• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Cijena sve govori, ja isto sumnjam da to nije Honda, jer Honda GX 160 košta 3940,00 kn, tako da ovo nije ni blizu iako je veće snage.:icon_hang:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Danas kupio nož za svoju rotokosu i pogonski remen freze.
Nož je 150kn radi ga neki franc u Bjelovaru.
Remen sam uzel continental-contitec 80 kn.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Oficir gdje si kupil nož za roto kosu? ja ga ne mogu naći, a mio sam kontaktiral, nisu mi se javili, a u zadnje vrijeme ne stignem zivkati još i još i još.... :icon_eyes:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U maksimirskoj agroopskrba matej d.o.o. u zagrebu.
Još im je jedan ostal na lageru.
 
Posljednje uređivanje:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Šteta dati 1000kn za kineza, kad za malo više imaš pravi motor:
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/honda-gx-200-motor-motokultivator-oglas-14081133

Baš mi tako nešto triba.
Znaš li prodavača, bi li moga slikat, na deklu di piše honda?

Iako, za 200 kubika bi i kinezu, na njuškalu, bila ta cijena.
Mada ih na ebay, u ima dosta jeftinijih.
Vidija sam ih za 85 eura, onaj 160ccm.
Puno manje od onih 1000kn..
Ista tvornica, 99%, u milimetar je isti ka svi ostali, samo druge boje!!!

ovaj je vrlo vjerovatno kinez, a još vjerovatnije da je 168ccm, a ne 200...
možda i nije, ko će ga znat..
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Ova dva primjerka su slični po obliku, radnoj zapremini, obadva primjerak imaju ručni gas (poluga ispod filtra zraka i rezervara), znači nemaju predviđeno mjesto za za zakačiti sajlu.:icon_super:
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
Bez obzira što imaju polugu gasa imaju predviđeno mjesto gdje dolazi sajla,samo se onda popuša jedan vijak koji steže polugu gasa (da ne šeće sama kod vibracija) kako bi sajla nesmetano mogla dodavat i oduzimat gas.
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Moj susjed i ja imamo gx160 na mjenjacu od f620, jedino kaj je moja masina kinez, a njegova honda. Razlikzje se samo u boji. U radu se dobro pokazala. Kad idem sa praznom prikolicom brzi sam od ferca i tako vec cetiri godine. Freze sam prosirio za jedno pero sa svake strane tako da sada ima sve skupa cetiri pera sa svake strane.
Obje masene isto rade tako da se stvarno nevidi razlika izmedu kineza i honde.
A sad svako ima svoje misljenje.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kod nas sto sam video takoreci okom se nemoze primetiti razlika jer su fakticki potpuno istovetni po svemu. Drugo i ovi kinezi prekopirani zasad veoma dobro sluze i jos nisam cou da se neko pozalio na njih. A ima ih najvise u pumpa za zalivanje gde i danonocno rade. Delovi jako jeftini tako da po meni nikakve sumnje nema uzeti i kineza jer fakticki i hondin originalni tesko bi pocepao ova 3 motora koliko je skuplji.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Pašu li djelovi sa honde na kineza?
Ako su motori isti tribali bi.
Ako pašu to je veliki plus!!
Ako se pokaže da kinezu neki dio nevalja da se može stavit taj dio od honde.
Ako recimo struja crkava često, ili koji ventil zaminit.
Čuja sam da kinezi troše lipo više od honde, meni to možda i nebi činilo neki problem.
Ako je samo to.

S početka kineske motorne ekspanzije znalo je bit motora, skutera, (gelly, od jednog prike), koji bi zaribali nakon 3 dana.
Dobija prika novi pa ga stavija u oglasnik odma.

Dok ja imam doma kineski žuti trimer, neznam mu ime, koliko je taj trimer trave pomlatija, radi doslovno ka stihl..
Jedino špag 2-3 puta puka, i triba ga znat ćokirat, ovisno o vanjskoj temperaturi.
Upali nakon 10tak pokušaja..kad upali, isti dan pali iz prve...
To su sve mušice starijih tehnologija i iz europe...

E sad da je geely bija europska kopija, nešto bi se u mašini minjalo, šta nevalja i vozili bi dalje.
To je bija slučaj s onom Lunom.
Luna se s vrimenom malo i popravila, sad vridi para kako sam čuja.
Dakle imam li preporuku kupovine kineza?
I jesu li djelovi kompatibilni?

Vica, kinez košta, koliko ruke mehaničara ovdi u nas...
Ima ih za 850kn 168ccm,ili 950 kn 200ccm.
Neće se niko zayebavat nekoliko dana i nabavljat djelove i šporkavat ruke bez bar 100 eura..
Pa porezi na obrt, ni nemože manje ni pitat...
Osobno mislim da vodena pumpa nije neki primjer, pa ni kad stalno radi, jer joj opterećenje većinom nije neko..
Potpuno je druga stvar kad na frezi veliki noži dobave tvrdo, nego kad u vodi neki propeler pliva i nešto gura plivajući.
Bilo bi relevantno da je propela veća, ali ovako baš i nije..
To nemože satrat motor, to samo kaže da mu je hladjenje relativno ok..
Čak i agregat kad se stavi na njega aparat za varenje koji povuče lipu struju dok ne uspostavi luk, je puno manje opterećenje za motor, od većeg komada kamena u zemlji...
 
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
pa djelovi bi trebali pasat Jer masine su maltene jednake.

Frenja ak se nevaram u nasicam na pocetku obilaznice ima nekaka trgovina sa hondama i djelovima za njih a mozda i kineza?
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Nisam. Ali sam u toj trgovini kupio motor i dao popravljati g200. Nazalost g200 vise nije bio popravljiv jer je vlasniku prije mene motor ostao bez ulja i vec je bio busen, tako da je taj motor zavrsio u starom zeljezu nazalost.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ima ih i kod nas na mkt i rade jos uvek bez greske a mislim da su delovi isti. I kod mene je ili kinez ili koreanac bog ga zna samo ko je proizveo i stanca ko blesav vec 3god. nijedne falinke jos. Juce je dobio novo ulje ELF turbo dizel i ociscen filter vazduha i ulja i jos ostalo malo da zvirnem u tank dizela da neiskoci kakva zaba. Mali je pocupao sve u zemlji i iznad zemlje ,2 puta je izvrtan na stranu i svasta nesto se izdesavalo ali pali ko blesav i radostan cim krene raditi. Sad kako ko hoce ,ja sam reskirao i dobio dobitnu kombinaciju. Doduse dizel je ali i to spada pod motor sa samo 5ks
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Neću ja 5ks..:(shake):
Ja bi uzea 6.5ks, zato jer želim radit na manjim okretajima.
Primjetija sam da kad je malo vlažnije sporiji okretaji bolje rasitne zemlju, a sad mi je razlika u cjeni 100 kuna.cca,14 eura + koju kunu transporta.
Pa ću na razlici benzin-dizel i ja bit tu negdi di si ti sa 5 ks..S 5 benzinskih konja radija bi stalno pod većim gasom...:drink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh