• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovak vi sa tim španerom svatite da ležaj u španeru zablokira skroz i da se španer ne vrti,honda bu i dalje išla dok ne skuri remen i dok ne pukne.
Iči će teže uz jefan zanimljiv zvuk grđganja.
Al zato remenicama i vratilu nije ništa niti im išta može biti osim kaj se budu malo zgrijale,al nebudu iskakale niti glodale vratilo,naravno ako je sve orginal kak mora biti.
I ne zaboravite da španer ima oprugu koja dozira al i popušta.

Bubamarac tomos kod mija nemreš u ničemu uspoređivat sa hondom osim u kilaži kompletnog skakavca,al i to mu je mana.
Za mene tomos motori su loši za teže i dugotrajne poslove...
Tko ne čuje rad honda motora naravno ispravnog,nezna kaj je tih i gladak rad bez vibracija i previše buke,a traju.

Mrga jel ta remenica stavljena na f 6xx?
Da slikaj da vidim remenice od pogona freze i kose.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kolega mrga mislim da nam je svima jasno da poslje 90-e kvaliteta proizvoda je sve losija ne samo na nasim prostorima nego i na zapadu!!!
Upravo tako oficir taj spaner nalijeze malom povrsinom na remen i netiska ga jako i iz tog razloga nestvara velik otpor samo sto ce kako kazes u kratkom vremenu spalit remen!!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Novije serije mozda se rade losije od starih jer samo vreme ce to pokazati kao i za sve ostale proizvode ,ali za starije honde je jako kvalitetno odradjeno.Mojoj je 35 god i smesno sta je promenuto od delova koliko je radila a menjac i remenice bez trunke lufta,.Voleo bih da je neko snimao kad sam cupao betonske ploce sa njom iz zemlje da vidi sta je kvalitet. Samo se pitam jos uvek od cega je to napravljeno kad tolike sile trpi. Otkinuo sam motiku od 6mm debljine od celika kao za feder platnu .To nisam ni osetio ni video kad je puklo . prema tome sto znam sta joj radim i koja pogotovu sad sa kiporom trpi opterecenja malo mi je smesno iskreno reci da nije cak preterano kvalitetna. Pa ovo nebi izdrzao ni jedan mkt
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
OK..Predajem se..:icon_fU:
Vjerovatno ste u pravu..
Iako bi i ja baš volija znat nedvojbeno točan razlog zašto se ti zubi izidu...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nije ni meni bas najasnije ali prenos udaraca od preopterecenja najverovatnije malo po malo to uradi ili popusti vijak pa pocne setati. Te remenice za pogon kose kod nas sve je radila mala privreda jer se nisu mogle nabaviti nigde i sa tim nisam imao problema ali nije ni radila nesto mnogo. Mozda i tolerancije u izradi cine postepeno svoje ali uopsteno jako mali broj toga se desi. Koliko sam ih uradio ovde nisam imao uopste slucaj sa tim i to jedino ovde sam cuo za dva ili tri slucaja da se pojedu nutovi. Vucni frezer je jedini takoreci prikljucak koji se vise koristi i pravi najvece opterecenje i udarce prenosa pa je i to neka od mogucnosti. Ja ga nemam i nije nikad sa njim radila ali verujte mi i ovo sto radim sa njom je ko da je na robiji. Ali nekad nesto i mora otkazati a cesto se uzrok nepronadje
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ova honda što ju ja znam iz 85ili 86god. je samo sa motikama radila čitav vijek,
Posuđivana je po selu dosta, vjerojatno naglo uključenje kvačila i nepodmazivanje je učinilo to da podere nutove.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Nije mi samo jasno na koji način može onaj centralni vijak spriječiti da se ne razbije remenica.
Nitko ne uzima u obzir da to zapravo i nisu Honde, one prve možda u nekom obimu i jesu. Pa puno dijelova za te strojeve je radila, kak se u narodu voli reči, mala privreda.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Već sam nabrojao nekoliko mogućih razloga zbog kojih je došlo do oštećenja remenice mjenjača. Pa evo mogu nabrojati još nekoliko. U jednom od prethodnih postova se spominje da je do istog problema došlo i kod F 450 (sa uporabom strižne kose). Znači strižna kosa sa pokreće isto (kod obadva modela), Pogonska remenica strižne dođe na istu osovinu kao i remenica pogona (znači strižna kosa) se pokreće direktno - bez mjenjača -. Mogu se složiti (ako je mtk) novijeg godišta, da je ta remenica lošije kvalitete materijala i još ako je kao nova imala nekoliko lufta. Kod upotrebe strižne kose (a što je navedeno), stvara se opterećenje na tu osovinu i ako ima lufta onda je moguće da je to uzrok tomu. Strižne kose tog tipa (nisu baš neko riješenje), još ako nisu dobro podešene i opterećenje prijenosa na nju, dolazi do prevelikog opterećenja na remenice i onda u kombinaciji sa (mogućom nekvalitetnijom remenicom) i ostalih elemenata transmisije, moguće je prouzročiti tako nešto. Nemojmo zaboraviti da preko tog vratila se vrši i pogon mtk (znači u toj kombinaciji, to vratilo sa remenicama) je najopterećenije. Dok se radi sa usitnjivačem sav prijenos snage se odvija preko mjenjača (vjerojatnost je da ako se pretežito koristi za kopanje), manja je mogućnost takvog kvara. :(nerd):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Brgude i kad kopaš nozevima opet je pogon preko iste remenice i vratila.
Moja se nakosila a i nakopala i nema milimetra lufta nitijedna remenica.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Da točno ! Ali i preko mjenjača, dok pogon priključaka ide samo preko tog vratila + pogon. Valjda se to moglo isčitati iz mog prethodnog posta.:(devil):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nije mi samo jasno na koji način može onaj centralni vijak spriječiti da se ne razbije remenica.
Nitko ne uzima u obzir da to zapravo i nisu Honde, one prve možda u nekom obimu i jesu. Pa puno dijelova za te strojeve je radila, kak se u narodu voli reči, mala privreda.

sve na tim hondama je rađeno u MIO standardu! nema tu male privrede, slikama sve mogu potvrditi, ako te zanima!!

zubi od remenice se pojedu između remenice i vratila i to na par komada iz oko 2000g kada su i bili mali problemi u toj firmi......

inače honda je dosta kvalitetna i odlični su strojevi, a pri kupnji treba gledati da su japanski karburatori, sve te serije su dobre, ove novije sa talijanskim nisu baš nešto, pogotovo ta serija gdje nisu valjale te remenice, pa čak ni prekidači za gašenje.....

za mtk svakom bi preporučio da uzme hondu, jer su lagane za upravljanje, npr njezino kvačilo je samo jedan remen koji dođe 60kn i traje dugo, i španer sa 6202 ležajem, dok drugi mtk tipa goldoni, koji su i duplo jači, imaju "pravo kvačilo" koje bude dosta tvrdo i na njima ode diferencijal, a i djelovi za motor nisu baš jeftini, a više nego duplo su sporiji od honde.......

imaju prihvatljivu cjenu, a labin u istom stanju je duplo skuplji, za koji se može kupiti solidan imt 533 ili ursus 335, što je ipak traktor......

na hondama 600 serije najbolje od svega su blokade i olakšavaju košenje i frezanje, puno lakša je promjena smjera u tim operacijama........itd
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Jos samo da se nadovezem!!!
Ti mtk su multifunkcionalni strojevi i napravljeni su i predvidjeni za razne djelatnosti!!!
Malo koji takav stroj postoji a da moze obavljati toliki obim posla npr;kopacica,kosilica,medjuredna obrada,rovicanje,dubinska busilica,ralica za snijeg i odbacivanje istog i transport i da nenabrajam dalje......
Ti su strojevi CUDO!!!
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dubinska bušilica? Što je to?

Bilo bi zanimljivo da netko nabroji sve priključke koji suikad proizvedeni za recimo 6xx....

Ja recimo imam vadilicu krumpira sa transporterom i tresilicama, kupio prije tri godine u panex agm cerje nebojse za 360 kn....nekakva rasporadaja...istog dana sam i uzeo aktivne motike, niej plug i rajcer već dvije motike preko excentra kopaju kontra koda mtk... uopće neznam kako se priključak zove....cijena sitnica 320 kn istog dana kupljeno pred tri god.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Dubinska busilica je stroj koji smo imali u firmi a bio je namjenjen za busenje rupa ispod ceste da bi se mogli provuc kablovi i cjevi, a mogla je busiti i u dubinu !!!
Bio je to dosta slozen stroj bilo je i hidraulike dosta na tome!!!
Imali smo dosta tih strojeva od MIO STANDARDA tipa rezalica,agregata,pumpi za vodu i sl.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
U biti je mtk samo pumpu pogonil, a ostalo nije bil bitan proizvođač?
Ako je to bila hidraulična bušilica
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Bila je samohodna tako da je to bio cjeli mtk sa svom potrebnom opremom za taj posao!!!
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
@mrga,kako ti se pokazala ta vadilica,jesi zadovoljan?

Meni je ta vadilica krumpira super... od onda više ne radimo to s traktorom i plugom....cijela treba biti u utezima dakle kotači i naprijed i deri.... e kako ide...

Nema ljepše slike nego kad iza sebe pogledaš redove iskopanog krumpira....

No skužio sam da je problem recimo kod bratića koji ima njivu krumpira gdje je izrazito tvrda ilovača.... tamo nejde.... tamo i traktor s plugom okreće van velike gromade....
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Gde je sabijenija zemlja problem je sa bilo kojom masinom raditi ili prikljuckom
 

Najnoviji postovi

Na vrh