• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mišljenje o Audi a6 1.9TDI(1997-2004)

  • Temu pokrenuo zetor4718
  • Datum prvog posta

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Dydy ma koliko to više troši ? Možda 1l, ali je komfort pri vožnji automatika i manualca neusporediv.
Do sada nikakvih problema sa getribom 200 000km ima na satu, riječ je o redizajniranom modelu, sa tiptronic(S) mjenjačem.
I da, nikada, ali apsolutno nikada, mi nije izbacio prosječnu potrošnju u gradu preko 11l, otvorena cesta ovisi od stila vožnje ide ispod 8l.
Auto teži skoro 2t - avant, i za tu kilažu i te KS, potrošnja sasvim solidna.

LP
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Dydy ma koliko to više troši ? Možda 1l, ali je komfort pri vožnji automatika i manualca neusporediv.
Do sada nikakvih problema sa getribom 200 000km ima na satu, riječ je o redizajniranom modelu, sa tiptronic(S) mjenjačem.
I da, nikada, ali apsolutno nikada, mi nije izbacio prosječnu potrošnju u gradu preko 11l, otvorena cesta ovisi od stila vožnje ide ispod 8l.
Auto teži skoro 2t - avant, i za tu kilažu i te KS, potrošnja sasvim solidna.

LP

Trosi 10 % vise nego rucni mjenjac; moj audi takoder ima oko dvijesto tisuca tako sam ja u prednosti na to kilometara oko tisucu i sesstotina litara nafte pa ti vidi koliko kosta komocija , druga stvar je da ja volim birati kad cu prebaciti u visu kad u nizu brzinu a na auto cesti i onako koristim tempomat tako da mi je apsolutno svejedno koji mjenjac mi se vrti pod autom !
 
Z

zetor4718

Guest
Automatika neću kupovati jer jednostavno nemam potrebe a i ako nešto ode koštalo bi dosta više.potrošnja me nebrine jer je sve otprilike u granicama normale,e sad ja bi kupio 2.5tdi ali zakon mi nedozvoljava da to vozim.smijem voziti auto do 80kw tako da bi jedino mogao kupiti 1.9tdi 81kw.što se tiče qvattro pogona to nije loša ideja odnosno qvattro nebi bio na odmet.daniels ovo što si napisao:"vjerov il ne draže mi se tociljat po gradu sa starim passatom koji mi troši 6L i zabole me nek me ko trkne il ja koga"-ovo si u pravu,jer kad meni netko na parkingu ogrebe jettu ja mu se samo nasmijem jer je on sebi sjebao novi auto a ja sam dobio još jednu crtu od njih milijun.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,119
Automatika neću kupovati jer jednostavno nemam potrebe
apsolutno svejedno koji mjenjac mi se vrti pod autom !


Ljudi nemojte pričat gluposti. Nemože biti svejedno jel aut,ili manual.
Svatko ima svoj ukus,ali automatic je definitivno bolja opcija.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Trosi 10 % vise nego rucni mjenjac; moj audi takoder ima oko dvijesto tisuca tako sam ja u prednosti na to kilometara oko tisucu i sesstotina litara nafte pa ti vidi koliko kosta komocija , druga stvar je da ja volim birati kad cu prebaciti u visu kad u nizu brzinu a na auto cesti i onako koristim tempomat tako da mi je apsolutno svejedno koji mjenjac mi se vrti pod autom !

A tko ti brani da šaltaš kad hočeš ,kad ima i TIPTRONIC...
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Gle,kolega,ajde se ti lepo predstavi ili me uputi v temu gde si se predstavil,jer ja nisam mogel najti.Interesira nas pomalo sve zajedno tvoj profil pa da znamo s kim posla imamo barem,jer ovo nekak nema smisla više.
 
Z

zetor4718

Guest
Gle,kolega,ajde se ti lepo predstavi ili me uputi v temu gde si se predstavil,jer ja nisam mogel najti.Interesira nas pomalo sve zajedno tvoj profil pa da znamo s kim posla imamo barem,jer ovo nekak nema smisla više.

evo predstavit ću se,od 2009. sam tu na forumu osobno me pozna "Dino" a paket mi je slao "Fićona" tako da i on zna moje ime i prezime.
21yes ja nikoga nisam zvao za vitlo možda ako je zvao moj stari a on ima 40 godina,nabavio jesam dijelove iz češke čovjek je otišao tamo 80-ih a bio je dobar sa mojm starim pa tako da sam preko njega nabavio,a muhaničaru sam lijepo objasnio zašto mu nemogu dati kontakt a sad ću i vama.taj čovjek se bavi prodajom dijelova tj. uvozi ih za hrvatske trgovine,a rekao mi je da će dijelove meni prodati pod uvjetom da ja to ne preprodajem i kad je jedne prilike bio u HR,on mi je napravio uslugu i ja ga nemogu prevariti. došao je kod mene vidio zetora 6945 i vidio da mu nisam lagao.slike od generalke ste mogli vidjet u temi među kojima su bile slike dijelova,i ako netko i dalje misli da lažem slobodno neka dođe kod mene kad god hoće.evo u predstavljanu ću dati sve svoje slike od auta,strojeva i sve što vas zanima!e da gdje sam ja to napisao da neću natočit novo ulje u traktor,slobodno mi pokaži a i drugima pa da vidimo tko laže.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
I da zaključimo: j...š auto na kome, kada otvoriš haubu ne piše "Ahtung"
 
Z

zetor4718

Guest
I da zaključimo: j...š auto na kome, kada otvoriš haubu ne piše "Ahtung"

hahahaha ovo ti je dobro!!da se opet nebi netko uvrijedio,ja nemislim da ništa osim švabe nevalja dakako japanci su jako napredovali kao i svi ostali samo su švabe prije 20.g. imali ono što japanci imaju danas a to je kvaliteta i pouzdanost.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ajde ti to kupuj onda,već si ionak sam odlučil,samo si trebal da te još par ljudi uvjeri pa onda ako se nekaj pokvari budu oni krivi,nema veze.Meni su Švabe najbolji do sredine 80-ih,a tu se budu mnogi zmislili Opel Rekorda koji se i danas voze sa 600000 km i više,Mercedesa linije 123 i tome slično.Tad elektronika nije igrala skoro nikakvu ulogu,i bilo je MADE IN GERMANY,a danas nebreš ti govorit o Švabama,jer samo se sklapaju tam,neki ni to.Za današnji VAG se delovi delaju po Meksiku i kojekakvim zemljama trečeg sveta i čudno da piše i naljepnica ACHTUNG.Toyota se dela v Engleskoj,pa ti govori o Japancu.Danas svako svakoga guzi i jedino kaj ostaje je sječanje na stare rage koje su v ono vreme imale ime i prezime i mogel si s kilometra raspoznati o kojem se autu dela.Pratil sam Autoklub redovito od 2001 do ove godine kad sam progledal i zaključil da auti više nemaju osobnosti da su to samo kopije jednih te istih,a kvaliteta se srozala na najniže moguće granice.
Ti si odlučil kupiti tog Audija i ti ga buš kupil kaj god mi baljezgali o tome.Ali nebudeš kupil nikaj drugo nego ime,jer sve te sklopove koristi Škoda Superb koja je klon A6.Ak očeš još veći paradoks 1,9 tdi (101 ks) pumpe duze ti se vozi i u maloj Fabiji koji je nikaj drugo nego utišana verzija 130 ks,a u RS izvedbi broji i punih 130 ks,a frajer na semaforu ti se smije jer imate iste motore,za kojega je on platil puno manje,a v semaforskim utrkama je brži od tebe i lepo ti se nasmije na tvoje "ime".Pazi sljedeće,armature za Audi dela austrijska firma koja dela armature i za Fiat Stilo,pa mi objasni kaj je tu njemačkog.Elektronika ti je meksička,gumice za papučice pedala su ti jednake kak i v mojem Golfu.Dakle da rezimiram.Ti ne voziš nikaj drugo osim "čušpajza" globalizacijskih proizvoda koji se vrlo vjerojatno ni ne sklapaju v njemačkoj i zato te molim,nemoj govoriti više da je Audi njemački auto,nije,čak bolje za tebe,Audi je svjetski auto,pa ovisi kak si zemeš,imaš još i bolju reklamu kad dojdeš pred birtiju.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Kupovina rabljenog auta je lutrija. Kupovina rabljenog auta sa 200 000+ km :shock: je ludost. Ne bi želio da se netko uvrijedi ali ovdje se radi jedino o pokazivanju, da ne kažem ružniju riječ jer racionalnog razloga za takvu kupovinu nema. Kad te već ne muče kilometri zašto stati na a6 jer ako ovo uzmeš pred kućom, dućanom ili birtijom bude još veći vau efekt. A i garantirano ti onda voziš mladence u crkvu.

http://www.njuskalo.hr/auti/audi-a-8-3.7-quatro-oglas-2696640


Ne vidim smisla ovoj temi kad si već odlučio koji auto želiš i smiješ voziti. Moj savjet ti je da kupiš auto kupljen u Hrvatskoj i od prvog vlasnika, provjeriš kilometre u stanici za tehnički i odvezeš ga na temeljiti pregled prije kupnje npr u Dekru.

PS: Sve je napisao Hrvoje999 je 100% točno samo ipak na pregrub način rečeno.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Čuj,meni je "što na umu,to na drumu".Ja nemam dlake na jeziku i puno puta budem rekel nekome nekaj grubo,ali ni u kojoj namjeri mi nije nekoga zajebati.
Kolega Zetor imam jedan tvoj citat :"što se tiće vozila imam traktor Zetor 6945,VW Jetta,Audi a4.od priključaka imam vitlo Krpan 4t,hidraulični cjepač i trn,plug IMT 10",i uz to imam prikolicu za drva,dvije motorke Husqvarnu 350 i Stihl ms440."
Sa 18 god.,kolko si navel da imaš,ako nije problem,jel bi mogel reći da li su ova vozila i strojevi baš tvoje osobno vlasništvo ili je to vlasništvo tvog oca,jer nemoj se uvrediti,da ja to imam sa 18 godina,značilo bi da sam dobil na lotu ili mi je otac vrlo darežljiv.O nelegalnoj strani zarade neću govorit,jer na to nemam nikakva prava,a i ne bih se htel da stekneš dojam da te klevećem.
 
Z

zetor4718

Guest
Ajde ti to kupuj onda,već si ionak sam odlučil,samo si trebal da te još par ljudi uvjeri pa onda ako se nekaj pokvari budu oni krivi,nema veze.Meni su Švabe najbolji do sredine 80-ih,a tu se budu mnogi zmislili Opel Rekorda koji se i danas voze sa 600000 km i više,Mercedesa linije 123 i tome slično.Tad elektronika nije igrala skoro nikakvu ulogu,i bilo je MADE IN GERMANY,a danas nebreš ti govorit o Švabama,jer samo se sklapaju tam,neki ni to.Za današnji VAG se delovi delaju po Meksiku i kojekakvim zemljama trečeg sveta i čudno da piše i naljepnica ACHTUNG.Toyota se dela v Engleskoj,pa ti govori o Japancu.Danas svako svakoga guzi i jedino kaj ostaje je sječanje na stare rage koje su v ono vreme imale ime i prezime i mogel si s kilometra raspoznati o kojem se autu dela.Pratil sam Autoklub redovito od 2001 do ove godine kad sam progledal i zaključil da auti više nemaju osobnosti da su to samo kopije jednih te istih,a kvaliteta se srozala na najniže moguće granice.
Ti si odlučil kupiti tog Audija i ti ga buš kupil kaj god mi baljezgali o tome.Ali nebudeš kupil nikaj drugo nego ime,jer sve te sklopove koristi Škoda Superb koja je klon A6.Ak očeš još veći paradoks 1,9 tdi (101 ks) pumpe duze ti se vozi i u maloj Fabiji koji je nikaj drugo nego utišana verzija 130 ks,a u RS izvedbi broji i punih 130 ks,a frajer na semaforu ti se smije jer imate iste motore,za kojega je on platil puno manje,a v semaforskim utrkama je brži od tebe i lepo ti se nasmije na tvoje "ime".Pazi sljedeće,armature za Audi dela austrijska firma koja dela armature i za Fiat Stilo,pa mi objasni kaj je tu njemačkog.Elektronika ti je meksička,gumice za papučice pedala su ti jednake kak i v mojem Golfu.Dakle da rezimiram.Ti ne voziš nikaj drugo osim "čušpajza" globalizacijskih proizvoda koji se vrlo vjerojatno ni ne sklapaju v njemačkoj i zato te molim,nemoj govoriti više da je Audi njemački auto,nije,čak bolje za tebe,Audi je svjetski auto,pa ovisi kak si zemeš,imaš još i bolju reklamu kad dojdeš pred birtiju.

sve što si rekao to je točno i ja se slažem sa tobom ipak nije to nikakva novost da svi proizvođači žele zaraditi.odlučio sam o kupovini a6 pa me zanimalo dali on ima neke greške ili mane i što kažu "tko pita neskita"!a što bi mi netko drugi bio kriv ako se nešto pokvari,pa nitko mi nije pištolj naslonio na glavu da moram baš taj auto kupiti.ti si mi došao dati savjet da kupi nešto drugo samo na način koji nije primjeren no meni nesmeta.malo se tema glupo razvukla ali što...

Čuj,meni je "što na umu,to na drumu".Ja nemam dlake na jeziku i puno puta budem rekel nekome nekaj grubo,ali ni u kojoj namjeri mi nije nekoga zajebati.
Kolega Zetor imam jedan tvoj citat :"što se tiće vozila imam traktor Zetor 6945,VW Jetta,Audi a4.od priključaka imam vitlo Krpan 4t,hidraulični cjepač i trn,plug IMT 10",i uz to imam prikolicu za drva,dvije motorke Husqvarnu 350 i Stihl ms440."
Sa 18 god.,kolko si navel da imaš,ako nije problem,jel bi mogel reći da li su ova vozila i strojevi baš tvoje osobno vlasništvo ili je to vlasništvo tvog oca,jer nemoj se uvrediti,da ja to imam sa 18 godina,značilo bi da sam dobil na lotu ili mi je otac vrlo darežljiv.O nelegalnoj strani zarade neću govorit,jer na to nemam nikakva prava,a i ne bih se htel da stekneš dojam da te klevećem.

za aute nisam dao ni kune,prvi traktor je cijeli financirao stari a ja sam snjim radio i zaradio da ga zamjenim za ovoga,a pola pola smo plaćali sređivanje,motorke,vitlo,prikolicu i cjepače su kupljeni iz prodanih drva koje smo zajedno radili,a plug sam ja dobio u kompenzaciju za odrađeni posao.u mom dvorištu sve je zajedničko i ništa se nevaže,ja potegnem koliko sam u moći.ako te još nešto zanima pitaj me u predstavljanju a ne ovdje da netko toga zanima sadržaj vezan uz naslov gleda tu moju ispovjed tebi.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
meni sad nešto nije jasno,zašto kupuješ A6 kad po zakonu ga ne smiješ voziti...:scratch..ako je podatak o godinama točan..
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
ima modela koji smijem voziti,npr. ovaj 110ks jer nebi bio lud kupiti ono što nesmijem voziti:

http://www.njuskalo.hr/auti/audi-a-6-1.9-tdi-oglas-910588

koliko se razumijem,ti smiješ voziti do 105 konja,ako se ne varam.....:scratch
samo nemoj biti sa tim autom još jedna crna statistika,nije sve u konjima,nego i u onom za volanom,koliko si zrel za voziti takve makine...
uzmi si bolje koji manji auto koji je puno jeftiniji za održavanje..
hahahaha ovo ti je dobro!!da se opet nebi netko uvrijedio,ja nemislim da ništa osim švabe nevalja dakako japanci su jako napredovali kao i svi ostali samo su švabe prije 20.g. imali ono što japanci imaju danas a to je kvaliteta i pouzdanost.
nisu ni švabe ko nekada..
 
J

Joplin

Guest
Pozdrav,evo malo pogled na aute sa ženske strane.
Meni je kod automobila važna udobnost,sigurnost i izgled.Vozim audi b4 2.0 benzin 1995 g. karavan,sad ima 375 000 km.

Godišnje radim oko 30 000 km ali pošteno ga vozim.Ide na autoput,do dućana,u polje itd.Kod nas je 5 godina a minjali smo mu nekakav hladnjak :)scratch),pumpu od vode i to je to šta se sićan od važnijih stvari a ostalo spada pod održavanje koje radimo redovito.

Troši 8-9 l,zbilja puno za današnje prilike ali ja ga obožavam voziti.Udoban,siguran,brz!

E sad,koliko će još izdržati,neznam.Iskreno,Kad bi kupovala auto,neznam za šta bi se odlučila,nekako sam se navikla na njegovu čvrstinu i stil unutrašnjosti da me svaki novi auto (opel,citroen,japanci,seat) razočara kad ga uspoređujem s audijem.:heart:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ja stvarno nisam znao da postoji takav zakon,kod nas pocetnik moze voziti auto od 500ks bez problema.ja sam vozio bez vozacke auto od 250ks al jbg to su neke druge situacije i divlja je drzava,ne kazem da nije zakon na mjestu ali alii.....meni se ne svidja :D

inace sto se tice audija.dobra masina 1.9 preslab za njega al opet sigurno pouzdan motor,dok 2.5 pravi sranja i nije bas pouzdan vecina se zali na njega jer su svi navikli na pozdani 1.9...
 
V

vedo

Guest
Dovoljno je reći-AUDI,i svakome je jasno kakvo je to auto u svijetu automobilizma.Svakako puno bolje rješenje nego da je tražio Kiu,Daciu,Hyundai-ja,i ostale automobile koji su napravljeni tek onako radi reda,samo da smetaju na cesti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh