• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mišljenje o Audi a6 1.9TDI(1997-2004)

  • Temu pokrenuo zetor4718
  • Datum prvog posta

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
zasto ne pogledas neki noviji a4? 2004 130ks ?meni je puno lijepsi od a6 te stare...iako ni to ne mozes vozit...neznam jel ima u tom audiu koji slabiji motor...

druga ti je mogucnost pricekat da navris 24 g. pa kupis auto koji ces stvarno moci vozit

ili treca meni najmilija koju bi ja napravio prodao zekana pridodao jos 6-7 somova pa uzeo noviji taktor nesta tipa 6340 ili 7340


svejedno pazi kaj kupujes ljudi su ti vec sve vise manje rekli o kakvom se autu radi! Rekao si da imas nekog covjeka koji ti servisira postojeceg A4 pa odes sa njime on ce ti sigurno reci dali auto valja ili ne pozzz!
 
Posljednje uređivanje:
Z

zetor4718

Guest
koliko se razumijem,ti smiješ voziti do 105 konja,ako se ne varam.....:scratch
samo nemoj biti sa tim autom još jedna crna statistika,nije sve u konjima,nego i u onom za volanom,koliko si zrel za voziti takve makine...
uzmi si bolje koji manji auto koji je puno jeftiniji za održavanje..

nisu ni švabe ko nekada..

zakon je promjenjen sa 75 na 80kw,ništa nije kao nekad.
 
Z

zetor4718

Guest
zasto ne pogledas neki noviji a4? 2004 130ks ?meni je puno lijepsi od a6 te stare...

druga ti je mogucnost pricekat da navris 24 g. pa kupis auto koji ces stvarno moci vozit

ili treca meni najmilija koju bi ja napravio prodao zekana pridodao jos 6-7 somova pa uzeo noviji taktor nesta tipa 6340 ili 7340


svejedno pazi kaj kupujes ljudi su ti vec sve vise manje rekli o kakvom se autu radi! Rekao si da imas nekog covjeka koji ti servisira postojeceg A4 pa odes sa njime on ce ti sigurno reci dali auto valja ili ne pozzz!

pa ja bi ipak probao a6,dugo mi je čekat dok navršim 24.,a traktor više nekupujem jedino ovoga možda prodam ali skuplji nikako.da imam čovjeka koji mi servisira a4 ima dosta iskustva i evo dosad mi ništa nije zeznuo i on će rado auto pregledati jer ipak bi napravio meni i sebi uslugu.
 
Z

zetor4718

Guest
zasto ne pogledas neki noviji a4? 2004 130ks ?

Došlo vrijeme da ovu temu ponovo otvorim,nakon dugog traženja i razmišljanja poslušao sam Bornu i kupio a4....još jednom puno hvala na savjetima jer su mi zaista pomogli!





 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
pa ja bi ipak probao a6,dugo mi je čekat dok navršim 24.,a traktor više nekupujem jedino ovoga možda prodam ali skuplji nikako.da imam čovjeka koji mi servisira a4 ima dosta iskustva i evo dosad mi ništa nije zeznuo i on će rado auto pregledati jer ipak bi napravio meni i sebi uslugu.

a kako onda ovoga misliš voziti ako si mlađi od 24......:scratch
 
Z

zetor4718

Guest
a kako onda ovoga misliš voziti ako si mlađi od 24......:scratch

isto,zaustavili su me dosta puta,avećina policajaca to neće niti gledati i ako se voziš normalno bez prekršaja kilowate će zanemariti.ma znaju i oni da je zakon glup ali jbg...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
da,to mi je smiješno,auto ne smiješ voziti,a za motor,traktor i kamion te nitko ništa ne pita....:scratch
 
Z

zetor4718

Guest
da,to mi je smiješno,auto ne smiješ voziti,a za motor,traktor i kamion te nitko ništa ne pita....:scratch

istina,ja imam položeno za kamion koji može težiti sa teretom cca.38 tona i koji ima u prosjeku 460ks sa njim mogu uništiti pola naselja,a auto 1,5 tona i 130ks nemože napraviti skoro niti 1% što kamio može.nema logike ni smisla zakon umjesto da ljudima pomogne na jedan način on im zagorčava život....
 
