• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Nisam shvatio, ali svejedno hvala, shvatit ću.
Ajmo ovak

Korak 1, umetanje sviječe



Korak 2, nabijanje FI komada



Koprak 3, usljed ulaska sviječe ležaj izlazi van



Korak 4, ležaj je vani i potrebno je samo još očistiti njegovo ležište



Kontaš sad?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Ova varijanta sa svijećom možda bi upalila. Kućište ispod ležaja je jako tanko i svaku malo forsiranje na njega ne znam da li bi izdržalo. Da li bi taj parafin izlazio između vanjskog i unutarnjeg prestena ležaja ? Najjednostavnija je varijanta bušenje pa izbijanje sa vanjske strane, kako je predložio vica. Ali to mi se neda. Čekam daljnje sugestije i prijedloge.:mur:
#MUHA ja sam odmah shvatio tvoj post, ali sam skeptičan (jer je ležaj bez zažtite), da li bi vosak izlazio kroz ležaj ? Treba probati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Naravno da nebuš nabijal ko sivonja i da budeš s donje strane (pošto znamo da je kučište tanko) metnul na tvrdo, forhaltal.
Nemaš brige, netreba ni kuglica biti unutra, ide mali bez problema.
I ovaj sa slike je imal samo vanjsku zaštitu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Koji je minimalni promjer koji s tim radapcigerom možeš uhvatiti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Postoje, ali ih treba kupiti ili raditi :icon_wink:

Zaboravil sam Brgudu napisati da sam na ovaj nači uspješno vadil igličaste RNA ležajeve
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Muhin predlog je dobar .kontra radapciger od Abartha je jos bolji ako se moze naci ili kupiti.varenjem kuke na lezaj samo lezaj trpi silinu udarca jer se udara po kuki ka van.tako sam na vladimircu i jos nekim masinama izbijao bez problema ,sem sto vise puta se mora zavarivati ako je bas tesna tolerancija.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Operacija, uspjela a pacijent ostao živ, prva slika podbačena ravna podloga sa limom 1,5 mm, jer je taj dio za toliko ulegnut.
03056358386992167546.jpg


Druga slika, već na pola izbijen ležaj.

84921386993179547105.jpg


Treća slika, ležaj je već vani.

21422495747102622521.jpg


Cijela investicija koštala 4,00 kn svijeća promjera 25 mm i jedna osovina koja je došla pod ruku isto promjera 25 mm (čini mi se da je to osovina od fićinog mjenjača). Bitno je poklopac fiksirati i dobro podložiti (da se ne ošteti), bilo je potrebno 4 puta puniti sa svijećom i nabijati dok ne izbaci ležaj van. Inače baš danas sam gledao u katalog od Bete i njihov izvlakač koji je namijenjen za takvo izvlačenje košta cca 100 eura. :cool2:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Si videl kak je jednostavno.
Još da si komad fitilja ubacil mogel bi svječu još i iskoristiti :icon_lol:

Sječam se kad sam kolegi izbijal i poslal ga u dučan po svječu.
On je jadnik cjeli paket kupil jer je mislil da bumo s njom grijali :(giggle):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Evo malo detaljniji prikaz najnovije generacije alata pod nazivom "Izvlakator - gurator" by MUHA ! Sa jednom i to ne cijelom svijećom sam uspio izgurati tri ležaja van. :icon_axe:

67672185797806291375.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Muha, svaka cast na odlicnoj ideji!
Taj način ja koristim več stolječima.
Kad sam ja počel alat je bil skup pa se moralo razmišljati i snači se kak je ko mogel i znal.

Evo malo detaljniji prikaz najnovije generacije alata pod nazivom "Izvlakator - gurator" by MUHA
Gurator :icon_super::icon_super:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Vjerujem da je to korišćeno i prije nego izvlakač (iz razloga kako si naveo, zbog nemogućnosti nabavke svog potrebnog alata). Ali sad ima i svoje ime !:icon_idea:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Taj način ja koristim več stolječima.
Kad sam ja počel alat je bil skup pa se moralo razmišljati i snači se kak je ko mogel i znal.


Gurator :icon_super::icon_super:

Improvizacija je majka napretka:icon_pray:
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
pozdrav svima....imam pitanje za majstore...problem je u motokultivatoru mio standard f600 sa g200 masinom....malo teze pali no radi, ali kada se pali cesto zna povuci spagu na starteru naglo nazad i baciti dim na filter zraka....dosta se cuju ventili da lupaju jel moguce da je radi toga. Inace komprecija je dosta jaka. hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Probaj se najesti prije nego se posla primiš pa buš mogel bolje cuknuti špagu
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Nemoj mu dozvoliti da on tebe "nateže", nego bi trebalo da ti njega dobro potegneš !:icon_rolleyes:
 
Na vrh