• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,021
Imam jedno pitanje za znalce vezano uz filter zraka
Kupio sam preko njuškala filter zraka od hondinog motora,bijeli sa crvenom kapicom
Zanima me do koje se razine puni sa uljem jer po oznaci bi trebalo do proširenja,ali mi onda spužvica ostane suha,jer joj unutra metalni prstan ne dozvoljava da se spusti,dali je tako dobro ili meni fali još koji dio u filteru koji dolazi ispod prstena gdje se nalazi ulje?
Dali smeta radu motora ako je više ulja u filteru,recimo do metalnog prstena?

Hondin je motor gc 160 i prije je bio kartonski filter
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To su dobri filteri.
Spužvica nesmije biti u ulju,prsten je graničnik plastici i mora biti unutra,
Ulje sipaš do proširenja,i netreba ga previše,jer služi da se za njega lijepi večina prašine,a ostatak spužvica preuzme.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,579
Metalni prsten služi da spužvica ne pada niže, ulja je dovoljno da pokrije dno filtra (donji dio filtra koji je konkavan), znači do cilindričnog oblika filtra, kad je u vodoravnom položaju.
 

Tonch

Član
Tu od
26 Tra 2016
Poruka
30
Stroj ceka jesen pa se produbljuju zubi na zglobu volana[emoji13]
malo mi je dosadno, kaj bum [emoji1]

c153e5a4dcea20fffd1b9066f47fb997.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Bogme ti je jako dosadno ako to misliš turpijati.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,579
Možeš probat i sa listom pile za metal (onaj širi list).:(devil):
 

Tonch

Član
Tu od
26 Tra 2016
Poruka
30
hvala na ideji [emoji4]
mislim da bi najlakse islo feinovim multimasterom il slicnim alatom, al posto ga nemam, dvije zdrave ruke su jos uvijek tu [emoji1] jedino me muci sto sam uspio pronaci na njuskalu kompletni volan sa zglibom z nevelike novce, trebam razmisliti jos [emoji85]
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Izgleda da mi je na kopačici otišla bobina. Radi se o motoru honda g150. Zvao u trgovinu i vele za novu 550 kn
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Sutra će bit ispitana pa ću znat 100%. Za sad samo pretpostavljam jer nema struje na svjećici

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ocisti dobro platine i podesi zazor. Kontakti moraju biti cisti i ravni pa onda vidi dal baca.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Stavi vanjsku i živi sretno.
Naravno, ako je primar preživel, ako nije lako se namota drugi s minimalnim troškovima.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Kakvu vanjsku, ne kužim o čemu pričaš?

Poslano desnim kažiprstom, o jeeee
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Bilo kakvu 12V od naprimjer fiče.

Kaj ti je s prstima?
 

Najnoviji postovi

Na vrh