• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

cape

Novi član
Tu od
24 Sij 2015
Poruka
25
Jel iko imao problema sa ruckama od blokada? Ne mogu da nadjem originalne pa jel znate koje mozda pasu da ne izmisljam puno? Pozdrav
 

cape

Novi član
Tu od
24 Sij 2015
Poruka
25
Nasao sam neke od bsc kosacice,velike su i lijepo izgledaju na guvernalu,al trebam prepravljati sve da bi ih upasovao. Probacu tako pa cu vidjeti sta cu napraviti.
 

veki

Novi član
Tu od
4 Velj 2015
Poruka
9
molim sve prisutne forumaše za pomoć...novi sam ovdje sve pozdravljam!! dali se može roto kosa prepraviti tako da se kači naprijed na motokultivator f620 tako da motokultivator radi u sporohodnoj brzini a sa veče remenice ide remen na roto kosu? uglavnom ja bi htjeo kositi sa roto kosom al tako da kosi naprijed jer je rikverc pre spor i što bi se još trebalo napraviti da se to može izvesti??? (ona se kači odozada sve mi je to jasno a što bi dobio kad nebi volan okretao za 180stupnjeva nego odmah tako kosio to jest vukao rotokosu za sobom s tim nebi isao u rikverc nego normalno naprijed dali je to moguče i kako bi roto kosa kosila?) od nedavno sam ponosan vlasnik honde i ljepog komada zemlje koji moram kositi, al ljudi, ja sam stvarno poćetnik i imam čeličnu volju zato hvala na pomoći, eee..da i imam vučnu frezu jel to treba gdje šta podmazivati ili već sta,pripremam sve sada za prolječe koje če brzo
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Naravno da može kosit u oba smjera,al kad bi okrenul sada ručke kak bi hodal,di bi ti noge bile?
Sve se da al treba imat volje i novaca pa pripasivat,jer tvornica tak nije zamislila da kosi prema napred.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Moglo bi kositi kako si zamislio samo oklop bi se morao okrenuti i sto je najgore ,vrlo blizu su noge rotokosi sto je veoma opasno i uz veoma veliku obazrivost. Trava je klizava i nedaj boze da isklizne pod oklop. Drugar mi je tako srezao prste na obicnoj motornoj kosacici kad mu je skliznula noga pod noz.Bolje je ako vec hoces preraditi na prednju stranu ali ne sa prenosima kako si rekao jer u sporim brzinama ce biti mislim i 3brzina jos sporija od brzog rikverca. Vucni frezer ima kucista gde treba uliti ulja , a ako ko ima slike nek ti postavi gde se uliva jer nemam taj frezer
 

veki

Novi član
Tu od
4 Velj 2015
Poruka
9
oficir pa stavio bi ih malo u stranu mislim na rućke!??? ajde molio sam lijepo ako ko može pomoći nemojte površno pisati odgovore! jel može kositi roto kosa da je zakopćana odozada a ja da idem naprijed jer sam tako brži..ako ne što se treba uraditi da mogu?
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Probaj sam dali može kosit, sigurno je negdje nekom ostalo nepokošene livade ili djeteline, nemora biti visoka da bi probao.
Što se tiče vučne freze, ja ju imam ali kod mene nema čepa za ulje, a vidio sam da na nekima ima sa gornje strane kod ručke za isključenje ili uključenje, evo i jedna slika.
xsaWd1b.jpg
[/URL][/IMG]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa smeta ti samo kučište i teren bi trebao biti ravan i bez panjeva krtorovaca da ju ne moraš odizat da ne crkne ili sje.nož kad bi bile ručke ukoso,al kosila bi bez frke samo koju veličinu trave u kojoj brzini a da ju ne guši jer češ ubit motor koji i nije u cvjetu mladostiT_T.
 

veki

Novi član
Tu od
4 Velj 2015
Poruka
9
momci hvala vam...probam ovo što ste mi rekli pa se javim svakako,jer mi je u interesu nešto naućit a i na kraju krajeva danas sutra budem ja majstor pa drugome pomognem :)
za kraj dali tko zna koliko su komplet sajli za kvačilo lijeve i desna blokada na ručkama i dali se uz sajle kad se kupe dobije i onaj navoj i matica kod rucke kvačila da se može štelat to jest otpuštati i zatezati jer to mi je popucalo,treba mi trgovina u slavoniji ako netko zna! još da skontam kako se slike stavljaju, hahah pa da i vidite malo moju pilu
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Za djelove,Mio-Agrostroj Sl. Brod-035415596, Mio Osijek-031514687, ili 031514600. i u Đakovu bi trebala imat Agroforma-031811943.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sajle kupuješ svaku zasebno i svaka mora imati navoj na krajevima i malu maticu mislim da su sajle obje 120kn,al ne orginal nego delane malo jače.
 

veki

Novi član
Tu od
4 Velj 2015
Poruka
9
Ekipa poz evo mene opet... molim nekoga da mi razjasni sljedeče... strižna kosa,gdje se kači napred ili odozada ili može vamo i tamo?? ako ide odozada onda je postupak volan za 180stupnjeva nazad i kosiš rikvercom jel tak ali ideš prema naprijed?? ako ima netko sliku gdje je to sve namontirano bio bi zahvalan da je stavi.sada trenutno pripremam strižnu kosu jel ima savjeta kakvih
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kosa ide nazad na nosac i okreces rucke kontra i birac brzina , rikvercom ide a obicno hodas za ruckama
 

ivanag

Član
Tu od
26 Kol 2014
Poruka
36
MIO G 200 c

Pozdrav, e pošto ja ništa ne znam o ovom moto kultivatoru molim vas koji znate da napišete nešto o njemu. Imam priliku to kupiti rabljeno malo je korišten sigurno i stoji već par godina, koliko love ponuditi.....
Meni bi služio za obraditi 100 kvadrata vrta i nešto malo voćnjaka i pokositi travu na pčelinjaku
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: MIO G 200 c

G200 je tip motora od oko 5.5-6ks,al koji model freze misliš kupit F600ili620ili?
 

ivanag

Član
Tu od
26 Kol 2014
Poruka
36
Re: MIO G 200 c

Ne razumijem se u to pa ne znam ni koji je tip piše na naljepnici MIO G 200 C
MAX 3,7 kW - 197cm3.
Zabacan je nekim glupostima pa nisam uspjela niti poslikati kako treba
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: MIO G 200 c

A vjerojatno je f600.
Motor je na njima dosta dobar i radi uglađeno i ne troši puno benzina.
Jedina mana mu može bitti ako ima drugu lošiju vrstu fergazera.
 

ivanag

Član
Tu od
26 Kol 2014
Poruka
36
Re: MIO G 200 c

OK hvala a što misliš koliko da ponudim love, znači to je vrlo malo rabljeno, ispravno, jedino što stoji par godina.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: MIO G 200 c

Treba vidjet dali je kompletna i kaj sve dobiva s njom.
A za cjenu kolko da ponudiš pitaj kolegu @ivanz preko pp ili čekaj da se javi,on će ti najbolje znat reč.
 

Najnoviji postovi

Na vrh