• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mišljenje o Audi a6 1.9TDI(1997-2004)

  • Temu pokrenuo zetor4718
  • Datum prvog posta

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Evo ti primjera danielsa,frajer kupil nov auto i faca je,ja mu čestitam i podržavam,a ti buš kupil staru kramu i izigraval nekaj.Ajd molim te.Ti ne poznaš ni djelić moje struke da bi mogel o traženju mojeg posla govorit.Mojoj struci se moreš samo nakloniti,a ja se grebem i rukama i nogama da dobim posel,a ti kupi tog krampa pa na njega deni hrvatsku zastavu časti celu krčmu,boli me neka stvar,bitno je da su te već i drugi prepoznali kao seljačinu i tu je diskusija gotova i točka.
 
Z

zetor4718

Guest
Evo ti primjera danielsa,frajer kupil nov auto i faca je,ja mu čestitam i podržavam,a ti buš kupil staru kramu i izigraval nekaj.Ajd molim te.Ti ne poznaš ni djelić moje struke da bi mogel o traženju mojeg posla govorit.Mojoj struci se moreš samo nakloniti,a ja se grebem i rukama i nogama da dobim posel,a ti kupi tog krampa pa na njega deni hrvatsku zastavu časti celu krčmu,boli me neka stvar,bitno je da su te već i drugi prepoznali kao seljačinu i tu je diskusija gotova i točka.

nepoznajem tvoju struku ali koja ona god bila ja je poštujem jer je svaki posao na svoj način težak i nemože ga raditi svatko.što se tiče zastave ja svoju državu poštujem i volim ali samo u geografskom smislu,počastit nekog nije mi problem i tebe bi počastio nakon svega pa bi me tek onda upoznao a vjeruj mi i promjenio mišljenje.ja da hoću kupiti novi auto kupio bi ga,ali dati tridest ili više tisuća eura nepada mi na pamet. odlučio sam kupiti neki auto od cca. 13 tisuća eura i u tom rangu najviše mi se dopao audi a6.i šta sad od toga svega navedenog nemožeš shvatiti?ti vjerojatno misliš da sam ja tatin i mamin sin i da me oni financiraju ali nije tako,radim od jutra do mraka(kao većina) u šumi i da si onda nemogu priuštit neki auto,i zašto sam ja seljačina?jel zato što hoću kupit audija?stvarno ne razumijem šta ti hoćeš cijelo vrijeme reći...
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
O majketi dječice, ko 1 razred, ko ima bolji autić.
audi a6 (i sve slične limuzine) imaju namjenu za vožnju puno kilometara, a netko tko prolazi 1000-2 000mjesečno taj auto kupuje zamo za preseravanje i dokazivanje statusa. nije to auto za do dućana i birtije nego za auto cestu.
 
C

CrnIM

Guest
Malo cudna diskusija.
Zasto bi Audi bio auto samo za autoput???
Ako momku odgovara takav auto neka ga kupi.
U suprotnom bi isto trebali postavit pitanje trebaju li terenci po gradovima i ima li smisla kupovati terenca bez kuke? Krajnje nebitno, svatko ima svoje zelje i mogucnosti.

Audi A6 je relativno skup u odrzavanju ali ako to prihvaca nema zime.
Masine pumpa sapnica (Pumpe Düse) su osjetljivi na kvalitetu ulja.
Ja sam imao Golfa IV (130 KS pumpa sapnica) i prosao sam dosta kilometara s njim bez problema. Ulja mu nikad nije falilo ni kapi a flasa od 7 deci je kostala 24 €.

Ja osobno sam presao na Toyotu jer po mom (subjektivnom) misljenju dobijem vise za ulozeni novac. Pocevsi od lanca koji koristi umjesto remena pa se ne mora mijenjati na 100 000 km (VW odere dobro na tome) pa preko standardne opreme koja se negdje drugdi masno naplacuje pa do inspekcija koje su mi prihvatljivije su bili razlozi zasto sam presao na Toyotu.

Svakome njegovo, nismo svi isti.
 
Z

zetor4718

Guest
Malo cudna diskusija.
Zasto bi Audi bio auto samo za autoput???
Ako momku odgovara takav auto neka ga kupi.
U suprotnom bi isto trebali postavit pitanje trebaju li terenci po gradovima i ima li smisla kupovati terenca bez kuke? Krajnje nebitno, svatko ima svoje zelje i mogucnosti.

Audi A6 je relativno skup u odrzavanju ali ako to prihvaca nema zime.
Masine pumpa sapnica (Pumpe Düse) su osjetljivi na kvalitetu ulja.
Ja sam imao Golfa IV (130 KS pumpa sapnica) i prosao sam dosta kilometara s njim bez problema. Ulja mu nikad nije falilo ni kapi a flasa od 7 deci je kostala 24 €.

Ja osobno sam presao na Toyotu jer po mom (subjektivnom) misljenju dobijem vise za ulozeni novac. Pocevsi od lanca koji koristi umjesto remena pa se ne mora mijenjati na 100 000 km (VW odere dobro na tome) pa preko standardne opreme koja se negdje drugdi masno naplacuje pa do inspekcija koje su mi prihvatljivije su bili razlozi zasto sam presao na Toyotu.

Svakome njegovo, nismo svi isti.

upotpunosti se slažem sa tobom sve što si rekao je realno,i ja sam prije tri godine imao golfa IV samo je bio 90ks,bio je kod mene 2 godine i nisam uložio ama baš ništa u njega samo toči i vozi a dobio sam za njega isto koliko sam i dao.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ja osobno vozim Golfa 3 tdi 90 ks i zadovoljan sam autom,ima kvarova ali prek jednog nebrem prejti.Kad bi išel uspoređivat jednu Mazdu ili Hondu sa Audijem statistike daju daleko bolje rezultate japancima.I po kvaliteti,pouzdanosti,a i materijali izrade unutrašnjosti su se poboljšali.A i sam sam takvog mišljenja.Kod nas još uvek prevladava onaj zaostali i usudil bi se reći ne seljački,nego seljačinski način razmišljanja i lečenja kompleksa autima.Mene boli ona stvar kaj bude ko kupil od vas,ali uspoređivat novu Mazdu ili Hondu koje su obje pokupile brdo nagrada za motore samo,da ne spomenem da je Mazda jedina dosad uspela napraviti poštenog Wankela,a Hondin iVtec kojeg BMW pokušava kopirati,sa 10 godina starim Audijem sa 300000 km na leđima je samo dokaz primitivizma i sveopće tehničke nekulture i neznanja.Da je bilo ko od Vas spomenul da hoće kupit novog Audija,nebi bilo spomena opće,a vjerujem ni loše kritike,a ovde je samo reč o tome da "selo vidi što baja voza".I da,švabe su bili savršeni do sredine 80-ih,posle toga je došel kapitalizam i zato auto od 40 i kusur soma eura špara na par štangica.Da su bar deli neku bolju slitinu,a znamo da ih ima,mogli su se čak i s karbonom igrati za te pare.
Kaj se mene tiče,ti kupi 4 kruga i šminkaj se po selu,a kad bu zružilo nekaj onda buš po skrivečki vozil k mehaničarima i nametal korejske dijelove zato jer ti budu originalni preskupi.A to je upravo ono o čemu govorim.To je auto koji se kupuje nov i kupuju ga gospoda koja imaju pare,voze par godina i prodaju dalje seljačinama,jerti auti imaju osigurano tržište budala.

U zadnjih 5 god kolko radim, minimum u jednoj godini mi je bilo 60 000km a maximum oko 120 000, prosjek oko nekih 80 000 - 90 000km godišnje.
Vozil sam sve i svašta i jedino priznajem VAG BMW i mercedes.
Vozil sam hvaljenu mazdu6 dizel 120ks koja je bila nova kupljena, popravaka na njoj unutar 150 000 km kolko je imala kad smo je se riješili je bilo u vrijednosti jednog novog manjeg gradskog auta. Samo bitniji: srednja konzola na kojoj je klima putno računalo, audio sustav - 12 000kn, Svjetla po nekoliko puta (izgoreni motorići xenona, raznorazne el pizdraije oko xenona) - nekoliko puta po 4000-5000kn, webasto je krepal - nismo ga ni popravljali itd. Također da napomenem da po mraku NEMOŽEŠ natipat di su komande od prozora ili ručka vratiju jer su NEOSVJETLJENE! a to mercedes ima od 75-te.
2007-me kupujemo passata buisniessline tdi130 proizvedenog 2005god s 92 000km i osobno ga uvozimo iz vana. U godinu dana je kod staraca napravil možda 8000km nakon toga sam ga ja preuzel od njih natukal sam preko 90 000 u jednoj godini. Na autu osim oodržavanja nije bilo jedne kune ulaganja u popravke!. Na autocesti lipovac zagreb kad sam se jednom vraćal s puta, od ulaza u lipovcu do županje mi je prosjek bil cca 160-170kmh, u županji mi se pridružil audi novi A6 3.0tdi (do tad nisam jednog auta sastal, tu i tamo koji šleper) i vozili smo istim tempom malo ja naprijed malo on i negdje kod SL broda dolepršaju do nas Honda accord 2.2 ictdi i mazda 3ZR, malo provociraju i oće utrku. Dalje smo sva 4-vorica smo pržili koliko god se moglo, osim audia koji se poigraval s nama. Passat 6-ti stupanj 4200 rpm ~230kmh i tako o ho ho. Prva je odustala mazga već nakon 20-tak minuta prženja, audiju je bilo tak svejedno bil je daleko ispred nas a ja se nisam dal protiv honde baš zbog ovakvih što uzdižu japance u nebesa, reko sam ako krepa ili me iznevjeri da ga na tome mjestu polijevam benzinom i palim.
Nije me iznevjerio! negdje kod Ivanić grada honda je izbacila dima kao da je netko bacil kantu pepela, počela dimit ko parnjača i stala. Passat je tada imal oko 180 000 stvarnih km.. Još jedan dokaz german engieneeringa. Nedugo nakon toga passat prodan poznaniku jer je preskup i prefin za ono što meni treba. Dan danas nema nikakvih problema s njime. Bio je 10ks jači od mazge gore a trošio je u prosjeku 1.5/100km lit manje od mazge.
Nakon passata kupujem škodu octaviau 1.9 tdi 90ks s 126 000km, danas još vozim tu škodu, ima 315 000km. Od popravaka jedino je gore druga getriba jer je njezina zroštala. Cijeli taj popravak - druga getriba i novi kuplung set me koštao manje od jedne lampe za mazgu. Diijelova di oćeš
Prije passata sam imal audi A3 tdi 90, 1996-ta god - je da je već kupljen kao teška izvožetina iz uvoza ali bil je to moj prvi auto i bil mi je zakon. Mjesečno sam njime pokuril malo manje od 300 lit lože i tako skoro 2 godine. I na tehnički sam išal s ložom i bez katalizatora prolazil ko iz puške. Pod kraj je na rezervoar goriva trošil litru ulja. Prodal sam ga tada za 1000 eur ispod cijene nekom prekupcu s 440 000 km na satu koji sigurno nisu bili pravi.
Još unutar tih zadnjih 5 godina sam se navozil svakakvih autiju al to su bile sve male kilometraže: službeni citroen C5 2.2hdi, bmw 320d, 330d, 530d, Mercedes 22ocdi, ML350cdi itd i svi su bili izvrsni ali ovo gore su prošli najogre torture kod mene. Imam doma susjeda koji se hvali ko mutav s hyundai accentom; to je supre auto, nikad nikakvih popravaka bla bla bla. Pitam ga ja: koliko km radite godišnje? ON: pa tak 7000 - 8000 km. Pitam ga ja jel bi vi meni dali auto na mjesec dana pa da vidimo kolko je dobar? Aaaa Ne, ti se puno voziš....
Na poslu imam kolegu koji je imal golfa 3 1.9TD a patil je ko junfer na pi**u na hondu accord. U onoj eri plina on se konačno dočepal honde accord type S ( 2.4 benz i 190ks) i u to je u ovlaštenom servisu dal ugradit plin. Svako malo ga neka pizdarija hebe a neće priznat ni pod živu glavu...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Malo cudna diskusija.
Zasto bi Audi bio auto samo za autoput???
Ako momku odgovara takav auto neka ga kupi.
U suprotnom bi isto trebali postavit pitanje trebaju li terenci po gradovima i ima li smisla kupovati terenca bez kuke? Krajnje nebitno, svatko ima svoje zelje i mogucnosti.

Audi A6 je relativno skup u odrzavanju ali ako to prihvaca nema zime.
Masine pumpa sapnica (Pumpe Düse) su osjetljivi na kvalitetu ulja.
Ja sam imao Golfa IV (130 KS pumpa sapnica) i prosao sam dosta kilometara s njim bez problema. Ulja mu nikad nije falilo ni kapi a flasa od 7 deci je kostala 24 €.



Svakome njegovo, nismo svi isti.

Slažem se, međutim ulje za pd tdi je dosta pojeftinilo. sad je dosta ispod 100kn litra.

Također glavni remen + vodna pumpa + španeri odnosno veliki servis sada je oko 3500kn u ovlaštenom servisu dok je nekad bio preko 6000...
 
C

CrnIM

Guest
Zwer to sto si napisao stoji.

Jedino sto se ja pitam- koliko "prosjecnih" Hrvata napravi 100 000 km godisnje?? Mislim da je jako malo takvih a da voze svoje auto a ne od firme.

To sto kazes za Mercedesa BMW & co. je cinjenica ali ima i druga strana medalje. Na nasem C200 je na nekih 120 000 km pocelo curiti ulje i to ne slabo. Kad sam ga odveo u radionu tip mi onako usput rece da su mu amortizeri gotovi i jos par stvari. Sto je najgore nitko to auto nije nikad "gazio", dapace pazilo ga se i mazilo. Tetak ima E klasu, popularni "okas". Osim karoserije, ne znam sta do sada nije promijenio. Rodicin C220 je na 80 000 km imao problema sa cilindrima. Za mene kvarovi koje si ta marka ne bi "tek tako" smjela dopustiti. O novom ML-u da i ne govorimo.

Sto mi je bilo najbolje, dosli smo prije 4 godine kod Mercedesa u namjeri zamjene staro za novo. Rekli smo da bi naseg C200 dali u zakup a uzeli novu C klasu (C270). Ponasali su se prema nama kao da smo dosli krasti a ne kupit novi auto. Ja sam se naljutio i rekoh nema sanse da cu vise kupit Mercedesa.
Otisli kod Toyote i za manje novaca dobili RAV4 i to tip top opremljen.
Trgovac nam je maksimalno izasao u susret, dobili smo prve 3 inspekcije uracunate u prodajnoj cijeni. Dan danas kad dovedem auto tamo na inspekciju oni ga operu izvana i uz to i motor.
Mozda u ovom gore navedenom kontekstu ova cinjenica ne znaci nista ali meni osobno je bitna.

I da, Avensis moze i sat vremena u prosjeku ici 200 km/h (ukoliko promet dozvoljava) bez ikakvih problema. ;)

P.S. Necu vise momku spamati njegovu temu.
 
Z

zetor4718

Guest
od svih ovih postova moj zaključak je da uopće nema pravila,ja i dalje ostajem na audiju,vw,bmw,mercedes.jedna sestrična ima novu mazdu 3 novu je kupila i nema sa njom problema,druga sestrična ima kia carens i isto nema problema sa njom,stric kupio novu škodu fabiju prije deset godina ni on nije imao problema,tetak kupio mazdu 323 98.g. otišla bosch pumpa,hladnjak i još puno toga a motor buči više nego moja jetta starija deset godina,bratić kupio novi renault thalia diesel sa klimom 04.g. bez ikakvih kvarova jedino što vrijedi kao mercedes 190 iz 91.g.,očev stric je radio cijeli život u mercedesu i cijeli je život vozio mercedes najviše e-klasu i kada je god novi model izašao on ga je kupio,ujak stalno ima opele.ja sam imao svašta ali najbolji su mi se pokazali njemci,nije da su se ostali kvarili ali me baš nisu ni oduševili.CRNIM-što se tiče tvoje kupovine i truda koji je toyotin trgovac uložio kod mene se isto cijeni.
tema možei ići u off jer ja sam na početku dobio informacije koje sam trebao,a ovo ostalo neškodi jer volim čuti šta tko misli.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
od svih ovih postova moj zaključak je da uopće nema pravila,ja i dalje ostajem na audiju,vw,bmw,mercedes.jedna sestrična ima novu mazdu 3 novu je kupila i nema sa njom problema,druga sestrična ima kia carens i isto nema problema sa njom,stric kupio novu škodu fabiju prije deset godina ni on nije imao problema,tetak kupio mazdu 323 98.g. otišla bosch pumpa,hladnjak i još puno toga a motor buči više nego moja jetta starija deset godina,bratić kupio novi renault thalia diesel sa klimom 04.g. bez ikakvih kvarova jedino što vrijedi kao mercedes 190 iz 91.g.,očev stric je radio cijeli život u mercedesu i cijeli je život vozio mercedes najviše e-klasu i kada je god novi model izašao on ga je kupio,ujak stalno ima opele.ja sam imao svašta ali najbolji su mi se pokazali njemci,nije da su se ostali kvarili ali me baš nisu ni oduševili.CRNIM-što se tiče tvoje kupovine i truda koji je toyotin trgovac uložio kod mene se isto cijeni.
tema možei ići u off jer ja sam na početku dobio informacije koje sam trebao,a ovo ostalo neškodi jer volim čuti šta tko misli.

ovo je poljopivredni forum a ne forum o autima i čitanje savjeta koje kakvih majstora.Radim u servisu ali ne želim se prepirati s vama jer nije mjesto za to bar po mom mišljenju.
Zetore ti sve znaš čito sam malo tvoje postove u temi šumarstvo i sve tvoje je naj najbolje zato se niti nisam uključivo samo sam pratio i grohotom se smijao od pročitanih nebuloza
 
P

pozna

Guest
stari model,relativno visoka cijena(ili je normalna u hr? ),prevelika gradska kilometraza,auto kuca kreprodaje??? servisna knji zica??? bivsi vlasnik? auto iz uvoza ili? ove zadnje tri stvari su jako bitne pogotovo ako auto dolazi iz inozemstva.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Auto je poprilično težak i velik, mislim da mu je 130 ks malo, ipak je to limuzina srednje više klase.

A6 kupi kao što su ti rekli model poslije redizajna, dakle 01'+ , u serijskoj opremi već imaš sve šta ti je potrebno.


Quattro drži zavoje savršeno, niti jedne primjedbe nemam.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
dečki kako vam se čini ovaj????

http://www.auti.hr/automobili/oglas-887895/
auto izgleda o.k,e sad :servisna i da je uredna,jel se vozikal po gradu il na relacijama,ispis od ovlaštenog servisa kaj se radilo na njemu.
auto se da solidno vozit,mada ja velim da od viška konja glava ne boli,potrošnja mu nije manja od 2.5 tdi-a.al razlika u servisima je.

cijena mi je i o.k jel i skuplji su,kaj se tiče vožnje to nije auto za grad i cimanja.jel prvo troši i recimo po ZG sa takvim strojevima je patnja,a troše rado 11-14L.
vjerov il ne draže mi se tociljat po gradu sa starim passatom koji mi troši 6L i zabole me nek me ko trkne il ja koga.a isto se vozim.
te velike limuzine po meni nisu za grad i locco,

gle ti najbolje znaš za kaj ti treba auto,za mene osobno neisplativo da se tociljam sa njim,uz njega još jedan manji za svakodnevno tociljanje a ovaj za pravu vožnju.
zetor pusti priče valja nevalja, audi je stroj sve ovisi kakve si sreče,može bit da nečeš niš taknut i napravit 300kkm a može bit da bu te stalno nekaj.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Daniels, kojeg audija ti to voziš sa tolikom potrošnjom?
 
Posljednje uređivanje:

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
taj auto, s tim motorom nesmije trošit preko 10 litri da je neznam kakva vožnja!
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Uzmi 2.5 i imaš ZVIJER, ja ga vozim več pet godina i super je (modificiran) auto je velik i mora imat jači motor , ovo 1.9 je tak...Ako misliš na potrošnju onda si kupi golfa dvojku dizela .Ovo je velik auto i mora bit što jači ,ako misliš da troši više od 1.9 onda se varaš.Svi ovdje pametuju, a nek mi napiše jedan da je vozio takvog, i toliko kvarova imao - svi nešto pišu kao, JA sam čuo... Ne slušaj priče i pričice ako je auto i cijena u redu -KUPUJ i vidječeš da je to pravi stroj...Slično je i s traktorima JOHN DEERE, FENDT...
 
Posljednje uređivanje:

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Danijels , provjeri dali ti brtve svi spojevi na dovodu goriva , ja imam A 6 2,5 tdi vec sedam godinan i nikada ni nije potrosio preko 7,8 litara na sto kilometara a bilo je tu i gradske voznje koliko hoces !

Ovo sto pise clan za audija A6 tdi qvatro je u redu , medjutim automatik nikako, prvo voise trosi goriva bespotrebno a i sklop automatskog mijenjaca je jako osjetljiv , podlozan kvarenju a kvarovi skupi da boli , radije rucni mjenjac 6 brzina stroj radi besprijekorno !

Inace novim vlasnicima ovog modela bih preporucio da obrate malo vise pozornosti voznji dok se ne naviknu na vozilo toliko ti se brzo krivina primice a u vozilu nemas osjecaj brzine da je pomalo opasno voziti takvo vozilo nepripremljen na novu situaciju .
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ne vozim više audi,ali
2,5 tdi 180ks qvattro po zg troši 10-14L.
uđi u 7:30 ujutro na vukovarsku,držičevu,savsku pa te bum pital kolko troši.
zagrebačke gužve su priča za sebe.
otvorena cesta je drugi par rukavica tu mu je oko 7-8L.

sad vozim tiguana 2.0 125kw 4motion i po zg lagano ne forsat 9-11L.
dok auto cesta se vrti 7,5-8 i to da vozim 150-160.
evo prosjek na nekih 200km velika gorica-zg i to normalne vožnje
auto od 1600 i više kg i sa 170ks da troši 7-8L po gradu sa kreni stani nejde.
a na kraju i zabole me kolko troši bitno je kad zapucam gas u pod da ide i apsolutno svejedno kolko se brzo voziš 50 il 150km/h on potegne a ne da ga moram gurat da ide.
 

Najnoviji postovi

Na vrh