• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

matrix005

Novi član
Tu od
1 Pro 2019
Poruka
18
Poštovanje,

Imam jedno pitanje, možda malo glupo al bolje da pitam na forumu nego tamo njih u agenciji. Znači javio bih se ovu godinu za mjeru 6.3.1. kad izađe lokalni natječaj, ali mene sad buni jedna stvar. Ja imam prebivalište tj. živim na području jedne općine, a zemlja mi je na području druge općine koje nespadaju u iste Lagove. Sad dal se ja javljam na natječaj onog Lag-a na kojem se nalazi moja zemlja ili na natječaj onog Lag-a u kojem imam prebivalište? Logično bi bilo da se javljam na natječaj onog Lag-a na području kojeg se nalazi moja zemlja, ali kad čitam uvjete buni me što u uvjetima piše prijavljuju se opg-ovi koji imaju sjedište na području tih općina u pojedinom Lag-u. Znači ako tako gledam sjedište mog opg-a je tu gdje živim jer mi tu dolazi pošta, ali zemlja je u drugoj općini odnosno Lag-u?? Zna li netko, jel imao tko od Vas ovakav slučaj da mi odgovori.

Unaprijed hvala,

Lp
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
76
Prijavljuješ se u LAG u kojemu ti je sjedište OPG-a, a to je prebivalište nositelja (adresa s osobne iskaznice).
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Zar nije uvjet svakog LAG natječaja da je i sjedište i zemljište na području istog LAGa?
Ja bih rekao da jest. Nađite bilo koji LAG natječaj pa pročitajte uvjete.
Budući da sam ja u istoj situaciji znam da je to tako.
A što se logike tiče, u ovakvim slučajevima, logično bi bilo da se dopusti sudjelovanje u LAG natječaju po lokaciji ulaganja, dakle tamo gdje je zemljište. Jer i na državnom natječaju 6.3.1 bodovanje ide po lokaciji ulaganja a ne sjedišta, osim ako se ulaže u više različitih JLSa onda bodovanje ide po sjedištu.
Bit će ove godine još jedan državni 6.3.1 i u njemu se ne mogu prijaviti svi koji su prošli na jednom od prva tri dosadašnja natječaja, jer i ovaj 4. će ići iz programskog razdoblja 2014.-2020.
 

