• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja sam stavljal veče kotače radi brzine u transportu. Baš da sam puno dobil i nisam jer sam stavil 12 cola.
Za košnju se slažem s razmišljanjem kolega.
Nož sam ja dal pigati i zadovoljan sam



jedan kod mene ima točkove 5.00-15, na f600 ili 620 nisam siguran, sa g200 motorom, i išao sam iza njega sa fergusonom, izmjerio sam mu oko 18km/h, sa praznom prikolicom.......to je previše, al ide.....i tako godinama
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ima tast moj za hondu F600 fabricke vece tockove al nisam siguran za tacnu meru al prilicno su veci. to su za transport tockovi. Ivanze srecom nisi mene pratio jer me nebi ni stigao ,fergu zgodno obidjem. samo sto nije bas zgodno duze tako voziti jer mi felga kriva. oko 25km /cas ide a mozda i malo vise.kipor ubrzan na remenicama ide ko metak
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
previše je to.......standardna sa malim točkovima ide oko 10km/h, al neznam koliko ide sa originalnim većim točkovima, al moja procjena oko 14-15km/h......
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
previse jeste ali transport obavlja iskljucivo u dvoristu posto mi je basta i njiva odmah iza. jedino se vozikam dok idem raditi usluzno frezovanje ali i to je sve blizu do 1-1,5km. ali i neteram je nikad preko pola gasa i tu je taman. u frezovanju mi je ovako prenos mo meri jer dosta bolje i brze odradjujem posao
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Strižna kosa za f620.

Nakon rotacione razmišljam i o strižnoj iz dva razloga; mogao bih iskoristiti pokošenu travu i mislim da bi sama košnja išla brže jer je većeg zahvata, ako se ne varam nekih 40ak cm, pa molim one s iskustvom koju riječ o tome.

Jedino što me muči je održavanje strižne kose, naime rotaciona je po svojoj konstrukciji jednostavna, ova mi se čini složenija već zbog samog mehanizma košnje. Ne znam koliko ih je ni kako se zovu stručnije ti rezni djelovi. Jesu li skupi i koliko često se mjenjaju, kvare ... mogu li se oštriti?

Hvala na pomoći :icon_winkle:
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
ovako imam pitanjce kupio sam novi OHV GX160 motor i sad neznam jer i u njemu treba sipat u filter zraka ulje ili ne??
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Ovisi koji tip filtera imaš ,ako je ispod poklopca filtera bijela prozirna kadica onda u nju ide ulje do oznake ( navlažiti i spužvicu sa uljem) ako je kućište filtera bez kadice onda imaš papirnati filter i nemaš kam nalijati ulje
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
a nema nista prozirno no ima jako debelu spuzvicu. kad skinem poklopac u kojem se nalazi ta spuzva ima samo jedna rupa onak neki cenat, cenat i pol (to je na karburatoru)to su oni novi motori sa kosim cilindrom...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Eto opet problema i prije strižne kosilice :)

Cijelo ljeto i jesen sam kosio pozamašan komad šlivika i ledine, bez ikakvog problema palila, radila, kosila na pol laganog gasa, milina.

I sad na kraju sezone operem je miniwashom i promjenim ulje i eto problema, neće upaliti ni pod razno. upali eventualno na sekundu, izbaci malo bijelkastog dima i odmah krepa. Pri tome se zna čuti jak, tup zvuk ... ne znam odakle, iz ventila?

Čistio ispirio karburator, šolju, čistio sviječicu ... šta još da probam?

Je li moguće da je voda pod pritiskom dospjela u rezervoar, negdje dalje?
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Pa o GX-u i pišem ,moj je sa uljnom kadicom,pogledaj sliku u mom albumu pod mio standard,iako je slikano od strane auspuha vidi se posuda ispod poklopca filtera
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
a kodmene je crna i koliko sam vidio nema nikaki mjerac....onda vjerojatno nejde ulje...
hvala
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Eto opet problema i prije strižne kosilice :)

Cijelo ljeto i jesen sam kosio pozamašan komad šlivika i ledine, bez ikakvog problema palila, radila, kosila na pol laganog gasa, milina.

