• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
m4qseIj.jpg


xCF04Io.jpg


HfHbloe.jpg


cHA5Tsa.jpg


Eno7WhB.jpg


4uVFiuQ.jpg


NE0mwUt.jpg


52hSxaL.jpg


d79H0Dy.jpg


MKMrD8A.jpg


sgM4Tni.jpg


Evo slika, ponavljam, nisam tehnički nepismen, ali ni meštar za mehaniku, tako da ja u stvari i nisam načisto u kakvom su točno stanju ti djelovi.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
CYkUdTe.jpg


EU7MvyH.jpg


xCEdS3D.jpg


b0TAgoI.jpg


gn9biQ7.jpg


9Rw4TQy.jpg


Slike nisu baš nešto, stara nokia i jad od svitla u mojoj garaži čine svoje..
Imam ja i garaži neonke i bolje nego isprid, ali je šteker zalipija i tribalo ga je zaminit još prije par miseci...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
koliko sam ja shvatio, on ima f42 cijeli motokultivator sa g42 motorom, ona ima pogon na radilici, tako da sa g42 motora stavi samo remenicu na novi kinez gx160 i to je to, nema mudrosti, druga je priča sa mjenjačem od f600, tada se obično stavlja remenica od f400 i motora g150 na motor gx160, a mjenjač od f600 da se dobije mtk koji je upotrebljiv za rad, ista stvar je i ako stavlja dizela

za mtk f600 ili 620 bi preporučio samo g200 motor, a za f42 japansku i f400/420 može ići gx motor, jer ima pogon sa radilice......

ajd slikaj mjenjač od svog mtk


ako nekome treba, ja imam varijabilnu remenicu koja se može staviti na g200 motor, na kojoj se može mjenjati promjer, a time i prijenosni omjer.......budem poslikao ovih dana


tvoja radilica se može napraviti, ali se mjenja klipnjača, igličasti ležaj i bolcna koja se uprešava, sam to nemoj rastavljati, jer nećeš baš uspjeti dobro rastaviti, a pogotovo sastaviti.......nije to nikakav problem za napraviti, ja ju mogu odraditi, samo trebaju ti novi djelovi, koji vjerujem da koštaju......

uhvati klipnjaču u šaku, al prvo skini klip, i drugom rukom udaru po vrhu radilice (sa dlanom) i reci, jel se čuje tupi ili metalni zvuk?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Bravo ! Uspio si staviti slike, slabo se vidi ali bolje nego ništa. Ono što sam uspio zaključiti, da je klipnjača jednodijelna i zaprešana na polutke radilice (isti sistem kao i Tomos). To se isto može uprešati nova klipnjača sa igličastim i bolcen. Pitanje je nabavka potrebnih dijelova i cijena istih. Ne znam da li si napomenuo koji je mjenjač, od kojeg mtk ?:smile:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Sutra...
Mjenjač sa strane suprotno mjenjača ima ukucano 620,i 89tu godinu.
Čoviku koji je meni ovo proda neko je isprid kuće ukra zariban motor od te freze.
Onda je on ovaj kupija priko interneta, i nije se usrićija, frezu je da samo da je se rješi...
Nezna ni on šta je kupija ka ni ja..
Moguće da je motor i valja kad ga je kupija, ali ga on nije zna sparit s motorom, pa ga je satra brzinski...
Dakle 620 getriba traži duplo manje okretaja i duplo veću snagu motora??
Ili duplo manje remenice??
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Menjac F600-620 trazi ajd priblizno oko 1800-2000 rpm mah.posto stavljas G42 koji je izlaz radilice direktno na remenici on bi sa vecom remenicom ostvario oko 3600-4000rpm i onda nebi imao ni snage da tera teze poslove a pogotovu sto je jos slabiji od G200. Prema tome radi za G 42 malu remenicu od 8cm i nema problema. Moj menjac radi na kiporu na vise od 4000 rpm vec 3 god ali nikad se netera skoro pun gas i dugorocno verovatno bi moralo nesto otkazati. Ali to je moj hir i nek ostane .
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Remenica mi je ogromna, mrvu je manja nego ona nazad.Dupla.
E sad oće li manja bit 8cm, neznam primirit ću sutra...
Nebi se iznenadija da su i prednja i zadnja jednakog promjera samo okrenute..
Bi li 6.5 ks motor podnija toliku remenicu na radilicu, pa niža brzina, prva/sporija, kad je tvrdje??
Ili 2 sporija...
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Mozda i bi ali na malom gasu benzinac nema tu snagu ko dizel. Moj motor dizel je 300ccm i podnosi to opterecenje bez problema i na malim obrtajima jer dizelu je to osobina. Za benzinca nisam siguran na malim obrtajima a to nije ni dobro bas po njega. Brzina manje bi odradila posao sigurno. Sve mi se cini da ti hoces od menjaca remenicu duplu obraditi da bude pogonska na motoru ili se varam
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ni u ludilu!!!
Ta zadnja remenica nazad ima one zupce, i strašno ju je teško nać!!
Jako mi je drago šta ju imam u rezervi, jer je tokaru problem to napravit!!!
Dok običnu, "prednju", remenicu za bilo koji motor/osovinu i nije neki problem, ni meni napravit, samo da imam di tokarski stroj dobit u ruke..
Najveći je problem sveg rada utor za klin napravit.

Jednostavno, remenica koju sam dobija s ovim motorom je otprilike veličine magneta od tog motora, a on nije mali!!!
Veća remenica.Na njoj je ujedno i manja, koja bi mogla bit nekih 8 centi...

Znam, najidealnije bi bilo otokariti duplo manju, a opet duplu...
Računa sam da bi na malo jačem motoru prošla i ova...
Čisto na sporijem paru remenica..
 

veki

Novi član
Tu od
4 Velj 2015
Poruka
9
Poz ekipa,molim vas pomoc...imam f 620 honda i za nju roto kosu e sad molim vas pomoc jer neznam kakvi remen ide sa roto kose na sami motokultivator ako netko zna broj i naziv remena puno bi mi pomogao.hvala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Mora jos i koja je slovna oznaka jer se razlikuju. Jel LA ili LI u broju remena
 

jaje

Novi član
Tu od
15 Stu 2012
Poruka
21
Da,oznaka je LI, znaci 1.je onaj krizni koji okrece noz,a ovaj 2.je za spajanje kosilice sa strojem.
 

veki

Novi član
Tu od
4 Velj 2015
Poruka
9
juhuuu znamo remenje!! :) momci moji ja preko noći nasljedio voćnjak od pola hektara i hondu f620 sa svim mogučim priključcima ,nemam pojma šta je šta...nemojte se čudit jednostavno nikad nisam bio u kontaktu sa frezama! ali imam jako veliku volju i pomalo to ja čistim pripremam i tako eto još malo prolječa pa reko da budem spreman! pati me što-šta, ali kako budem šta riješavao tako ču se javljati ovdje tako da vam svima zahvaljujem na pomoči!!!
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Srića, ove teme ima pa imaš šta čitat, da ne pitaš baš stvari koje svaki novi forumaš opetovano pita...:D:
A mi ćemo pomoć...:drink:
 

veki

Novi član
Tu od
4 Velj 2015
Poruka
9
Bubamarac procitao sam dobru vecinu ,necu reci sve da nebude ovo ono... Ali oznake remenja nisu pisale...zato sorry al mislim da me spotas bez razloga! Ako sam u krivu spreman sam se spricati sto sam vam dosadan...jos jedanputa ekipi hvala na pomoci
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
jesam bija dlakicu zajedljiviji :icon_e_confused::icon_lol:
Sorry, nije bila namjera da te vridjam, samo mi je zayebancija bila dlaku masnija..:(giggle):
jbga, "takav je standard" zayebancije ovdi u Dalmaciji..Živija!!:icon_pidu:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Preradjen volan, zamotana šipka od mjenjača da ne smeta u transportu, preradjen kumplug, ima li još šta?:s:

Ja sam sebi mislija preradit volan na malome i na velikome.
Skratit cijev, kvadratnu/okruglu..Za cili pedalj, možda i više..Da lakše mogu zgazit na crtalo kad negdi naleti tvrdo...
Noge su tako i tako dovoljno daleko od freza, a bit će lakši za transport.
Šipku mjenjača ću isto zamotat put doli, u luk..Da ostane poluga ali da ne smeta.
Kumplug ću još vidit kad rješim motor..
 
Na vrh