matrix005

Novi član
Tu od
1 Pro 2019
Poruka
18
Zar nije uvjet svakog LAG natječaja da je i sjedište i zemljište na području istog LAGa?
Ja bih rekao da jest. Nađite bilo koji LAG natječaj pa pročitajte uvjete.
Budući da sam ja u istoj situaciji znam da je to tako.
A što se logike tiče, u ovakvim slučajevima, logično bi bilo da se dopusti sudjelovanje u LAG natječaju po lokaciji ulaganja, dakle tamo gdje je zemljište. Jer i na državnom natječaju 6.3.1 bodovanje ide po lokaciji ulaganja a ne sjedišta, osim ako se ulaže u više različitih JLSa onda bodovanje ide po sjedištu.
Bit će ove godine još jedan državni 6.3.1 i u njemu se ne mogu prijaviti svi koji su prošli na jednom od prva tri dosadašnja natječaja, jer i ovaj 4. će ići iz programskog razdoblja 2014.-2020.
Znači po Vama onaj tko nema i sjedište i zemlju na području iste općine ili barem istog Lag-a taj nemože sudjelovati na lokalnim Lag-ovim natječajima, nego jedino na državnim? Znači na Lag-ovim natječajima sudjeluju samo oni koji imaju i sjedište OPG-a i zemlju na području tog Lag-a?
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Ipak može, ali isključivo ako se ulaže samo u pokretnine. Tada idete u LAG natječaj po sjedištu, jer je to prvi uvjet prihvatljivosti. A ako kupujete pokretnine moraju biti na čestici zemlje koja je u tom istom LAGu. A ako se ulaže u zemljište onda to zemljište mora biti u istom LAGu.
Dakle u vašem slučaju možete ići na LAG natječaj koji objavi LAG u kojem imate sjedište i možete ulagati isključivo u pokretnine.
Sretno na natječaju.
Screenshot_20210208-173612.png
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Nekako mi je logično to da se nemogu javiti na državni natječaj mjera 6.3.1 oni koji su prošli do sada, al mene zvala konzultantica i pitala me, budući sam uredno priveo kraju mjeru, jel želim još jednom aplicirati na istu i rekla mi da imam pravo na to, :unsure:.
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Dakle, u jednom programskom razdoblju (2014.-2020.), jedan korisnik može iskoristiti samo jedno financiranje u Mjeri 6.3.1 ili u Mjeri 1.1.1 (LAG natječaj T.O. 6.3.1). To inače piše u Pravilniku, svakom državnom natječaju i svakom LAG natječaju.
Budući da svi natječaji u ovoj godini, kako je nedavno izjavila ministrica, idu iz programskog razdoblja 2014.-2020., na istom ne možemo proći svi mi koji smo već prošli na jednom od tri državna ili jednom LAG natječaju. To je olakotna okolnost za sve one koji do sada nisu prošli u 6.3.1, nadam se i da će alokacija biti pristojna, bar za 2000 korisnika pa da prođe što više poljoprivrednika.
A onda od 2022. opet ispočetka, svi ćemo biti konkurentni.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
915
Dakle, u jednom programskom razdoblju (2014.-2020.), jedan korisnik može iskoristiti samo jedno financiranje u Mjeri 6.3.1 ili u Mjeri 1.1.1 (LAG natječaj T.O. 6.3.1). To inače piše u Pravilniku, svakom državnom natječaju i svakom LAG natječaju.
Budući da svi natječaji u ovoj godini, kako je nedavno izjavila ministrica, idu iz programskog razdoblja 2014.-2020., na istom ne možemo proći svi mi koji smo već prošli na jednom od tri državna ili jednom LAG natječaju. To je olakotna okolnost za sve one koji do sada nisu prošli u 6.3.1, nadam se i da će alokacija biti pristojna, bar za 2000 korisnika pa da prođe što više poljoprivrednika.
A onda od 2022. opet ispočetka, svi ćemo biti konkurentni.
Znači po tome ko prođe ove godine moće se aplicirat i nagodinu za istu mjeru zato štoje to drugo programsko razdoblje?
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Po Pravilniku koji je trenutno na snazi je tako, jer se ne spominje vremensko ograničenje u godinama, već kompletno programsko razdoblje.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Ta informacija je i do mene došla, e sad zašto me je zvala konzultantica za ponovno aplicirati na 6.3.1 neznam, ali ću čisto provjeriti s njom jer ovo što Mate piše mislim da je točno.
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Neznam. Budući da je novi natječaj za 6.3.1 planiran za treći kvartal ove godine, a uvijek sve bar malo zakasni u odnosu na najavu, možda će on ipak ići iz novog programskog razdoblja ako ga do kraja definiraju, prije raspisivanja samog natječaja. Ko to zna? Možemo samo nagađati.
Npr., neki konzultanti su nagađali da će i u ovom trećem natječaju, kao na prva dva, bodove donositi ako se u OPG uključe članovi koji su nezaposleni pa da plaćaju doprinose m apoljoprivrednu djelatnost, a da su prije upisa u OPG bili neko određeno vriejme nezaposleni (do 3 godine čini mi se 5 bodova, a preko 3 godine 10 bodova, nisam 100% siguran u raspodjelu bodova).
Tako da možda vaš/a konzultant/ica nagađa novo programsko razdoblje.
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Da li netko zna do kojeg mjesta na inicijalnoj listi su došli?
I da li ugovor o kupoprodaji traktora može biti na ime i prezime, a prometna na opg?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Napraviš novi kupoprodajni sam sa sobom i promijeniš knjižicu vozila,i moraš imati matični broj OPGa,ne MIBPG,nego matični broj,njega u agenciji tražiš.
Ali prvo pitaj konzultanta il nekoga u agenciji da ne lutaš bezveze ako nije potrebno.
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Ja sam onako napisao jer su meni tako rekli u Stanici za tehnički pregled. A ako su vama napravili kako ste vi rekli, ne vidim problem za Agenciju, njima je svejedno, OIB je isti
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
Jel se dobivaju kakvi dodatni bodovi ako nositelj ima poljoprivredni fakultet ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh