• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,251
Ufff, tanko je 20.
Znam ja gde ima za G42 klipnjača ali je ko svetog Petra kajgana skupa.

Imaš možda staru da premjeriš?
Usput me zanima i rupa na maloj pesnici kolika je
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislim da imam standardnu staru zaribanu, pa ću premjeriti......
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Evo obadva na okupu, lijevi od G 150, desno od G 200, na izgled isti, ali

fi1ov45688xv9afs7mr.jpg


Vjerojatno je razlika u šprucu, (na slici se slabo vide oznake), od G 150 - 28 A (A)QF, G -200 - 30C(A)VL.
Oznake govore drugačije !

fpo47h9ub5fbqkeb3fu9.jpg
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,251
Hočeš reči da nisu isti?
A jel bi šljakalo da stavim sa G150 na G200 i obrnuto?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Oznake su različite (nemam pojma koja je razlika), gledao sam špruc (ovako odokativno su isti), ima jedna mala razlika, Kod 150 je promjer na sredini usisnog kanala (između čoka i leptira) manji za cca 2 mm. Znači ipak nisu isti! Šljakali bi jedan i drugi ali bi to utijecalo na rad motora.:icon_axe:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,251
Ja bum njega ubol i nekad probal staviti na G150 pa javim rezultate.
Taj koji je sad gore se nesmije više rastavljati jer je čašica stegnuta tek toliko da je stegnuta, raspal se navoj od vode koja je unutra bila
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Pretpostavljam da bi razlika rasplinjača za G200 i G150 mogla biti u promjeru glavne dizne. To je čest slučaj pa ako bi netko mogao usporediti. Vjerujem da su i neke oznake na diznama.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
A da probaš staviti malo "super attak", (ma samo se šalim !). Imam i ja jedan takav. Kad stroj više vremena stoji van upotrebe. Trebalo bi isprazniti čašicu krburatora (ispuhati, osušiti, zatvoriti), i ne omogućiti ulaz benzina !:(devil):

yhjya42bpztl0bxlkmd6.jpg


Već sam napisao u čemu je razlika G - 200 ima veći promijer od G - 150.
Sapnice mi se čine iste nisam ih mjerio.:mur:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sa G 200 na G150 nekako bi i radio karburator ali kontra tesko. ja sam probao sa novijeg tipa honde otprilike da je GX serija i nije moglo. samo sa pola sauha je mogao raditi do nekih pola obrtaja.jako su precizni i svaki svoju namenu ima ,ali ako imas vec pokusaj. G42 je jako dobar motor ali je jako tesko za delove i uzasno su skupi. kod nas ima dve honde sa tim motorom i mogu ih baciti na otpad jer delovi ili ih nema ili je cena vasiona. vecinom se porucuju direktno iz japana originalni ali retko kad stignu bar kod nas
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
prije par dana sam završio jedan g150 motor na f400, i sve je bilo potpuno isto kao i kod mene na f620 koja ima g200 motor, što se karburatora tiče, čak sam i brtve stavio od g200, jer sam njih imao, samo je razlika u jednoj brtvi karburatora, ona plastika što dolazi između karba i bloka je drugačija, jer je dosjed na bloku drugačiji, i brtva poklopca ventila, ispod karburatora, a brtva glave i onog poklopca sastrane, te auspuha je ista.....da sam prije vidio ovaj post, slikao bi karburator
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Sve si nabrojao ono što nije bitno. A izostavio si ono što je bitno!:(giggle):
Ako si se susretao sa oba krburatora, pogledaj jednoga (pa onda napravi malu pauzu uz jednu pivicu), pa onda pogledaj drugog. I tako nekoliko puta, možda uočiš razliku ?:(nerd):
Možda čak i ne!:icon_lol:
Imaš još jednu mogućnost, da pročitaš koji post prije toga !:icon_pray:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam rekao što je i kako je, a koliko sam napravio g150 motora, nisam susreo lončić karburatora kao sa slike......a tebi se nisam obratio, da odgovaraš na moj post.....

i nebudi bezobrazan!!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Pa ni "lončić" nije bitan (ustvari manje je bitan) !:(hi):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,251
Karburator je doma, kad se vratim probal bum pa javim.
Oznake su razlićite kolko sam uspel poloviti po slikama koje sam dobil, ali vanjski izgled im je potpuno isti, čak su i čašice iste
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Re: MIO standard F-400

Evo obecanih slika, plus dodaci koji su trenutno kod mene. Ostalo je kopacice 3x (sa svake strane po 3 spoja), utezi i plug za oranje....




Kako ovu kosu spojit, ii cemu sluzi ova crna plastika iznad desnog kotaca?

Stroj je "ocuvan" ali dodaci boze sacuvaj....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,251
Re: MIO standard F-400

Kosa ide otraga, okreneš ručke i tak kosiš unazad.
Tu crnu plastiku skidaš, a ispod nje ti se nalazi nazubljena osovina na koju montiraš remenicu koja ti služi za pogon kose.

Meni se čini da to nije F400 nego 600 ili 620 sa orginal G42 Hondinim motorom :icon_scratch:
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Re: MIO standard F-400

Nisam gledo tip koji je. Ja tu remenicu nemam, tj. nisam je dobio. Jel ima to gdje ili tko za kupit? Cijena? Kucna radinost? Motor radi odlicno, mada treba malo svjezine... Eh zaboravih dobio sam i vadilicu za krumpir (onu kaj se drma prek remenice). Slike cim odem u brdo....
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
Re: MIO standard F-400

Dobro ti se čini da to nije 400 serija i da to je u cijelosti g 42,getriba je slična ko na seriji 600 ali je drugačiji raspored brzina,jednostruka remenica,drugačiji španer remena i prihvat ručki na getribu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,251
Re: MIO standard F-400

Nisam gledo tip koji je. Ja tu remenicu nemam, tj. nisam je dobio. Jel ima to gdje ili tko za kupit? Cijena? Kucna radinost?
Ima u Mio Osjek, mislim da je 400 kuna ili njuškalo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh