• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
A ha, to bi onda svaki elektro majstor trebal znat složit. Znal bi i sam kad bi imal sliku kak to izgleda.

Kaj bi mi bilo sa prstima, još su svi u komadu?

Poslano desnim kažiprstom, o jeeee
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Platine poštelane i lagano sa turpijom očišćene al od iskre ni traga.
Izgleda da mora nova bobina i gotovo.

Poslano desnim kažiprstom, o jeeee
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Prije nego ideš u potragu za bobinom, promijeni platine i kondezator.:icon_winkle:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Super onda, onda samo još platine (nove, jeftinije su od bobine), valjda si provjerio kabel i lulicu ?:^):
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
A kupit ću onda i te platine još, stvarno mi sad nije do toga da dam 500 kn za bobinu.
Kabel i lulica izgledaju neoštećeno, tako da mislim da nije do njih.
Poslano desnim kažiprstom, o jeeee
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
A ha, to bi onda svaki elektro majstor trebal znat složit. Znal bi i sam kad bi imal sliku kak to izgleda.
A kaj če ti slika?
+ na mjesto + bobine, druga žica na masu, kabel na svječicu i gas.
Ja sam za platine dal cca. 100 kuniča, a isto bez veze. One su ionak samo prekidač i nije ih problem ispitati.


Kaj bi mi bilo sa prstima, još su svi u komadu?

Poslano desnim kažiprstom, o jeeee
A zbunilo me kad ne stoji u potpisu :icon_winkle:
 

svilaja

Novi član
Tu od
5 Srp 2016
Poruka
2
Pozdrav forumašima, ja sam novi na forumu i znam ponešto o spomenutim motokultivatorima. Dobar je za manje zahtjevne poslove. Pošto je dugo bio izvan upotrebe i pitanje je da li je uopće bio paljen svo to vrijeme. Potrebno bi bilo napraviti servis kao i na svakom stroju koji duže stoji van upotrebe.

Pozdrav,dali meni možete pomoći za mio standard 300 tomos uno6,kupio a nemam blage veze o motokultivatoru,koje je težine dali može sa njim u kumpire,praviti redove,zagrtati vaditi kumpire,di bi mogao kupiti plugove i po mogućnosti utege ako treba.HVALA!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Postavio si gotovo dva ista posta u dvije različite teme. Ali nema veze pošto si novi, budu moderatori prebacili u odgovarajuću temu. Najprije da ustanovim o kojem Mio se radi, da li je 300 ili 350 (radi prebacivanja u odgovarajuću temu). Težina je cca 57 kg, motor snage 2,7 KS, oranje zaboravi, možeš eventualno raditi redove po isfrezanome. Toliko za sada, nastavak slijedi u odgovarajućoj temi. :icon_e_wink:

Dobro došao na Poljoprivredni forum !
 

svilaja

Novi član
Tu od
5 Srp 2016
Poruka
2
Hvala na odgovoru,malo se gubim na forumu to je dok ne skužim neke stvari,ipak sam se tek registrirao.Htio bi znati što više o mio standardu 300 uno 6 tomos.Pozdrav,Hvala.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Brgud ti je večinu napisal,nemaš kaj razmišljat,nije neka ozbiljna freza,za mnoge poslove jednostavno nije.
Motor je slovenski tomos koji nema neki raspon snage a ni težine za oranje prigrnjanje prikolicu...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Pošto si novi na forumu, prvo da naučiš "onu zelenu ikonicu" (st:(giggle):isnuti).
 

zlzlzl

Novi član
Tu od
23 Ožu 2017
Poruka
2
Pozdrav svima,
Imam problem sa paljenjem na mojoj hondom F420 na kojoj je motor G150. Skoro sam je kupio i radila je ukupno 5-6 radnih sati bez ikakvih problem dok se jednom nije ugasila i od tada prilikom paljenja samo nakratko zavegrla i odmah se ugasi. To kratko verglanje se desi isključivo ako je sauh povučen do kraja u suprotnom ni ne zavergla. Varnicu uvek baca, očistio sam posudicu ventila goriva i lonče karburatora. Da li neko iskusniji zna u čemu bi mogao biti problem?
Hvala unapred.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Skoro pa idealni uvjeti za proljetnu pripremu vrta. Stavio sam jedan uteg i lakše je raditi (manje skače i lakše se upravlja).
A i motor je crni (ali je novi), radi sasvim zadovoljavajuće. :cool2:

IMG_20170324_135704_1.jpg
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
@ zlzlzl,Nisam nešta posebno iskusan, pošto niko ne odgovara, pokušat ću.
Dali je lonac karburatora bio jako prljav? Ako je onda može biti da je karburator povukao smeće i treba ga skinuti i detaljno očistiti i propuhati dizne.
A druga stvar koja bi mogla biti, da jedan od ventila ili čak oba ventila ostaju otvoreni zbog nekog razloga.
 

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Pozdrav za sve clanove foruma.Imam pitanje u vezi menjaca,naime na izgled ubacuje u brzine ali se pogonska osovina ne okrece.Sta moze biti uzrok.

Pozz.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Problem sa motorom G150 bi mogao biti (po opisanome), falši zrak, premalo goriva! Kad je zadnji put napravljen servis?

Sa mjenjačem ako pogonska osovina ne reagira ni u jednoj brzini. Najprije ustanoviti izvan mjenjača da li su ispravni elementi za ubacivanje u brzine!:cool:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Danas hondica imala pravi test sa malčerom
4c6ee3087e1fc64dc29141f01077cf25.jpg
ce30f10aa52b4ff47009253ecaea9cbf.jpg


Poslao sa xperie X compacta
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
I ja sam od danas vlasnik hondice :)

31ed1b8356b5d55306937249e58fb775.jpg


b5e7c0a904587a98b1999e5dc271e2e0.jpg


Odma i pitanja:

Jel treba ići poklopac na ovaj izlaz kardana? Kakvo ulje ide u njega (getriba i mašina) i koliko?
Jedva čekam prve radove


Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Da tu dolazi poklopac na tu osovinu.
Sutra ću ti pogledati koje sam ulje sebi uzimao ako se nitko prije ne javi.

Poslao sa xperie X compacta
 

Najnoviji postovi

Na vrh