• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
meni izgleda kao pomaknuto paljenje.....al neznam kako se na tom motoru moglo pomaknuti......zato kada pališ, prvo vuci lagano rukom, da klip prođe kompresiju, i tako ga ostavi i onda namotaj špagu i povuci, onda ti se to neće dogoditi......al to je sjebano, i to dosta, meni se dogodilo par puta, hoće ruku pokidati......
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Da li si nešto radio na njemu ili je se to počelo događati samo od sebe ?:icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Meni, ustvari ne meni nego jednom liku kojem sam posudil, na dizlu se isto to dogodilo.
Problem je bil u tome kaj ju je pretočil gorivom.
Ako me sječanje dobro služi i na 620 ima oznaka dokle se smije točiti, možda je to
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
gorivo zatvaram svaki puta prije gašenja i kad je palim samo malo otvorim da nacuri u casicu i zatvorim, ugl. palim sa zatvorenim gorivom....
neznam kako paljenje ima f600 iz 88.g?
kod mene na njoj nije nista radeno, ali nekako mi se cini da je vlasnik prije mene nesta radio jer se dosta cuju ventili, pa da pitam odma Ako jako lupaju jer moguce da su prezategnuti pa da zato teze pali??. f600 je 88.g tak da je sigurno nesto radeno, a i ima ful jaku kompresiju za to godiste... hvala
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Paljenje ima klasično, platine. Provjeri zračnost ventila i da nije slučajno otpustila se matica na zamašnjaku ( pa se pomaklo paljenje), moguće je ako je što petljano oka zamašnjaka i izgubila se kajla pa se stavio zamašnjak bez kajle.:(emo):
Što se tiče zatvaranja goriva radiš dobro, jer se zna dogoditi da preljeva gorivo (bez obzira što iglica dobro zatvara).
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Da li lakše upali kad je hladan ? Da li je isto teško za povući špagu kad je hladan i kad je topao ? Možda su stavljene karike za prvu specijalu na standardni cilindar, klip (bez potrebne zračnosti ?). :confused:
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
lakse pali kad je topla...iako sto se tice povlacenja startera jednako je....
meni se sve nekako cini da neke veze imaju ti ventili jer mi svaki puta kad mi vrati spagu baci bijeli dim na filter zraka i dosta se cuju da lupaju, a i zaletava se u voznji, i svijecicu probije za neka 2 dana ( iako bi to prije bilo nesto oko paljenja) ako grijesim ispravite me.... hvala
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
pa netrosi...u neki 6mj je potrosila toliko da se jos vidilo na vrhu mjeraca.....inace ni jedimi...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Izgleda da je prevelika kompresija preveliki zalogaj za nas, obično ljudi imaju manjka toga, a ne viška
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Da li ti tako radi od kad je imaš (od kad si je preuzeo od prethodnog vlasnika), ili ti je jedno vrijeme radila dobro pa onda počeli problemi ?:(punch):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ja mislim da je neko natumplal klip, druge nema.
Ona priča s karikama specijala više mi ne drži vodu nikak
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
lakse pali kad je topla...iako sto se tice povlacenja startera jednako je....
meni se sve nekako cini da neke veze imaju ti ventili jer mi svaki puta kad mi vrati spagu baci bijeli dim na filter zraka i dosta se cuju da lupaju, a i zaletava se u voznji, i svijecicu probije za neka 2 dana ( iako bi to prije bilo nesto oko paljenja) ako grijesim ispravite me.... hvala

Kaj je zadnje radeno na njoj,koju svjecicu si stavio,da nisi sa dugim navojem?
Jesi kaj diral na fergazeru?
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Da zacudo kompresija je odlicna...
Ja nisam nista radio osim mjenjao svejcicu i nadosipao malo ulja....
Sto se tice jel radena masina to neznam, vlasnik mi nije nista rekao.... Svijecica ja 75 klasican navoj za honde....Fergazer nisam dirao.
Jel se ventili mogu stelat ako nisu potroseni jer mi se lupanje pocelo pojacavat, lupa pod svim jacinama gasa i ler i jaki gas, a i dosta trokira i zaletava se u voznji?
hvala na pomoci
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svjećica za nju je propisana ngk BR-4HS.
Kaj se tiče zaletavanja prvo provjeri filter zraka,operi spužvi u i očisti sve dobro.
Provjeri Jel ti polugica gasa kad je ugašene ide sa prstom lagano ili stvara otpor i ide teško,mora ići lijevo desno jako lagano.
Ako se Čuje lupkanje može biti prevelik zazor na ventilima,ako si stavil dugi navoj svjecicu,ili na klipnjaci luft iz nekog razloga.
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
ok danas cu kupiti tu svjecicu...
moja honda ima jos u filteru onu metalnu spuzvicu (ono onak rupicasto orgilalno), probao sam kupiti obicnu spuzvicu sto mi je rekao covjek u servisu pa mi se gusila...ali ocistit cu sve i progat...
nevjerujem da je klipnjaca jer se cuju dva udarca....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Možda bi trebal postelat ventile,i pazi na nivo ulja u filteru zraka.
I ako nisi promjeni joj ulje u motoru,jer pitanje je kaj je unutra,ide ga 0.7l.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Provjeri da slučajno nema brtve glave, ili je možda stavljena manje debljine ? U najmanju ruku trebalo bi skinuti glavu, provjeriti ventile i provjeriti paljenje!:cool:
 
Na vrh