Z

zetor4718

Guest
sreča da vi ne pišete zakone

hahahahaha,upravu si ali ja ni ne želim pisati zakon imaju tamo ljudi koji su plaćeni za to,a znaš i sam da je kod nas svaki zakon nedorečen ili dvosmislen itd...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sinoć na onoj rtl emisiji(nemampoima kak se zove) govori tip kako u dijelu australije mladi vozači ne smiju (između ostalog) voziti po noči.
Od kad je tu u primjeni 25% manje poginulih mladih šofera .
E ali kad ti ne bi vozio po noći onda ne bi trošio benzin , gume , pio u birtiji , išo u dugo mjesto na narodnjake , plačao cestarinu i još sto drugih čuda .
NAš p(u)šači zakona donesu zakon o obaveznom vožnjom pod kratkim svijetlima kao represivnu mjeru zakona o sigurnosti na cestama jer tako skure nekoliko milijardi benzina za goli ku rac .
To je moderan demokracija gdje naftni lobijui i veliki prizvođači auta ( a i žarulja) kroje zakone ..rekli bi sitničavi -krupni kapital .
 
Z

zetor4718

Guest
sinoć na onoj rtl emisiji(nemampoima kak se zove) govori tip kako u dijelu australije mladi vozači ne smiju (između ostalog) voziti po noči.
Od kad je tu u primjeni 25% manje poginulih mladih šofera .
E ali kad ti ne bi vozio po noći onda ne bi trošio benzin , gume , pio u birtiji , išo u dugo mjesto na narodnjake , plačao cestarinu i još sto drugih čuda .
NAš p(u)šači zakona donesu zakon o obaveznom vožnjom pod kratkim svijetlima kao represivnu mjeru zakona o sigurnosti na cestama jer tako skure nekoliko milijardi benzina za goli ku rac .
To je moderan demokracija gdje naftni lobijui i veliki prizvođači auta ( a i žarulja) kroje zakone ..rekli bi sitničavi -krupni kapital .

Ovo što si ti nabrojao kad nebi vozio po noći-zašto nebi trošim svoje novce,iako se ne provodim na takav način nebranim nikome tko voli nek izvoli.protiv toga se ne vrijedi boriti,žarulja koliko potrošim nema veze,nafta je skupa ali svi znamo da bez nje nemožemo tako da kolika god cijena bila mi je moramo prihvatiti.no nekad kad je koštala jako malo tad su ameri pravili mašine 5.0 v8 itd.a sad zbog takvih svi ispaštamo jer ipak kod njih i danas beznin nekošta puno nekih 4,90kn ipak svi znamo kad njima počne nedostajat onda naprave sranja u Libiji i njihov problem riješen.da je tako kod nas kada bi kupovali auto nebi bilo prvo pitanje "koliko troši"...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sustavi vrijednosti jesu drugačiji , to je ok
ali nije amer s svojm v8 ispraznio libijski naftni bazen ..nafte ima još za desetke generacija
i budi siguran da njihova vlada uzima ali ne preko benzina nego preko drugih nameta .
Porezne zakone je jako teško mjenjati i uskladiti pa je najlače lupit trošarinu na benzin i lova svaki dan kapa ..isto je s cigaretama , telefonom , pogrebnom opremem itd.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Mislim da je puknuti htio reči, da sve ima svoju cijenu(kalkulaciju) pa i mladi ljudski život:?
 
