• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Pre vsu racunate po SAE normativivima. Kasnije po DIN normativima a sad u KW.Jedno je isporuka snage golog motora bez ijednog gubitka snge na agregate usis i izduv a drugo je sa svim tim.Zato pre po sae normi je ss labin imao skoro 14ks a sad u stvarnosti po sadasnjim normama je 10ks ili 7,3 kw.malo si spavao na casu dok se o tome pricalo
 

dufko

Novi član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
14
Taj motor, kako kažeš Kinez GX200 ti nije za taj mtk (pogotovo ako ima pogonsku remenicu na radilici) to je jedan razlog. Drugi je što kako kažeš prihvat sajle gasa. I treći je što je upitno da taj mtk sa vučenom frezom može raditi (konstantno i samo frezanje) to bi značilo da radi profesionalno taj posao za koji nije namijenjen (ni sa originalnom verzijom motora), vjerojatno je i taj motor riknuo (zbog preopterećenosti). Taj mtk sa vučenom frezom može raditi samo hobi frezanje! Sad ako si stavio taj motor GX200 (vjerojatno neće izdržati puno) ako se koristi samo za frezanje. Taj motor od 120 eura može zadovoljiti samo upotrebu u nekoj hobi namijeni (bez obzira na što je montiran). Za malo ozbiljnije frezanje potrebno je najmanje snaga od 10 ks pa na gore, nrp. mali Labin ili Muta. Znam da se mnogi neće složiti sa napisanim posto, ali to je naprosto tako ! Svatko se muči i radi kako zna i umije da sa što manjim ulaganjem u alat, napravi što više posla, što se u konačnici ispostavi da i nije neko riješenje. Znači iluzorno je očekivati od alata da napravi posao za koji je nesposoban.:8):
Vidi, kod mene je freza uzeta za vinograd i bašte, što je bilo površine oko 1500 kvm i radilo je vučnom frezom 30 godina tu površinu plus pola bašti po selu sve dok ja nisam radio jednu baštu sa većim nagibom i nisam primetio da je nivo ulja nizak te je zbog toga došlo do kvara motora jer je ostao suv...
Sad mi taj isti kultivator treba za freziranje dve bašte od po 800 kvm i to bi joj bio sav posao, jer tuđe nemam nameru raditi, tako da kontam da će taj motor sasvim dobro raditi posao. Sve da izdrži 5 godina, za te pare ja sam zadovoljan. [emoji4]
Sajlu gasa smo danas drug i ja osmislili, sutra ćemo probati da namontiramo, ako je neko nešto slično uradio neka okači sliku ili ako je neko ugradio Loncin pa da se vidi kako je tamo namešteno jer nigde na netu nisam našao kultivator sa takvim motorima slikan iz tog ugla.
Jedino nisam znao da ima osovinu na radilici i velik broj obrtaja, to ću videti kad probam na remenici od 8 cm [emoji53]
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Manja remenica u originalu je 8 cm (na bregastoj) i ako staviš istu remenicu na radilicu, čini mi se da će to biti prebrzo za frezu.:icon_rolleyes:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kod F4xx serije obrtaji su isti jer i original motorima je izvod sa radilice ali to nije ova tema
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Sajlu gasa smo danas drug i ja osmislili, sutra ćemo probati da namontiramo, ako je neko nešto slično uradio neka okači sliku ili ako je neko ugradio Loncin pa da se vidi kako je tamo namešteno jer nigde na netu nisam našao kultivator sa takvim motorima slikan iz tog ugla.
Jedino nisam znao da ima osovinu na radilici i velik broj obrtaja, to ću videti kad probam na remenici od 8 cm [emoji53]

Na motoru imaš onu polugu za gas jel? Na njoj ako se ne varam(naosač mehanizma gasa) imaš 3-4 rupice. Tu kačiš sajlu, a bužir nasuprot na nepokretni dio mehanizma. Tu ti fali kutni nosač za bužir. Na taj način sam ja vezao gas sajlu.
Vučna freza i izvod sa radilice mogao bi biti problem. Naime taj motor ima duplo manji okretni moment na izlazu. Znači trebalo bi reducirati okretaje na remenicama za duplo nego kako je bilo u starom slučaju kad je izvod bio sa bregaste.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Trebalo bi da ce to nositi motor bez problema jer f600 je prilicno spora .Jedino vucni frezer bi mogao biti problematican .Sa kiporom od 5ks nema problema ni sa vucnim frezerom jer ima snimak u radu koji dokazuje to od jednog kolege. Precnik remenica ostao isti od G200 motora a cak mislim da je originanu remenicu prilagodio kiporu. Mislim da ce i gx 200 moci da se izbori sa tim ,a smanjenje jos precnika male remenice mi se nesvidja ,jer povrsina naleganja remena ce biti manja i time proklizavanje jos gore.Pre bih resio sa manjim precnikom Gvozdenih tockova da bude sporija ako bude problema.Nekoliko vec ima sa Loncin motorom sto je kopija GX i nemaju problema . Ali najvise zavisi od zemljista
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Da pojednostavimo!!
Kojeg promjera bi trebala biti remenica na radilici motora GX-200 da bi mtk F-620 radio normalno kao sa starim motorom?
Mora li se korigirat i remenica na mjenjacu?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ako hoces da radi isto ko sa G200 onda upola manje precnikom moras praviti remenice. Ali to je fakticki neizvodljivo jer ako remenicu od 8cm smanjis upola razmisli sta ces dobiti. Gx serija je jaca za skoro 2ks i mislim da ce sa originalnim precnikom moci da odradjuje posao. Pokusaj prvo tako a ako ne moras doradjivati
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Evo moje nove prepravke sistema kvacila i sad je mnogo jace i nema uvijanja ali kompletno je sve drugacije. Sigurnosno kvacilo je takoreci . nekome ce ustrebati ovo sigurno a sistem je isproban na najtezi nacin i besprekorno funkcionise. Juce je bilo prekopavanja ledine gde ima zila od starih bagrema koje je vecinom sve pocupala bez ikakvih problema.Precnik pogonske remenice je 15cm po mojoj zelji
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Ne može raditi normalno kao i originalni G200, zato jer je razlika u izlaznim brzinama pogonske osovine (veća za 50%) i ta razlika se ne može smanjiti sa bilo kakvom remenicom ! To se već moglo zaključiti u ovoj temi (napisano je brdo toga). Nema potrebe stalno pisati ono što nije bitno (npr. brzina pogona kotača), nego je bitno da ako se montira motor sa pogonom sa radilice da su obrtaji za vučenu frezu preveliki. I to se ne može riješiti bez redukcije pogonskog vratila !:(nerd):
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Vica dobro odradjen spaner!!
Ja nemam vucenu frezu sto bi znacilo da meni ta remenica nije tolko bitna jer moja freza ide na mjesto tockova?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Mnogo je jaci i nosac i osovina koja drzi jer sa fabrickim nosacem sam imao problema da se uvija jer je bio produzavan. Lezaj spanera je od pasata B3 dizela a nosac od tomos automatika zadnja viljuska. Parcad isecena koja trebaju i sama cev je od viljuske i sluzi ko biksna. Jednostavno dok ga drzim prenosa ima cim ispustim staje. Zbog nekoliko pehova koji su mi se desili sam odlucio na ovu prepravku. Sajla i pancir su od rucne kocnice auta .
 

dufko

Novi član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
14
Ne može raditi normalno kao i originalni G200, zato jer je razlika u izlaznim brzinama pogonske osovine (veća za 50%) i ta razlika se ne može smanjiti sa bilo kakvom remenicom ! To se već moglo zaključiti u ovoj temi (napisano je brdo toga). Nema potrebe stalno pisati ono što nije bitno (npr. brzina pogona kotača), nego je bitno da ako se montira motor sa pogonom sa radilice da su obrtaji za vučenu frezu preveliki. I to se ne može riješiti bez redukcije pogonskog vratila !:(nerd):
A da se poveća remenica na menjaču? [emoji53]
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Mozes je povecati ali ona je na nutovima koje retko ko ima strugarsku masinu da to napravi. To je najveci problem. Postoji mogucnost jedino da se zabuse rupe i naloze pa da se remenica time veca pricvrsti za postojecu na menjacu.Ali dolazi do pomaka pravca pa se to i na pogonskoj motora mora odraditi da bi remeni bili u pravcu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaka cast vica na uratku.
Samo zasto nisi probao složit natezač ko na tvornički da piga remen unutra,veči zahvat remena bi bil?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisam hteo zbog toga sto brzo puca remen iako je prilicno veliki 1150-17. Nemozes e nakupovati a kvalitet nikakav. Ovako kad se spanuje ka dole pravi se trougao i nema pucanja remena sa unutrasnje strane. Ovaj remen na slici vec 1,5god radi bez problema a najeftiniji kineski.Eto upravo zbog toga je tako uradjeno a slikacu jos jednu sliku kad je naspanovan u radu da vidite situaciju. Telefon me zeznuo nema toliko memorije pa fali slika toga. Bice i ta slika a mogu ti reci da remen uopste neproklizava niti ima nus pojava. Testirano vec u znas kakvim uslovima kod mene. Odmah ide u najgore moguce da se vide mane ako ima. Jedino moram zamenuti ovu stezaljku za sajlu jer imam dve nove original za to kupljene ali ih pred ocima nema. Ubih se trazeci a zasad i ova obavlja posao.Ima granicnik gornjeg polozaja da se lezaj i remenica nezakace posto su veoma blizu
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Vica, još da je na zatezaču s druge strane kakav mini ležajćić to bi bila perverzija...
:icon_twisted:
Nego, jel nezgodno "sigurnosno kvačilo" kad se radi s blokadama?
Jesi razmišlja o sistemu koji će malim dodirom izbacivat kumplug, a da netribaš držat stalno?
Tebi je to "relativno lako" izvest pošto imaš zavarenu cijev s jedne ručke na drugu...:(mm):
 

Najnoviji postovi

Na vrh