• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
I ja sam sebi mislio uzeti dizel masinu posto imam dosta livade za kositi, ali sam ipak dobro prosao gx 160 isto malo trosi, doduse nije kao dizel 3dec, ali nije ni puno vise. Nakraju se sve dobro pokazalo.
Nez ja sam sa g200 motorom frezao u sve 3 brzine na brzoj remenici. U trecoj sam samo pretrcao.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima ih i kod nas na mkt i rade jos uvek bez greske a mislim da su delovi isti. I kod mene je ili kinez ili koreanac bog ga zna samo ko je proizveo i stanca ko blesav vec 3god. nijedne falinke jos. Juce je dobio novo ulje ELF turbo dizel i ociscen filter vazduha i ulja i jos ostalo malo da zvirnem u tank dizela da neiskoci kakva zaba. Mali je pocupao sve u zemlji i iznad zemlje ,2 puta je izvrtan na stranu i svasta nesto se izdesavalo ali pali ko blesav i radostan cim krene raditi. Sad kako ko hoce ,ja sam reskirao i dobio dobitnu kombinaciju. Doduse dizel je ali i to spada pod motor sa samo 5ks

Zar nisu ti dizeli 8ks?
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Orginakna prikolica od f620 ima kocnice.
Ali nije preporucljivo voziti tom brzinom radi zupcanika jako brzo se poderu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Na nasem trzistu ima ovo.KM178 F sa 3,3-3,7kw ili oko 5Ks. ima dve varijante motora .Jaca verzija je KM186F sa svojih 5,2-5,7kw jer isto ima dve verzije motora. Postoji i verzija najslabija KM 170F sa 2,3-2,5kw takodje dve verzije motora samo sto je nisam video u prodaji. E sad prodavci veoma lazu sa podatcima snage jer ovaj od 5ks prodaju pod 8ks a ovaj od 8ks pod 10 ili cak 12ks sto je netacno. Dajem podatke direktno iz knjizice proizvodjaca sa svim podacima upisanim. Zbog toga mnogi misle da ima mnogo vise razlika u snazi ali nema. Moj na hondi je KM 178F samo sto nisam ni gledao koja je verzija motora jer ima razlike u radilici i duzini hoda radilice. konkretno precnik-hod 78-62 i druga verzija 78-64 tako da je i zapremina razlika 296 ccm i 305ccm. razlikuju se i obrtaji gde je najveca snaga ,jedan pri 3000rpm drugi pri 3600 rpm. To je za KM178F podatak Na ruskim sajtovima sam video da ima jos jaca verzija motora ali tamo su pod sasvim drugacijim imenima i mislim da je oko 10ks i dal 450ccm.
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Jesi to sam ugradivo motor ili? I ako jesi mozes mi rec jesi morao kaj prepravljat na postolju i spaneru?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Sam sve radim. postolje nije problem jer zadnji deo do menjaca su samo malo razbusene rupe ,dok se napred mora izvuci drugi nosac jer je po duzini veci raspon rupa. Ispod su mi gumani nosaci od ves masine zbog vibracija. Sistem kvacila je ceo prepravljen a moze skoro i slicno da ostane. Problem pravi jer je remenica pogona direktno na radilici i pomerena napred spram G200 i duplo se brze vrti od G200 a kod mene je jos veca precnikom. Remen dosta veci i kontra spanovanje ima.Ali to moram da preradim zbog drugih problemcica . Moze se uz precnik originalne i klasicno spanovanje ostaviti samo sto ide malo veci remen od originalnog dok kod mene je 1150-17
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Aha. Taj je remen i kod mene na gx 160 isto mi je daleko remenica na masini. Vec se dugo zezam s time, ako ti nebi bio problem da mi poslikas samo da vidim kako si okreniko spaner (kvacilo).
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ma zbudzio sam neki nosac na brzaka tad jer sam imao uvek problem pucanja remene jer kod nas originalnih nema a ovi kineski su pucali sa unutrasnje strane vrlo brzo zbog spanera koji ih takoreci kontra lomi pri zatezanju da bi se povecala povrsina naleganja. Kod nas je jos problem sto je broj obrtaja sad dupliran na pogonskoj i jos duzi remen ide pa je i tezi. Ja sam okrenuo spaner onu polugu da vuce na gornju stranu i vucnu stranu remena sto opet nije dobro jer prilicno vibrira spaner ali remeni besprekorno rade i sad sluze isti kvalitetom po 2 sezone. predhodno mi je bar 3-4 kom trebalo za sezonu. Ako nadjem sliku postavicu kako je bilo stim sto sad hocu da preradim to
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ima vicina freza negdi po internetu, ja sam vidija te slike, proguglaj.

Frenja kad si kupija kineza jel ti doša prazan ili sa uljem za razradu?
Jesi ga montira samo na vide ili si šta kemija, za upasat ga?
Kako je sijela remenica, jesi ju tokarija ili samo zavida od starog motora?
Paše li od starog motora?
Kako si za onaj lim šta bude oko remenice, jesi ga uopće stavlja?
Jel remenica sidi uredno po osovini ili ju je tribalo po osovini gurat bliže motoru ili dalje od njega?

Kako ga je najpametnije razradit?
Možda u najsporiju brzinu di je najjači i i malo iznad minimuma, da "prede" frežući već radjenu zemlju?
Koliko takve mašine tribaju sati radit tako da se razrade??
Vjerovatna je kupovina kineza.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,030
Benzinci ne vole premale okretaje. Pogotovo zato jer se podmazuju bućkanjem. Radno mu područje počinje iznad 2000 rpm, pa do 3000 ili 3600.
Drži ga na srednjem gasu, tereti lako, a ponekad i optereti jače, samo ne predugo.
Mijenjaj gas da se motor ne vrti uvijek na istom gasu. Poslije nekoliko sati, dodaj gas do kraja i tu ga drži kratko, te ga postepeno sve jače tereti.
Poslije 10 sati promijeni ulje i razrada je gotova.

E da, uvijek ga pusti da se ohladi na povišenom ler gasu 2-3 minute.
Obično je dovoljno zatvoriti pipu za gorivu i pustiti da se sam ugasi. To mu je dovoljno za hlađenje.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
0c16032013385j
jedva sam uspeo iskopati sliku .Ja uvek razradjujem nov ili generalno uradjen tako sto prvo odradi bar 3-4 casa na vecem leru oko 1500rpm i vrlo malim opterecenjem.Dovoljno je podignuti tockove i naprazno nek u brzini okrece. posle toga neki laksi posao i gas od 1/3 do 1/2. posle nekih bar 10casova tek idem do 2/3 gasa i povremeno nakratko pun gas.a sto se tice frezovanja ides sporijom brzinom od one koju koristis i do pola gasa ispocetka i najbitnije je da se tecno motor uvek vrti. Netreba preterivati sa velikim obrtajima pogotovu bez opterecenja i neraditi veoma teske poslove bar prvih 20 cas. nema tu mnogo nauke i ako se cak i miluje previse nevalja. ulje obavezno posle 10cas zamenuti. Ja moju posle bilo kog tezeg posla uvek ostavim da radi na jacem leru bar 2min ,isto tako i sa traktorom ili bilo kojom masinom koju imam. Najgore je po vreo motor odmah ga ugasiti. To je isto ko i tek upaljen odmah forsirati
 
Posljednje uređivanje:

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Moj motor nije bio razraden, a kupio sam ga prosle godine u 1mj, a susjed je kupio prije nekih 4g. Bilo je nesto malo ulja nekog tvornickog protiv hrdanja to sam istresao i sipao 10\40. Remenicu na motoru sam morao dati tokarit manju nego sto je orginalna {a zasto sam morao tokarit,zato sto ima drugaciju osovinu}. Pokusao sam napraviti poteznicu na motoru da se moze micati ljevo, desno i naprijed, nazad no nakraju cu dati istokarit i novu remenicu za mjenjac koja nece biti dupla. Tada masinu nebi trebao pomicati ljevo, desno. Sada jos moram poraditi na spaneru, trebao bi ga produziti jer nezateze dovoljno na remenici od motora pa nekad zna proklizit.
vica to sam upravo i vama htijeo predloziti, posto vidim da ste vi produzivali spaner mozda da ga probate nekako spojiti da vam hvata nekako slicno kao orginal mislim da bi dobili vise snage za iskoristit. Samo predpostavljam.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ovaj spaner jako dobro odradjuje posao koja opterecenja trpi jer kod mene je veca precnikom remenica od originalne za 2cm. Problem koji se javlja je nesto sto sam ocekivao jer se nikad nespanuje vucna strana remena kao kod mene sto je slucaj ali ipak radi. Problem je u tome sto na najmanje opterecenje remen prenosui udarce na spaner i on uvek igra na opruzi . Spaner je produzen i nemoze drugacije raditi ni kad je sa donje strane jer se mora produziti bar za 3-4cm i samo kacenje sajle i opruge ,znaci kontra poluga se mora ili pomeriti mesto ili produziti.Planiram u ovoj ludoj glavi da smislim isti nacin spanovanja samo sa donje strane ,stim sto mi onda problematicno zaustavljanje remena ,ali mislim da cu i to resiti. smislio sam sistem samo ako nadjem potrebnih delova. Ovakav sistem spanovanja radim na trougao upravo zbog dugovecnosti remena jer sa proklizavanjem nemam problema.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
ja sam sebi na drugoj getribi radija skroz novi komad.
Odozdal.
Komad kvadratne cjevi 15x15mm, na vrhu zavaren tondin. Na tondinu (10mm), navučena 2 ležaja i na njih nabijena cijev od inox-a, tanke stijenke.
kvadratna cijev (tijelo nosača valjka), na drugom kraju ima zavaren, isto mali komad cijevi 22mm, ali 5mm stijenke, tako da sam getribu zavida navojnom šipkom, s kontramaticama, (mislim, 12mm) na tom mistu di se kači kumplug..
Ako bude problema možda prebacim samo taj komad ili ga modificiram,robusniji je puno od originalnog, a 2 nova ležaja neće nikad vrisnit..
 

cape

Novi član
Tu od
24 Sij 2015
Poruka
25
Pozdrav,evo mene opet. Rasklopio sam spaner remena jer je imao lufta kad uzmem tu aluminijumsku solju u ruku i promrdam gore dole. Izvadio dva osiguraca,dva lezaja. ispod jednog lezaja sam nasao tanki lim koji je bio omotan oko lezaja. Kupio sam sve novo u prodavnici,nova solja/valjak aluminijumski i nova dva lezaja 6202Z oznaka na njima. Nisam nista provjeravao u prodavnici jer je trgovac vadio sifre dijelova iz kataloga za hondu f620,a kada sam dosao kuci i pokusao da postavim,nije mi sve jasno. Kada stavim lezaj s prednje strane valjka gdje idu osiguraci sve je ok,al sa zadnje strane opet ima lufta. nova solja,nov lezaj ali ima lufta. Nije mi logicno da tu sad ide piksna,a kad se malo bolje zagledam cini mi se kao da ima malo konusa u solji gdje ide lezaj. Molim pomoc ako ko zna,sta da radim,jel mi fali neki dio? Kad kazem prednja strana solje mislim na ovu koja je slikana na ovoj postavljenoj slici gore.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Kod mene isto ima lufta tu na španeru , skoro od prvog dana.
Jednom promjenio ležaje , mislio sam da je do njih, kad ono ista stvar.
Ostavio tako i nema problema, provjerio samo dali se grije jako ta šolja, samo je topla bila kod dužeg rada.
Možda to i treba bit tako, neznam?
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Evo novosti i u mene.
Čovik koji mi je proda frezu, donija mi je i razmontirani motor. g42.
Pita sam ga da ne moram tokarit remenicu, a i zanimalo me šta mu se desilo.

Na djelovima se vide tragovi rada, ali ne i tragovi havarije, bar ne, na prvi pogled.

Prstenovi potrošeni, imaju 2.7mm.kad ih stavim u cilindar ima jedno 1.5-2mm razmaka..

Ali jednog prstena fali jedno 5 mm!!!:icon_e_surprised:

Cilindar se čini skroz uredan..Prstom ne osjećam razliku dokle su prstenovi dolazili!!risova vidljivih nema. Izmirija sam 66.5mm šublerom.Jel to bušeno??

Vjerovatnije da je minjano, da je neko već blokan motor sastavija s drugim cilindrom!!!

Klip ima risova.Čini se da bi se da dlaku brusnim poravnat i da bi moga bit i ok.

Klip ubačen u cilindar, bez prstenova klapa malo.Čini mi se,jedno pola milimetra.

Klipnjača neznam jel klapa,čini mi se da "dlaku" je!!I na radilici i na klipu.

Ventili su malo čadjavi, ali ne vide se da su nagoreni ili, čine mi se ok, možda bi im dobro došlo malo poliranja, čisto da se garež s njih skine, i da provjerim dosjed na čisto.

Prika je osta bez motora, bloka mu je, a kad ga je skinija i ostavija vani, lopovi su mu ga ukrali..

Pa je naša priko interneta ovaj, netko mu ga je proda, pod dobar, pa mu je navodno vrisnija nakon ure-dvi rada...

Pa je se štufa, i proda frezu meni za sitan novac.

Zanima me jel se ova radilica može raspresat i da se zaminu leteći ležajevi?
Radi li se to,i isplati li se tako šta radit??

Na radilici se vidi da bi se dalo, vidi se bolcen u pršutima, nije iz komada.

Kakav je to posa, koliko se može očekivat troška u reparaciji radilice i isplati li se to radit?

Klip bi bilo dobro kupit, ali čini mi se, proša bi nekako i ovaj.

Ležaji, semerinzi, brtve, prstenovi, da dodam i klip, + reparacija radilice???:icon_scratch:

Pametnije uzet kineza?

Šta bi vi mapravili???:(wasntme):
 

Najnoviji postovi

Na vrh