J

Jovash92

Guest
Audi A6 2.5 TDI 180ks

Pozdrav... :)
Evo ovako...vlasnik sam jednog Audia A6 ali imam problem koji mi se poceo nedavno desavati...znaci...desna strana od (pozicije) osigurac od 15A, uvjek izgori kada ga stavim. Pa me interesuje da li on ima neku posebnu elektroniku koja mu odradjuje to,ali je moguce samo da je negdje kablo u prekidu od pozicije do centralnog razvoda (mjesto gdje su osiguraci)...?
Iskopcavao sam far prednji lijevi i kada ubacim osigurac ponovo,opet mi izgori...znaci negdje je u prekidu od zadnje stopke do centrale?
Pa ako se neko susretao vec sa takvim slucajevima molio bih ga da mi pomogne u resavanju ovoga problema...? :)

Hvala unapred... :)
 
J

Jovash92

Guest
takvi auti nisu da se vozikaju po selu/gradu da se pokažeš.
motori ak se redovito održavaju vrte prek pol milje bez brige.
nemreš uspoređivat golfa i audija imal sam ih,omjeri brzina nisu isti.
tak da se baš motor i ne muči previše,prvenstveno to i nije auto za kreni stani,nego dugoprugaši,nakon rute od 1500km(zagreb-poznan) izađeš ko da nisi vozil.
meni je čisto dovoljan 1.9 sa 96kW.a da ne pričam o razlici kad je servis u pitanju,zamjena zupčastog sa svim glupostima.

zetor a čuj ja jesam skroman meni je to samo prevozno sretstvo,vozim puno i na dobrim relacijama i trebam udoban,siguran,jak i brz auto.
ovaj ima 1590kg i 170ks i auto ide fenomenalno,putna brzina 160 tu je miran ko beba kad spava,ne muče ga usponi il 4 osobe u autu sa prtljagom.
to mi se sviđalo i kod a6 c5 sa 180ks.
moja prednost kaj ne plačam održavanje i gorivo,

moja preporuka za osobne potrene a6c5 1.9 96kW. od 2002-04g.da je od vlasnika i servisna po mogučnosti ispis iz ovlaštenog servisa.

imam ponudu trenutno za takvog i za dobru cijenu prošel 152000km iz 2004g,i to ču vjerojatno uzet za sebe.

takav imat moraš se pomirit da kad ideš na servis da te bu koštalo,al opet to nije golf kojem svako malo nekaj zafrkava.

Pozdrav...
Evo ovako...vlasnik sam jednog Audia A6 ali imam problem koji mi se poceo nedavno desavati...znaci...desna strana od (pozicije) osigurac od 15A, uvjek izgori kada ga stavim. Pa me interesuje da li on ima neku posebnu elektroniku koja mu odradjuje to,ali je moguce samo da je negdje kablo u prekidu od pozicije do centralnog razvoda (mjesto gdje su osiguraci)...?
Iskopcavao sam far prednji lijevi i kada ubacim osigurac ponovo,opet mi izgori...znaci negdje je u prekidu od zadnje stopke do centrale?
Pa ako se neko susretao vec sa takvim slucajevima molio bih ga da mi pomogne u resavanju ovoga problema...?

Hvala unapred...
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Pozdrav... :)
Evo ovako...vlasnik sam jednog Audia A6 ali imam problem koji mi se poceo nedavno desavati...znaci...desna strana od (pozicije) osigurac od 15A, uvjek izgori kada ga stavim. Pa me interesuje da li on ima neku posebnu elektroniku koja mu odradjuje to,ali je moguce samo da je negdje kablo u prekidu od pozicije do centralnog razvoda (mjesto gdje su osiguraci)...?
Iskopcavao sam far prednji lijevi i kada ubacim osigurac ponovo,opet mi izgori...znaci negdje je u prekidu od zadnje stopke do centrale?
Pa ako se neko susretao vec sa takvim slucajevima molio bih ga da mi pomogne u resavanju ovoga problema...? :)

Hvala unapred... :)

Moja preporuka ti je da das auto nekom auto elektricaru da vidi gdje su ti instalacije u kratkom spoju, da se nebi nedajboze zapalio !
 
Posljednje uređivanje:
I

ihorzic

Guest
Prodaj taj audi i kupi alfu 166 jtd iza 2003 godište.

Pet cilindara , puca od snage , opreme da glava boli , udobnost , potrošnja ,..
Tko nije probao nezna šta je auto.
 

Najnoviji postovi

Na vrh