• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Frenja,dosta lupka,i nemoj vise Niš raditi s njom da ne pogorsas stanje,Ivan z je dobro napisal,trebalo ju bude otvorit i vidjet.
Ja sumnjam na klipnjacu al može biti i nešto drugo...
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
oke hvala vam puno odvest cu ju kod majstora...pa vam javim u cemu je bio problem...msm da je to najsigurnije.... HVALA JOS JEDANPUT...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
možda imaju samo prevelik zazor......

a u nekoliko slučajeva sam doživio, da na tom G motoru nezatvara ventil, da je tvornički ostavljen jako mali zazor, i od rada ventil jednostavno više nezatvori, i ako se to neprimjeti na vrijeme, ode sjedište, al jako jako teško pali, to je prvi znak......

obično je trebalo staviti samo novi ventil i namjestiti zazor, radilo se o ispušnom ventilu.......
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Brgud, dosta je tvoje bahatosti i bezobrazluka. Nauči se već jednom pisati bez podcjenjivanja i cinizma.
Ohladi malo da ne odeš na hlađenje.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ventili na g200 se uvijek mogu naštimati, treba ga samo obrusiti, ali treba paziti, i imati malo iskustva......jer obično se štimaju sa mjernim listićima, i bruse po potrebi......i tu nastane veliki zazor, jer se treba uzeti još jedna stavka u obzir, da ventil se utisne u onaj podizač što dolazi direktno na bregastu, i ako se napravi sa mjernim listićem npr 0,3mm, to nakraju bude 0,5mm......oni koji su to skidali, znaju na što mislim, a to se nemože izmjeriti sa mjernim listićem......i ako ima 0,5-0,6mm ventil lufta, onda se čuje to lupanje, a može biti i kod klipnjače, iako rijetko klipnjača prolupa, osim ako ima malo ulja u motoru, pa zariba.......kada se motor ohladi u nekim slučajevima se dosipa ulje i taj motor ide još neko vrijeme, što sam osobno vidio, i nisam vjerovao, nije vjerojatno jako uhvatila klipnjača, čulo se lupanje, al je išao........

kada majstor napravi, javi što je bilo i kako ti poslije toga pali, jel još uvijek trza uže pri paljenju......
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod mojeg starog G200 je veci zazor namerno ostavljen i cuje se sitno caktanje a po tome ce raditi jos 30 god. bitnije je da zatvaraju dobro inace lezista [sicevi] i sedista ventila pregorevaju brzo. ako je manji zazor nego treba .ja ostavljam uvek nesto veci jer i goriva su nam vecinom losa pa i tu dolazi do nus pojava.luft klipnjace najcesce se cuje pri naglom dodavanju ili oduzimanju gasa. i dosta je drugaciji zvuk.radio am jedan motor kojem je predhodni majstor nekoliko puta menjao samo klipnjacu bez obrade radilice a leziste bilo jajasto.mesec dva i pukne i ajd ponovo. kad sam odneo na obradu nisu mogli verovati koliko je jajasto pojedena jer sa standarda je isla na sirovu klipnjacu. cini mi se oko 1mm da su je skidali da bi dosla kako treba. obavezno probajte oslajfati lezista ventila ili zamena ako su nagoreli. brusenjem se dotera zazor
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
ventili na g200 se uvijek mogu naštimati, treba ga samo obrusiti, ali treba paziti, i imati malo iskustva......jer obično se štimaju sa mjernim listićima, i bruse po potrebi......i tu nastane veliki zazor, jer se treba uzeti još jedna stavka u obzir, da ventil se utisne u onaj podizač što dolazi direktno na bregastu, i ako se napravi sa mjernim listićem npr 0,3mm, to nakraju bude 0,5mm......oni koji su to skidali, znaju na što mislim, a to se nemože izmjeriti sa mjernim listićem......i ako ima 0,5-0,6mm ventil lufta, onda se čuje to lupanje, a može biti i kod klipnjače, iako rijetko klipnjača prolupa, osim ako ima malo ulja u motoru, pa zariba.......kada se motor ohladi u nekim slučajevima se dosipa ulje i taj motor ide još neko vrijeme, što sam osobno vidio, i nisam vjerovao, nije vjerojatno jako uhvatila klipnjača, čulo se lupanje, al je išao........

kada majstor napravi, javi što je bilo i kako ti poslije toga pali, jel još uvijek trza uže pri paljenju......
da bas tako je rakao i majstor....no vec su bili nestrucno bruseni, sad moram kupiti ventile i mislim da je to, to....ventili su nekak do 100kn tak da nije strasno
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Eto, sve će se riješiti. Sad kad nabaviš nove ventile dobro bi bilo provjeriti vođice i ako je bilo loše obrađeno sjedište ventila potrebna je strojna obrada. Usisni ventil se šteluje od 0,08 -0,16 mm, a ispušni od 0,16 - 0,24mm. Nećeš fulat i ako staviš usisni na 0,15 mm i ispušni 0,20 m. :icon_neutral:
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Veći kotači za f620.

U posljednje vrijeme jedino što radim sa svojom frezicom je košnja rotacionom kosilicom. Osim što bih trebao novi nož, znate li gdje ga naći jer ovaj stari je baš istrošen nakon 25 godina staža, muči me i sporost.
Mislim da bi išlo brže sa većim kotačima, znate li koje tražiti? Improvizacija sa kotačima od auta?
Ajd ako imate iskustva ili ideje?!

Hvala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mozes i od auta prepraviti tockove samo je pitanje sta ces dobiti povecavanjem brzine? to je po meni mac sa dve ostrice jer pitanje je kako ce brzina kose da otpremi i isece travu ako se poveca brzina. dosta primera ima gde je to veliki problem da je kosa spora a mkt brz i nekosi kako treba.to po meni jedino ako je neko vec pokusao pa video srazmeru koliko bi moglo ali i to zavisi opet od vise faktora. sama trava koja se kosi ,gustina, nagibi pod kojim se radi itd.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Recenter ako mislis na f600-620 Nis od vecih kotaca jer em u vecoj travi nebi dobro kosila i ubio bi motor,a druga stvar,vise nebi imao ravninu kose sa podlogom i nebi vise ljepo ravno kosila i zapinjao bi nozem za svasta.
Kaj se noza tice ja ga kupujem u zg u jednom ducanu,navodno ga radi neki privatnik iz slavonije.
Mislim da se ducan zove agro prodaja ili opskrba.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ja sam stavljal veče kotače radi brzine u transportu. Baš da sam puno dobil i nisam jer sam stavil 12 cola.
Za košnju se slažem s razmišljanjem kolega.
Nož sam ja dal pigati i zadovoljan sam
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Recenter ako mislis na f600-620 Nis od vecih kotaca jer em u vecoj travi nebi dobro kosila i ubio bi motor,a druga stvar,vise nebi imao ravninu kose sa podlogom i nebi vise ljepo ravno kosila i zapinjao bi nozem za svasta.
Kaj se noza tice ja ga kupujem u zg u jednom ducanu,navodno ga radi neki privatnik iz slavonije.
Mislim da se ducan zove agro prodaja ili opskrba.

Koliko te košta novi nož?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nesjecam se vise,odi u temu prikljucci za motikultivatore,pa pogle moju i muhinu rotokosu,negdje sam navel cjenu novog noza.
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Čudi me da nitko ne zna da je mio radio tzv. transportne kotače za f620, no ne znam koliko su bili veliki?
Isto tako često sam viđao upravo takve veće uparene sa rotacionom kosilicom, naravno tad me nije zanimalo pa nisam puno obraćao pažnju, no uglavnom postoje i ljudi su ih koristili upravo za košnju.

Inače ovo je stvarno sporo, bitno sporije od nekog normalnog ljudskog hoda pa dozlojadi kad se kosi veća površina.
Površine redovno kosim, volim da je sve uredno i pod špagu, tako da nema bojazni da bi trava prerasla.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za transport da al roto kosnju nisam videl ni cul da netko kosi sa vecim kotacima.
Klizaci i noz ti nece biti u ravnini sa zemljom pa ti probaj pa vidi kak bu zgledala kosnja.
Ja kosim vise od jedne rali vocnjaka na brdu oko 6puta godisnje i nekad je sporo i pizdim al onda si mislim kud mi se zuri pa kad pokosim pokosim a uz to se prevec ne zmucim i kaj je najbitnije ne trcim za njom i lakse je oko vocaka.
A ako imas ravnu veliku povrsinu kosi sa samohodnom kosilicom za travnjake,ide brze i lakse ju je okretat.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Kotači su najmanji problem možeš staviti od imt 506 (12) koja je promjera 50 cm a od F600 promjer je 40 cm. Znači razlika u visini je 5 cm. E sad da li ti razlika od 5 cm radi neki veći problem za kosu ?:(smirk):
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh