• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Standard 350

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Da to su dragocjeni unikati.
Ja isto gledam neku hondu iz 80-ih pa da ju restauriram🙂
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Meni osobno nejde u glavu tj nije mi jasno čemu su na te umo motore stavljali namotaj za svjetlo ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Pa kaj nije taj modul paljenja isti ko i na APN-u?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ista je ploča ali kolko se meni čini namotaja za svjetla nema gore na njima.
I na ovoj Brgudovoj samo crna žica (gašenje) se vidi dok žute nema.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Da na ovoj slici je samo crna al zadnja 4 motora koja su bila kod mene svi su imali namotaj za svjetlo i povućenu žutu žicu pored crne
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Svi motori umo 06 i umo 08 imaju namotaj za svijetla, ali ja svaki svitak eliminiram. Umo motori koji su montirani na Tomos i Tomos Batuje kopačice svi imaju žuti izvod na štopice za priključak eventualnog potrošača. Dok motori koji su montirani na kopačice Mio Standard žuta žica je samo ostavljena van. Ploče za struju su napravljene sve iste sa namotajem za struju i bobinom za razne mopede i motokultivatore.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Da ne zaboravimo još jednu razliku kod Tomos paljenja a to je smjer vrtnje motora.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ploča paljenja (ploča, bobina, platine, kondezator, namotaj za struju) nemaju veze za smjerom vrtnje motora !
Motor umo 06 - 33 koji je montiran na mio 350 (npr).

IMG_20190421_113301[1].jpg

Tomos kopačica MK 2 koja se proizvodila u Tomos Kopar do 1987 godine nije na onoj pločici imala oznaku umo 06- xx, nego samo MK - 2, 2 KW. Kopačice Tomos Batuje su se proizvodile od 1987 - 1990 i one su imale oznaku umo 06 -43 i snage 2,5 KW. Ove jedne i drugae su imale ovakav izlaz struje i dugme za gašenja.

IMG_20190421_113459[1].jpg

Unikat momentalno ovako izgleda.

IMG_20190421_114834[1].jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Zato jer ne postoji u toj verziji do ovoga. U osnovi to je modificirani umo 08 - 03, 1,6 KW, na 3500 o/min (koji je bio u originalu) na mio 250. Tu se je vrtio u desno i pogonska remenica je bila direktno na radilici.
1. Znači radilicu sam prilagodio da se vrti u lijevo.
2. Ugradio sam brzohodni cilindar (prije bio sporohodni).
3. Još dolazi montirati reduktor 2:1 (isti od umo 06 - 33).
Evo to su tri osnovne stvari koje su preinačene. Prema tome taj motor će se sad vrtjeti 4800 - 5200 max o/min i dati max snagu od 2,5 KW.
Ako je netko vidio takav motor ili zna da postoji, volio bi da ga prezentira.

Ps. Ispravka vjerojatno je u osnovi bio po oznaci umo 08 - 00 (to je oznaka po tvorničkoj specifikaciji), horizontalni.
Dok oznaka umo 08 - 03 je vertikalni.

Pošto su ti motori duže vremena bili demontirani pa se kape na kojim su oznake zagubile ili montirane na neki drugi
motor.
 
Posljednje uređivanje:

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Jel imaju novi tomos motori gdje da se kupe u hr ili bih, hocu da kupim sebi jednog novog clasic xl sa uljnom pumpom da imam za ljeto.
 

ratibor

Novi član
Tu od
20 Tra 2018
Poruka
24
Ljudi da li neko ima za prodaju ovaj deo regulatora gasa zaokruzen na levoj slici ili zna gde bi mogao da se nabavi da ne moram da ga pravim. Ispao mi je danas i zaorao sam ga ko zna gde. Ovo malo metalno

BLYa3.jpg
 

mariok94

Član
Tu od
4 Pro 2019
Poruka
32
Pozdrav svima imam navedeni motokultivator pošto je stari tomos umo 6 dotrajo kupio sam kineski klon honde 168f
Medutim nailazim na problem nemogu spanat remen pa me zanima kako to rješit jer motor glava udaru u mjenjac te sam ga tako podigao malo sa platnama e sad ja sam ostavio orginal remenice duple sad jel nece taj remen bit slab jer vidim ostali stavljaju remenice od serije 400 gdje ide deblji i jaci remen
 

Prilozi

  • DSC_1698.JPG
    DSC_1698.JPG
    95.5 KB · Pregleda: 29
Na vrh