• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Dear Madam Motohod, službeni jezik ovog foruma je Hrvaški.
Šalji mail tom kinezu nek nauči hihihihi
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Dear Sir Or Madam = dragi gospon ili gospođo ( jer mailove šaljeju svakome čiju adresu iskopaju)

Da li bi vi kupili jako kvalitene i jako jeftine lagere a mi na kutiji napišemo neko fino ime, robnu marku.

To bi bil sažetak maila...

:icon_rolleyes:

Sad bum naručil 3 kontejnera SKF-a, kontejner FAG-a, par tona semeringa...

:8):

fake2.jpg



Kinezi su snalažljivi - :icon_e_biggrin:

http://izismile.com/2012/09/14/ingenious_fake_products_from_china_9_pics.html

:icon_pidu::icon_mrgreen:
 

instalater

Novi član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
13
Dobar dan, Tomislav. Upravo sam se registrirao na forum jer sam kupio Mio Hondu 620 fy staru oko 10-15g. i zanima me koje ulje ide u getribu a koje u motor. Služit će za čišćenje snijega i u proljeće frezanje vrta i možda oranje kad kupim plug.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Prolistaj temu par strana unazad baš smo nedavno o tome debatirali
 

instalater

Novi član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
13
Pročitao sam 10 strana unatrag i našao da je čovjek sipao 10/40 i da je prešao na 15/40. Koje onda ide na kraju i gdje je u Zagrebu ili okolici dućan sa stvarima za Mio hondu. Hvala.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Posto velis da ces i po zimi radit,onda stavi u motor ulje za benzinske motore 10w/40.
U getribu i filter zraka motorno mineralno 15w/40.

Svjecica ide BR-4HS (ngk)
U motor ide 0.7l ulja
U getribu 3.5l ulja.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Pripazi po zimi. nemože postić ni približno radnu temperaturu, ja sam na svojoj oštetio cilindar zbog toga.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
Po zimi ga ostavi barem 10-tak minuta da radi u mjestu da se malo zagrije,tako ja radim sa svojim traktorićkom.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Mislim da nema od toga sreće, traktorić ipak ima haubu i veči je motor pa se ipak može donekle zagrijat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
A malo mu poštopati (djelimično) usis zraka za hlađenje, tam kod špage?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Jedino tako, sa izolir trakom ili nekom širom trakom da se bolje zaljepi. Danas sam kosio sa hondom, trava nije visoka, ali je gusta tako da mi je donji remen spao desetak puta, polomila me je, nisam mogao ni po aparat da slikam kolko sam bio ljut.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Danas krenio pogledat kolko je ulja potrošila poslje košnje, podigo sam ju ravno i onda osjetio miris benzina, pogledam kad oko holendera slavinice curi, probam dotegnit ali ništa, onda odvrnem i imam šta vidit - gornji dio slavinice se rasuo, nema pomoči. Dali je neko rješavao taj problem na neki drugi način osim promjenom slavinice. Navoj na rezervaru je M14 sitnog koraka, ali nemam sa čime izmjerit koja je dimenzija navoja?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Manje ti je bitan navoj na rezervaru (jer je on čitav), ako ti se raspalo tijelo špine tu nema pomoći nego zamijeniti špinu.:(
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Brgud ne lupetaj isto ko oficir.Kod takve stvari je najbitnija stvar dimenzija promjera,kakav navoj,i kakav način dihtovanja-konus-bakarne-aluminij podložke.Mala razlika u vijku može kod montaže zakomplicirat i poskupit mali kvar.:mur:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Evo i slike, način dihtovanja je ravni dosjed sa gumenom brtvicom
11284850525061013044.jpg
[/URL][/IMG]
54632615988373970440.jpg
[/URL][/IMG]
70423837951043969461.jpg
[/URL][/IMG]
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Kolega je napisao da se raspao gornji dio špine (i nigdje nije spomenuo da je oštećen navoj na rezervaru), to si valjda uspio zaključiti iz prethodnog posta! Navoj na rezervaru je promijera 14 mm (fini), znači može se promijeniti original špina (normalno sa holenderom i navojem koji odgovara), ali to si mogao i sam zaključiti ili ponuditi neko konstruktivno riješenje (ako ga imaš). Tvoji destruktivni postovi koriste samo tebi (valjda) ?:icon_idea:
Sad sam vidi slike i one potvrđuju ono što sam već napisao (od te špine nema pomoći) !
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Brgud spomenio sam navoj na rezervaru , ako neko zna da možda od neke druge freze odgovara slavina. Vidio sam u Trgoagenciji ima pipa goriva za Agriu izgleda mi na slici slična mojoj koja ima maticu za stezanje pipe, morat ću nazvat pa pitat da vidim.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Poravnat dosjed pipice,povečat rupu,urezat navoj i uradit adapter iz navoja u pipici na navoj na rezervaru.Samo taj adapter če bit kod strugara skuplji od nove pipice.Može se i u domačoj radioni ak se ima potreban alat.Brgud tu je poljoprivredni forum a ne tko zna više znanja sa gugla prenjet tu.:(inlove):
 

Najnoviji postovi

Na vrh