moras ponoviti. ja radim to sa co2 pa je malo uspesnije. toliko od mene
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Dali bi se ležaj lagano izvadio kad bi se poklopac stavio u zamrzivač na jednu noč, pa onda lupkat sa poklopcem o neko drvo da ispadne ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
No, no. Pa valjda ja koji put imam neku pametnu u glavi.

Gurneš svječu u rupu u ležaju i odlomiš ju u ravnini s ležajom.
Uzmeš FI komad skoro istog promjera kakva je rupa na ležaju.
Udaraš čekičem da nabiješ sviječu unutra.
Izvadiš FI komad i dodaš svječe.
Tako u krug dok ležaj ne izađe van
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Stvarno ne vidim potrebe lupati po zamasnjaku kod montaze, al dobro. A radapciger je jako jednostavno napraviti, komad jaceg flaha i odmah salicu pokretaca iskoristiti za sablonu. Cak ne treba nit navoj narezivat za centralni provrt
Citaba kaze da je maksimalni razmak krajeva karika 1mm. Osnovna vrijednost je 0.2-0.4mm
A maksimalni zazor karike u klipu je 0.15mm


što ste napali odmah.....neudara se čekićem od 5kg, stavi se cijev gore, i po njoj se malo udari, pa nečeš valjda toliko opizditi da saviješ radilicu, i istjeraš ju iz balansa, jer konus mora dobro sjesti gore, trebao sam možda dati objašnjenje, da nebi netko kod sebe napravio neku havariju.......:icon_hang::icon_pidu:
 

Najnoviji postovi

Na vrh