• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.2.1. [2020.]

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Možda su vam skinuli bodove, inače ne kužim zašto bi morali čekat daljnje upute
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Vezano za šta vam je bila nadopuna? Da li ste zbog onoga što ste morali obrazložiti/ nadopuniti mogli izgubiti bodove? Kako god, morali bi dobiti odluku za vaš projekt i u njoj se vidi koliko imate bodova i da li projekt uopće zadovoljava. Ako je broj bodova isti dobivate konačnu odluku, a ako ste pali ispod crte dobivate odluku o administrativnoj kontroli čini mi se da se zove i opet čekate za konačnu odluku da li će se crta pomaknuti
 

Suncokret

Novi član
Tu od
30 Tra 2021
Poruka
22
Neke su nejasnoće bile uz to za koji sektor točno apliciram i sad je već prošlo mjesec i pol nakon poslanog obrazloženja. Svakako trebam dobiti ili da je projekt odbijen, ili prihvaćen, ili da su smanjeni bodovi- samo to sve traje, i traje, i traje....i po malo gubim volju za pokretanjem bilo čega ovdje, jednostavno imam previše godina da bih sve to dočekala.
I onda zovu ljude da se vrate, pa nisu valjda ludi
 

Zdravac5

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
30
Još uvijek se raspravlja o eventualnom povećanju alokacije, zato još traje, ako neće biti povećanje alokacije, sredinom godine ( to će na kraju biti listopad studeni 2022 će opet ići navedeni natječaj)
 

Oberryme

Novi član
Tu od
4 Sij 2021
Poruka
12
Evo ministrica nam lijepo kaže da je preko 90% obrađeno, i svi ćemo ovih dana znati rezultate.
Kako lijepo od nje nakon godine i pol.
 

Zdravac5

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
30
Mislim da bi se najvise trebalo zaliti na produzenje natjecaja za mjesec dana, a bilo je vec i tada previse prijava. Neka kazu razlog produzenja natjecaja. Isto ce sada biti sa 6.1.1 i 6.3.1.
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
250
Mislim da bi se najvise trebalo zaliti na produzenje natjecaja za mjesec dana, a bilo je vec i tada previse prijava. Neka kazu razlog produzenja natjecaja. Isto ce sada biti sa 6.1.1 i 6.3.1.
Isto šta i sa mjerom 6.2 produžen natječaj i bezveze prijava previše .
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Još uvijek se raspravlja o eventualnom povećanju alokacije, zato još traje, ako neće biti povećanje alokacije, sredinom godine ( to će na kraju biti listopad studeni 2022 će opet ići navedeni natječaj)
Znači ništa od alokacije. Točno ti dođe da ti se više ne da raditi ovaj posao kad ljudi ne prolaze na natječajima, nema smisla... Ljudi se samo za pripremu istroše, i novce i vrijeme, ti koji im radiš ih usmjeriš i sve posložiš i na kraju od svog tog truda ništa. A projekti lijepi i pametni. Točno usmjeravaju svih u kredite...
 

Zdravac5

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
30
Znači ništa od alokacije. Točno ti dođe da ti se više ne da raditi ovaj posao kad ljudi ne prolaze na natječajima, nema smisla... Ljudi se samo za pripremu istroše, i novce i vrijeme, ti koji im radiš ih usmjeriš i sve posložiš i na kraju od svog tog truda ništa. A projekti lijepi i pametni. Točno usmjeravaju svih u kredite...
Pa to i je problem, neki su čekali za super projekte skoro dvije godine, sad ni neće ići u realizaciju jer su cijene išle u prosjeku 30 % gore, morali su odmah objaviti bar inicijalnu listu, i datume prijave projekata....pa da se vidi ko je i kada slal. Šteta jer su se ljudi ponadali, jer se produžil rok, da nema dovoljno prijava.
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Pa to i je problem, neki su čekali za super projekte skoro dvije godine, sad ni neće ići u realizaciju jer su cijene išle u prosjeku 30 % gore, morali su odmah izbaviti bar inivijalbu listu, i datume prijave projekata....pa da se vidi ko je i kada slal
Slažem se u potpunosti. Ne znam, baš mi je žao. Trebali bi staviti bodovanje i za inventivnost i dobro osmišljeni plan. Malo od drugih područja pokupiti ideje za bodovanja, bar dio da se tu može iskočiti. Poduzetnici su imali kvalitetan natječaj ove godine, i vrlo brzo odrađena obrada, pa su opet odustajali i zbog tih cijena, a pitam se i kakva će biti realizacija na kraju jer kako sam pričala s jednom ženskicom iznutra, išli su svi na maksimalne bodove pa sada moraju parametre i ostvarivati. Što uopće nije jednostavno. I već odustaju jer su se zaletili
 

Zdravac5

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
30
Slažem se u potpunosti. Ne znam, baš mi je žao. Trebali bi staviti bodovanje i za inventivnost i dobro osmišljeni plan. Malo od drugih područja pokupiti ideje za bodovanja, bar dio da se tu može iskočiti. Poduzetnici su imali kvalitetan natječaj ove godine, i vrlo brzo odrađena obrada, pa su opet odustajali i zbog tih cijena, a pitam se i kakva će biti realizacija na kraju jer kako sam pričala s jednom ženskicom iznutra, išli su svi na maksimalne bodove pa sada moraju parametre i ostvarivati. Što uopće nije jednostavno. I već odustaju jer su se zaletili
Da kaj se tiče natječaja za poduzetnike rang lista je bila bolje poslozena, ali su si sami poduzetnici krivi kaj su išli na maks.broj bodova, kad onda se ni sam povrat na investiciju ne isplati s obzirom na stopu sufinanciranja i sve popratne troškove.
 

Suncokret

Novi član
Tu od
30 Tra 2021
Poruka
22
Znači ništa od alokacije. Točno ti dođe da ti se više ne da raditi ovaj posao kad ljudi ne prolaze na natječajima, nema smisla... Ljudi se samo za pripremu istroše, i novce i vrijeme, ti koji im radiš ih usmjeriš i sve posložiš i na kraju od svog tog truda ništa. A projekti lijepi i pametni. Točno usmjeravaju svih u kredite...
Ma usmjeravaju na odustajanje od svega, eto kud usmjeravaju.
Već mi je preko 4 mjeseca prijava u obradi, dva mjeseca prošla od tražene nadopune, izgubila sam više volju za bilo čim.
Da jedna osoba sama obrađuje sve te prijave i da na 1 odobrenu dolazi 5 odbijenih već bi uz osamsatno radno vrijeme trebala biti gotova s time. Nadrealno je ovo sve.
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
250
Ma usmjeravaju na odustajanje od svega, eto kud usmjeravaju.
Već mi je preko 4 mjeseca prijava u obradi, dva mjeseca prošla od tražene nadopune, izgubila sam više volju za bilo čim.
Da jedna osoba sama obrađuje sve te prijave i da na 1 odobrenu dolazi 5 odbijenih već bi uz osamsatno radno vrijeme trebala biti gotova s time. Nadrealno je ovo sve.
Koliko bodova imate?
 

Suncokret

Novi član
Tu od
30 Tra 2021
Poruka
22
Ja već mislim da se tu sigurno radi o nekom realityu, ili skrivenoj kameri......u obradi od početka ljeta, da sam pisala projekt u vrijednosti 50 milijuna eura već bi ga ocijenili pet puts
 

Suncokret

Novi član
Tu od
30 Tra 2021
Poruka
22
meni radi samo na firefoxu i microsoft edgeu, na chromu ne
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh