• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Glavno si zaboravio -motor a i motike za frezovanje su vece 5cm od fabrickih. Rucke su mi niske jer se frezuje duboko a ja visok skoro 190cm pa se iskrivim ko gudalo a kicma skripi.Ovako mi je taman i neumorim se takoreci. Menjac je povijen na dole i malo u desno jer mi zakacivao kad moram u nekom tesnacu raditi, Kvacilo ce da ide na doradu i veci lezaj sa kucistem dolazi od pasata spaner zupcastog a hocu i rucicu kvacila da premestim na upravljac gore i da radi ko sigurnosno. Dok ga drzim ima prenos ,cim pustim da staje. To moram jer sam imao malo neprijatnih situacija u radu
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Može ideja?
Prekopiraj to navareno na volan,samo s većom cijevi u koju će se to uklopit..

Pa kad kopiranu cijev uzdužno prisičeš popola, da se ista uklopi u to navareno na volan.

Doli uz var/volan, napraviš britvele (zglobove naoba kraja), da se na njima odvaja i spaja od volana.

Spojiš sajlu na to, i kad sastaviš pola cijevi u volan da sajla napne remen.
A kad pustiš da feder vrati i odvoji kvačilo.

I tvornički noževi su već dugi, nije čudo da si motor minja....:icon_twisted:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
E moj motor originalni G200 jos uvek radi punom snagom samo na drugoj hondi i to F420. Motor je jos u savrsenom stanju sklopova i sem karika i ventila sve original i besprekorno. Otkazao mi karburator na njemu a nije tad bilo zamenskih a original bezobrazno skup . Za 2 karburatora ja kupio dizel motor i nekajem se jer snage napretek a potrosnja ko upaljac. Ovo je isfrezovano 2 prolaza za 15 min a potrosnju i nemogu da izmerim jer se okom i nije pomaklo u rezervoaru. Mozda 0,2L Zbog toga je ovaj dizel tu jer imam dosta usluznog frezovanja u prolece .Nozevi su precnikom ko i original tockovi 38cm
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Vica jel ovaj tvoj disel puno teži od g200?
Zakaj ne proširiš kotače kod vuče prikolice?bit će stabilnija.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
E moj motor originalni G200 jos uvek radi punom snagom samo na drugoj hondi i to F420. Motor je jos u savrsenom stanju sklopova i sem karika i ventila sve original i besprekorno. Otkazao mi karburator na njemu a nije tad bilo zamenskih a original bezobrazno skup . Za 2 karburatora ja kupio dizel motor i nekajem se jer snage napretek a potrosnja ko upaljac. Ovo je isfrezovano 2 prolaza za 15 min a potrosnju i nemogu da izmerim jer se okom i nije pomaklo u rezervoaru. Mozda 0,2L Zbog toga je ovaj dizel tu jer imam dosta usluznog frezovanja u prolece .Nozevi su precnikom ko i original tockovi 38cm

19 centi radijusa!!!
I još kad se ukopa od težine, čovječe moli boga da ne naleti kakav japanac sa sličnom modifikacijom sa druge strane da vam se freze ne zapetljaju!!!:icon_weed:

Morat ću i ja ozbiljnije investirati!!
ja sam jučer freza svojom 420ticom taman toliki komad i tribalo mi je oko 2 sata!!
+ po sata rastavljanja karburatora i propuhivanja dizni...
pogadjaš,na mojoj je maloj frezi Tomos..I to sa redukcijom 1:3...
zemlja teška, jedva suva za frezanje, "u ladovini", na mistu di se nije osušila od prošlog lita...:mur:


Kako su se naša 2 pijetlića uspila svaditi priko foruma?
Meni to ne uspjeva niti licem u lice..
Ja se ne svadjam, ja se odma potučem...:icon_weed:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ovaj motor je sa gorivom 3,5L uljem 1,1L i remenicom punom tezak blizu 40kg. Neto tezina 33kg. To bi bilo otprilike skoro duplo od hondinog i vise tegovi netrebaju nijedan a i pokradeni su mi. Drugo na vucniku koji sam pravio veoma robusno je cev u cevi od 5mm obe zida.Jedna cev je na sredini probusena simetricno gore i dole a ova preko cev je razrezana levo desno i to je spojeno vijkom 12mm .To imitira okretni vucnik samo sto je ovaj ogranicenog ugla. Mogu podici tocak honde oko 25cm uvis da se prikolica nepomera ni u jednu stranu. Takoreci je nemoguce izvrnuti i to bi trebao umetrnik. Tockove nikad nesirim vise nego cak i uzi budu samo sto sad neskidam par nosaca sa motikama i oni su stalno na poluosovinama.Problem je ako rasirim jos tesko upravljanje i manevrisanje na asvaltu a veoma je brza jer skoro 30km /cas moze ici.Imao sam prosle godine testiranje jer sam pregasio psa od preko 30cm visine jednm tockom i to u krivini. Honda je odskocila i naglo smotala u stranu i vitlala na sred puta u krug dok sam ja bio na asvaltu cetvoronozac. E taj je bilo nesto da je neko snimao za you tube da se honda koja vitla u krug uhvati za komande ali mi je uspelo u drugom krugu pa da se zaustavi avetinja. Da se ni kvacilo nije iskocilo tad djavo. E zato hocu da imam sigurnosno kvacilo da dok je u rukama rucica ima pogon i cim ispustim staje. Ja sam srecom dobro prosao ali pas koji je hteo da ugrize gumu nije bas najbolje jer su ga motike malo iskasapile i ukrivio sam felgu koja sad mesa putem ko snasica

Evo slike originalnog nosaca sa originalnim motikama i novim koje sam posle montirao .Znaci ove nove su precnikom kao tocak od 38cm ,a mnogo mi lakse postici dubinu jer usluzno za baste traze oko 25cm buboko pa cak i vise ide do 30cm
https://imageshack.com/i/0915022013350j

Ovo je bila proba sa novim motikama i novim motorom i kome sad treba plug i oranje kad je ovo preko 30cm duboko frezovano. Imam problem samo da neiskopam nekog japanca sa suprotne strane
https://imageshack.com/i/1f04032013376j
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Vica, ubio si sve krtice i zmije u zemlji, tužiti će te Zeleni :)

Ja ovako ne mogu frezati nikako jer je tlo ilovača tvrda ko kamen, bez oranja ništa (traktorskog) MTK samo skače...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kad budes imao ovih 40kg napred moci ce i ilovacu da rovi samo tako. Prosle godine sam coveku isfrezovao put kud se decenijama samo traktor i prikolica kretali. Postavio nov plastenik i mislio da ce asovom moci da uradi a ono ni makac. plugom probo ni makac samo pise po zemlji. Dolazi i samo sto neplace.Zao mi je samo sto nemam ni slike ni snimka da se vidi ali bice jos prilike. Mali gas i tezina u dva prohoda naprave najmanje 20cm a negde i 25cm.Covek nije mogao verovati ocima kao ni mnogi drugi kojima sam radio. Fora uvek postoji ali normalno gde je veca povrsina i moze traktor da je i bolje i lakse. Samo gde je uzorano retko se usudjujem frezovati jer potone do motora skroz pa muke po mene nastaju. Ali ziveti i zaradjivati se mora a kvalitet garantujem i okom se vidi. Na tom plasteniku od 1,5Ar sam dobio duple novce jer je gazda prezadovoljan . Za Zelene se neplasim jer cu im dati masinu da mi pokazu kako se to plice radi heheee
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Mrga pa jel nemaš ti isto diesela na hondi?
Ne znam kakva je zemlja kod vas, ali moja kopačica je jača i teža od Honde, pa ako je baš tvrdo skaće u zrak kao koza. Kod nas nema šanse da bi u 2 prohoda zakopao kopačicu na tu dubinu ako nije orano.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Opteretis je jos napred i teg na ralicu i manjim gasom samo prvi prohod da napravi bar 8-10cm. posle je potopim i malo vecim gasom i tone ko blesava. Ako je bas ko beton idem sa 2 para nosaca i onda cupa sto nikad nije. I kod nas su zeznute zemlje a ovo su dve slike kad je idealno skoro za frezovanje ,cak i vlazno. Gledam da uradim bar sebi na vreme jer je kad zasusi ko beton. vrlo cudna zemlja i teska i u principu nekako se i uzore ,ali za pripremu se mora pratiti pogodno vreme. Ali zato vrlo cesto se odvrcu vijci pogotovu od motora iako su gumani nosaci ispod.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Imam yanmara L40A, ovo sto ima vica to je jače i teže. Ovaj moj 2,8 kw a očeva 620 Honda 3.7 kw benzinac valjda G 200.

Nema šanse da kopam čak imam otraga nož koji reže i pomaže zadržavati ali badava ako je tvrdo.

Vica zelenima treba Dat MOTIKU pa nek kopaju... To je ekologija :icon_lol:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Što se tiče dizela i ugradnje gx motora na f600, imam jednu remenicu, varijabilnu, iako ju nisam nikada probao pomjerati, bila na g200 motoru, na hondi f600, na manjoj remenici na mjenjaču je bio remen, ja sam ju skinuo i stavio original remenicu, jer na tom motoru je bila spora u transportu.......meni netreba














 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
Kad budes imao ovih 40kg napred moci ce i ilovacu da rovi samo tako. Prosle godine sam coveku isfrezovao put kud se decenijama samo traktor i prikolica kretali. Mali gas i tezina u dva prohoda naprave najmanje 20cm a negde i 25cm.e

Pa to ne mogu ni ja koji imam labinova specijala,skače ko vrag po tvrdome :icon_scratch:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Labin se nemoze ni meriti sa hondom. Kad bi i njemu umesto tockova bile osovine sa nosacima motika onda bi tek rovio. Honda rovi sopstvenom tezinom i dobrim prenosom koji prenosi svom silom na motike i zato tone . Vucni frezer to nemoze jer je lagan i namena mu je sitnjenje .Kod mene je promenut i prenos po mojoj zelji i napravio sam ga da motor podnosi opterecenje uvek u frezovanju 2 brzinom ko ranije ali ekonomicnost i iskoriscenje su mnogo veci.Sa ovim motorom se ponasa otprilike kao sa G200 kad se jos dva tega fabricka stave napred stalno. Otprilike je tolika razlika i samo je ubrzana i jaca.Masa x ubrzanje = urnebes
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Evo došlo vrijeme da malo pregledam zazor ventila. Zazor je kao i zadnji puta kad sam provjeravo- usisni: 0.2 a ispušni 0.35 mm, ispušni ima malo veči zazor jer sam ga malo više obrusio kad sam ga postavljo
Sad zanima me nešta drugo na ovoj prvoj slici, to je položaj magneta kad je točno razvod na paljenju, onaj komadić magneta što je pričvrščen sa jednim vijkom je več malo prošo bobinu, dali to može pravit probleme kod paljenja?
v2ixpIj.jpg
[/URL][/IMG]
IkWQlXm.jpg
[/URL][/IMG]
tMaQFMc.jpg
[/URL][/IMG]
aeQfGiy.jpg
[/URL][/IMG]
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Magnet je pre bobine i to mu dodje predpaljenje .Posto gledajuci u sliku magnet se okrece u desno tako da mu to dodje to. Nisam siguran dal se bobina moze micati malo na vijcima da se steluje ali verovatno je fiksno. Mogao bi malo smanjiti zazor na ventilima jer to se sigurno cuje da cakce.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
@oficir to je kad sam prvi put skido remenicu, išla je jako teško i bilo je i korozije, i jedamput sam malo jače zategnio radapciger i puče(zaboravio da je remenica gusana)
@vica bobina nemože ljevo-desno, jedino gore-dolje može radi timanja razmaka od magneta.
Da ventili se čuju da cakču kad je hladan motor ali kad se dobro ugrije onda ne toliko, hehe.
Kako bi mogo smanjit zazor, jel jedino navarivanjem ili ima i neki drugi način?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Bolje da ima malo više zazora. Od toga mu nebude ništa
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ima i drugi nacin tj nov ventil heheee. Paljenje znaci fiksno ko sto sam predpostavio. Za gore dole bobinu ustelovati najbolje vizit kartica izmedju magneta i bobine i samo pritegnes. Bolje je da cakcu nego pretegnuti samo i ovako hoce ostriti ventile i bregove bregaste brze. 0,35 je bas prilicno. Ja sam stavljao na mojoj 0,20-0,25mm mah. I to je veca mera ali zbog loseg benzina na manjoj je bilo problema
 
Na vrh