• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Moja preporuka za mašinu stavi ulje SAE -30 preko ljeta.
Ako češ radit i zimi sa njom onda zimi 10w40.
Al nemoj zimi ni radit sa njom,(nemože postić radnu temperaturu).
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Zagi82 ovo je najjači model od malih Mio a, ulje za mjenjač koristi 15W40 (super 3 - 5).
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ovo sam ja točio u svoju, znači SAE30 motor i SAE90 u getribu
e8acf269b8c25a8413fd697a8c8c3621.jpg


Poslao sa xperie X compacta
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
To su mi dali u servisu. Pošto nemam nikakva uputstva za nju onda sam otišao u servis i tamo pitao i odmah i kupio.

Poslao sa xperie X compacta
 

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Sa mjenjačem ako pogonska osovina ne reagira ni u jednoj brzini. Najprije ustanoviti izvan mjenjača da li su ispravni elementi za ubacivanje u brzine!:cool:
Ubacen u brzinu i pokrenut a onda stao_Ostao u brzini a remenica menjaca kao da se okrece u prazno.Ne moze se izbaciti iz brzine.
Pozz.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Vidio sam slučaj, da se remenica mjenjača poderala na kronerima, za nevjerovati.
Meni ovo vuče na loše poštelano kvačilo.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
F400 nema kronere nego samo jednu ravnu kajlu.
Moguće je da je ta kajla ispala (ili je oštećena).
Ako je ostala u brzini onda je onaj kljun (za ušaltavanje) iskočio iz svoje pozicije a da nije izbacio iz brzine.

Skinuti remenicu, (provrijeriti kajlu) zaštitni lim i vidjeti elemente za ubacivanje u brzine.

Za ulje u mjenjaču je više puta pišeno koje ide.
 

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
F400 nema kronere nego samo jednu ravnu kajlu.
Moguće je da je ta kajla ispala (ili je oštećena).
Ako je ostala u brzini onda je onaj kljun (za ušaltavanje) iskočio iz svoje pozicije a da nije izbacio iz brzine.

Skinuti remenicu, (provrijeriti kajlu) zaštitni lim i vidjeti elemente za ubacivanje u brzine.

Provericu kajlu.Kad saltam brzine deluje mi na oko kao da ubacuje brzine normalno,one dve osovine ulaze i izlaze iz menjaca.Kada je prestao da se pokrece culo se samo took ne suvise glasno, jeli moguce da je istog momenta otkinuo kajlu i preskocio kljun.Znaci freza je bila u pogonu bez nekog opterecenja kada se to desilo,nakon gasenja motora izbacio u ler ali pogonska osovina sa frezama se ne okrece kao da je u brzini pa sam morao nositi frezu.
Pozz.
Dali moze neka slika gde stoji kljun u normalnom polozaju.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Moguće je da je pukla opruga zatezača lanca, pa je moglo doći da blokiranje lanca.

Na sve tri slike je u folama.

Prva slika kad je u normalnom položaju fola.

IMG_20170327_171348_1.jpg


Druga slika, položaj kljuna u položaju za ubacivanje u prvu brzinu.

IMG_20170327_171447_1.jpg


IMG_20170327_171400_1.jpg
 

Lesa021

Novi član
Tu od
26 Ožu 2017
Poruka
6
Pomoć prijatelja,
IImam dva problema sa mojom mio hondom f400
Prvi: Posle prvog startovanja ove godine motor je počeo neuravnoteženo da radi. Dok je pod saugom radi normalno, a kad saug vratim počinje sam da daje i oduzima gas i na kraju se ugasi.?
Drugi : znam da se već pominjano štelovanje kvačila, ali da li neko može slikovnoda pokaže kako se šteluje preko šrafova motora(gde se nalaze i preko vlahova (koji su iznad i ispod kaiša)? ili da mi pošalje neki link. Unapred hvala
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Izmjenio ulja, jezuš to nikad nije mjenjano... Sad se spremal frezat i skuzim da gas opće ne drži... Kaj membrana na fergazru prešla? I nekak je sad počel ružiti..

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=8G2Odg2isxM[/YT]
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
O neuravnoteženom radu je več pisano,:ako nije paljen preko zime,(a trebalo bi ga upalit svakih 20 dana barem) čašica ocjednika na pipi goriva čiščenje, pregled rezervara dali je čist, čaša karburatora čiščenje , zračni filter čiščenje , falš zrak, i onda ponovo proba paljenja i ako se opet dešava isto onda karburator dolje i detaljan pregled i čiščenje i pranje u benzinu i propuhivanje dizni, i kontrola zazora ventila.

@Zagi pisali smo istovremeno, ovo napisano važi i za tebe, i imaš previše ulja u posudi filtera, i to može biti uzrok nepravilnog rada.
 
Posljednje uređivanje:

Lesa021

Novi član
Tu od
26 Ožu 2017
Poruka
6
Hvala na odgovoru,
Nisam baš vičan u servisiranju, ali pokušaću. Kultivator se koristi možda deset sati godišnje i nikad nije pravio probleme., bio je na redovnom servisu pre dve godine, ali nšta nisu odradili sem moj novčanik. Koštalo je kao prva ljubav :) Da li neko zna nekog dobrog servisera u N.Sadu ili okolini? Hvala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kad nesto radi toliko malo nije nikakvo cudo sto pravi robleme pogtovu posle duzeg stajanja preko zime.Vecinom se bar karburator mora ocistiti i izduvati i novo gorivo sipati, proveriti svecicu i fllter vazduha .
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Hvala svima na svjetima. Znači, gajba pive i garaža i udri

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Zagi nije ti stanglica regulatora obrtaja dobro podesena koliko vidim na snimku pa regulator prevremeno vraca obrtaje
 

Najnoviji postovi

Na vrh