I sad na kraju sezone operem je miniwashom i promjenim ulje i eto problema, neće upaliti ni pod razno. upali eventualno na sekundu, izbaci malo bijelkastog dima i odmah krepa. Pri tome se zna čuti jak, tup zvuk ... ne znam odakle, iz ventila?

Čistio ispirio karburator, šolju, čistio sviječicu ... šta još da probam?

Je li moguće da je voda pod pritiskom dospjela u rezervoar, negdje dalje?

Jesi gledal jel ima iskre?
Negdje je probila na masu,ili su platine mokre,pricekaj da se dobro osusi i pali.
Sad odma odi u garazu ili supu di ti stoji i potegni spagu i kad osjetis najveci otpor stani i ostavi ju tako.Znaci kad dode na kompresiju.
Sutra ju probaj upalit,sa cokom naravno.
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Ima iskru. Preko nekoliko puta vadio svjećicu i čistio jer se zamasti od silnog pokušavanja da da ju upalim.
Prao ju prije par dana i bilo je fino vrijeme poslije toga tako da kontam da se trebala osušiti. :fiery:

Inače kad sam mjenjao ulje, da bih ga ispustio kompletnog, morao sam ju nagnuti prema naprijed pod skoro pravim kutem i tako je stajala kojih par minuta. Ima to veze možda s nečim ili pušem na hladno?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za ispustanje ulja imas saraf na dnu bloka tak da ju nemoras naginjat.
Tebi je vjerojatno onda ulje iz filtera zraka uslo u usis i masti svjecicu.
Prvo skini filter dole i svjecicu van,i potezi uze jedno vrijeme,pa svjecicu stavi na malo veci zazor barem 0.7-0.8mm pa probaj sa pola coka i malo gasa.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Kod naginjanja previše napred ulje iz filtera prije bi iscurilo van, ali je moguće da je jedna manja količina ostala u spužvici i onda kod paljenja povuklo to ulje.:icon_evil:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moze biti pre da je gorivo iz karburatora uslo u cilindar pa zeznulo .ulje iz filtera skoro je nemoguce da dospe u cilindar jedino ako ga ima nekoliko puta vise nego sto treba. od pranja je orosilo paljenje ili kabal i preskace varnicu zato i nece upaliti zgodno. ja sam se zeznuo tako jednom i vise jok. skini svecicu i dobro iskurblaj motor ali zatvori gorivo ili ispusti iz karburatora.osusi kabal kod spoja sa svecicom najbolje fenom na tpli vazduh ili kompresorom izduvaj dobro motor.voda u magnetu i paljenju zeza duze vreme i kad upali cak dok se neisusi dobro. ja sam skidao i magnet cak i isusivao sve i posle nema problema.zato se vise neperu motori kod mene sem dizela.sto ga vise lickam on vise zeza. svecica ima propisani zazor i njenim povecavanjem samo se gubi dobra i kvalitetna varnica a magnetno paljenje sa platinama cak trazi i vecinom manji zazor. za hondu je 0,6 a moze i 0,5.svecicu ako je mokra najbolje pod plamenom osusiti vrh i onda pali
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
pozzz....motor gx160 sam stavio na f620 i na motoru mi je sad samo jedna remenica, a ja bi stavio onu orginalnu sto ima brzu i sporu. sad je pitanje kako to napravit i jel to izvedivo? HVALA
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
treba premeriti unutrasnje precnike remenica i duzinu radilice .ima raznih serija tih motora za koju su namenu radjeni izvodi radilica .najlakse ti je kod strugara napraviti duplu remenicu po toj radilici i nemas sta da mislis
 

Najnoviji postovi

Na vrh