• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Standard 350

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Moras napraviti medju plocu da bi mogao spanovati remen,sto se tice remena 13 moze da ostane kod mene je tako nekoliko sezona i traje.
 

mariok94

Član
Tu od
4 Pro 2019
Poruka
32
Pozdrav svima kupio sam bio mio standard 350 bio tomos umo 6 katastrofa bilo za upalit pa sam kupio i stavio kineski jer mi bio slab on je imo duple remenice remen 13 pa sam nabavio isto duple remenice serija 450-500 koji ima 17mm remen Medutim dogada se kad remen prebacim na sporiji prijenos remen odma već kod paljenja ga svuce dolje na spaneru odma ni a kad stavim na brzi prijenos kosi remen oce ga svuc unutra prema mjenjac tj na spaneru opet e sad spaner se klima lagano dal je u njemu problem onda vjerojatno neznam ni sam nov sam u tome pa svaki savjet je dobro dosao
Znaci isto je svlacio remen i sa prijašnjim motorom i sa drugim remenicama koje su bile gore
 

Prilozi

  • DSC_1759.JPG
    DSC_1759.JPG
    90.9 KB · Pregleda: 56

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,903
Ovak na slici mi izgleda da španer vozi pri kraju i mislim da je tu problem ako si donekle poravnal remenice motora u odnosu na remenice mjenjača.
 

mariok94

Član
Tu od
4 Pro 2019
Poruka
32
Uglavnom remen dobro stoji na spaneru i cim krenem palit spada polako remen a spaner se klima dal ima kakav lezaj spaner
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mariok94

Član
Tu od
4 Pro 2019
Poruka
32
Zbog sporijeg prijenosa i brzeg kod transporta imam manji vocnjak pa planiram nabavit striznu kosu i roto kosu za taj model vec sam dogovorio sa jednim ima isto takvu frezu Al ima duple remenice a koristio bih ju u razne namjene imam dosta basce a nemogu traktorom pric od kuce
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
Na sporom prijenosu mislim da nečeš moći kositi (nečeš imati dovoljno okretaja na kosilicama).
Na brzom prijenosu onda mislim da češ moći......
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Po ovome što vidim na slici i po onome što opisuješ, imaš podosta problema: ne znaš koliko ti okretaja za što treba, fali ti vezni lim, fale ti graničnici remena, fali ti komplet zatezač remena (i to ležaj zatezača, položaj zatezača). Kao takav je ne funkicionalan !
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
IMG_20191220_104341[1].jpg IMG_20191220_104407[1].jpg

Ovo su remenice od F450, fi pogonske (brža 113 mm), fi pogonske (spore 80 mm), fi pogonjene (brža 92 mm), fi pogonjene (spore 125 mm). Na remenicama se vidi da je remen vozio na bržima. Treba napomenuti da je pogonska sa bregaste.
Znači da ako se ove remenice montira na motor (pogon sa radilice) i to na pogonsku fi 80 mm i pogonjenu 125 mm (kako je opisano. U toj varijanti se dobije na pogonskoj osovini okretaji kao i na F400. Ako se složi kako spada.

Inače ovako izgleda pripremljen motor za montažu.
DSC00691.JPG
 

mariok94

Član
Tu od
4 Pro 2019
Poruka
32
Po ovome što vidim na slici i po onome što opisuješ, imaš podosta problema: ne znaš koliko ti okretaja za što treba, fali ti vezni lim, fale ti graničnici remena, fali ti komplet zatezač remena (i to ležaj zatezača, položaj zatezača). Kao takav je ne funkicionalan !
Iskoristio sam stari granicnik stitnik remena sa tomos uma da upasem sa drugim motorom nadovario dvije plocice tako da bi trebalo biti ok a lezaj spanera je bio u raspadu pa zezalo
 

Prilozi

  • DSC_1763.JPG
    DSC_1763.JPG
    109.3 KB · Pregleda: 55

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,331
Kosu imam ja za prodati od mio standard 360 ako treba, mislim da nije čak ni nikad korištena, jedino ne znam da li paše na 350
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,331
Da ne otvaram novu temu da li je tko ugrađivao na mio 360 motor kakav se prodaje na supergoldy i sličnim stranicama? Moj je izgleda pri kraju i trebam nešto složit a koristio bih ga u godini možda 2 sata tako da ne trebam ništa ekstra. Znači zanima me da li valja to što ili ne bacati novce? BENZINSKI MOTOR 5,5 KS
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ono što matematika kaže ? A imam za kupiti motor koji bi odgovarao za taj mtk cca 100 eura! Zašto bi popravljao stari kad bi me koštalo više nego novi motor. Matematika kaže ovo, kupiti ću novi motor (kao ovaj sa linka), super. Treba znati i ovo da taj motor nema remenicu, nema veznog lima, nema međuploče i treba druga remenica na mjenjaču. Pa prema tom treba i to zaračunati + ugradnja.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,331
Ugrađujem sam takve stvari tako da po tom pitanju nema troška a obrada je besplatna u firmi gdje radim. Mene više zanima da li to valja išta, još da je barem dvotaktni, jer mi treba u vinogradu za desetak redi koje su dosta uzbrijeg za pofrezati. Ja ne očekujem da će raditi 30 godina ko ovaj al da odradi sat dva godišnje tamo gdje ne mogu sa mutom
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Valja...ako imaš sreće, samo pazi da ima dovoljno ulja.
Na masi kineskih agregata su takvi i rade i rade...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,331
Sreća i ja ne idemo ruku pod ruku, dogodi se da ga nisam trebao valjda dvije godine i sad kad ga trebam gasi se, ne vuče dobro, regulacija gasa dok i radi nema je, samo kao neki puni gas doneke je radio. Ali više ni to i šećer na kraju vidim da curi benzin negdje na fergazeru, i to onak pošteno se slijeva. Pošto mi je bio rođendan taj dan pustio sam si mira i pospremio ga, nije mi se dalo gledati kaj ga muči.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Nije isto gdje ja taj motor na agregatu ili pak na mtk!
Isto ako imaš za raditi na malo strmom, onda takav motor ne bi bio neko rješenje. Zašto? Zato jer je duplo teži od Tomosa, jer težište dođe previše napred. I ako recimo radiš sa samo 4 noža (širina 60 cm), previše će se naginjati prema terenu. Jer je u disbalansu.
Za to koliko ti treba godišnje 2 sata, možeš reparirati Tomosa (ali da bude 100% ispravan). Nađeš cilindar koji daje 2,5 KW.
Jedan ovakav bi ti odgovarao Umo 08 (2,5 KW)
IMG_20190422_114605[1].jpg
 
Posljednje uređivanje:

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima zanima me koja dimenzija remena ide na Mio 350 sa Tomos umo 6 motorom? trenutno imam 13*850 i kad pritisnem kuplung stalno mi vrti remenice ne proklizava kak bi trebalo.Drugi problem kaj sam vidio da mi pušta ulje kod remenice od mjenjača mislim da je semering propišal :unsure:.dali ima još možda mogućnos da pušta ulje osim na remenici?koliko sam vidio na odušak ne curi ništ.Hvala svima ispričavam se ako se nisam možda stručno izrazil ali predpostavljam da budete skužili na kaj mislim
 

Najnoviji postovi

Na vrh