• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
e sad sam se cuo sa njima preko interneta rece mi da ima takvu neku polovnu ali dobru pa cu da vidim mozda da skinem ovu da uporedim pa da vidim sta cu dalje da radim.A jel bi mi neko rekao dve stvari kako se uzupci ta bregasta sa radilicom ima neke oznake video sam ,i drugo pitanje ovo na tom zupcaniku sto je otpalo taj prsten sa te dve kao sapice on je spojen ns onu rucicu sto je spojena sa gasom ako se nevaram.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Imas na jednom zupcaniku dve tacke koje se uklapaju sa jednom tackom na drugom zupcaniku. Stanglica od centrifugalnog regulatora se mora uklopiti u prsten koji opet ima jedan zarez gde mora uskociti . Malo je zeznuto ali uklopi se
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Sad trenutno jedno bar 20 dana neznam kud cu pre koliko posla imam. Mogu ti i objasniti ili doteras do mene pa cemo rascataliti sve i pregledati i spakovati. ako mozes sam mogu ti i objasniti koliko se to da objasniti
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
auh malo sam skontao gledam slike na bregastoj ima kao dve osmougaone tacke zaokruzio sma ih ,jel mislis na to ,a na radilici sam video da ima jedna tacka.
http://www.upslike.net/image/rkqqN
Pa mozda da probam ovako da skontam mada mogu i doci do tebe ,mislim da nebi trebalo rastavljati klip i sve to ,nadam se da treba samo sve lepo ocistiti i namestiti tu bregastu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kraj samih zubaca treba dve tacke da budu ko na radilici ona jedna
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
aha skontao sam sad se nevidi na slikama a kontam da onda treba te dve i ovu jednu poklopiti i udenuti sve to heeh ,a ovaj prsten sto je bio sa dve nitne unitovan na prsten od bregaste ako nije problem cemu to sluzi ,i jel ona polugica je nekako spojena sa njom?
http://www.upslike.net/image/r3PQi
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
To sve skupa je centrifugalni regulator obrtaja koji blokira previsoke obrtaje motora. Mora se polako uklopiti ali nije bas zgodno jer sa deklom sve zajedno se uklapa a prostora vrlo malo
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Da uklapa se u onaj ko prsten a taj prsten opet ima zasecen deo koji ide u klin na zupcaniku bregaste
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
a reci mi ako znas jel taj centrifugalni deo ide zajedno sa ovom radilicom ili se on naknadno montira,posto mi u prodavnici kazu da imaju taj deo tj tu almunijumsku radilicu al nisam pitao jel sa tim delom ili ne ,mislim cisto pitam znas li.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nisam siguran ali mislim da posebno ide samo bregasta sa zupcanikom. Nikad jos nisam video da je nekome ovako i pokidalo sve a tu neki uzrok mora biti samo treba naci sta.
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
Pa sad kako meni cale kaze on je kultivirao nesto pocelo da se cuje i tup stalo je.Taj centri fugalni deo je bio odvalljen pa kontam da se on nije otkacio pa se tu negde zaglavio i ovo posto je aluminijumski zupcanik ,ovaj zupcanik od radilice ga pokrljao.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Najverovatnije je onda to uzrok jer nesto je moralo zaglaviti da onako skruni zube.Proveri i u oglasima dal ko nema razbucan motor u delove
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
Sto mislis da tako nadjem tu bregastu.Ovi iz prodavnice kazu da imaju dobru polovnu aluminijumsku ,nije skupa.A reci mi taj centrifugalni deo je bio spojen sa dve kao pop nitne za tu radilicu.Sad jel moze to da se spoji sa obicnim pop nitnama il tu trebaju neke posebne?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Koja je razlika između hondinog motora GC 160 i GX160 osim onog št je okom vidljivo? :icon_rolleyes:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Koja je razlika između hondinog motora GC 160 i GX160 osim onog št je okom vidljivo? :icon_rolleyes:

Ogromna je razlika u korist gxa. To je najlegendarniji motor te vrste ujedno i najcjenjeniji. Ljevana košuljica, ozbiljniji kuglični ležajevi, jednostavno masivnije napravljen.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,490
Ima još jedna razlika a to je boja, jedan je crni dok je drugi crveni.:(nerd):
 
Na vrh