• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
a da li se nakon dobivanja ugovora može povećati veličina iznad onih 7.999? je imao tko taj slučaj?
hvala
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Ako se ulaganje odnosi na kupovinu poljoprivrednih strojeva i opreme onda ne mora doći do povećanja SO-a, ako se poveća na bilo koju vrijednost nikom ništa, ali se nesmije smanjiti ispod donje granice po kojoj su se dobili bodovi. Npr. ako je SO bilo koja vrijednost između 6000 € i 8000 €, onda u razdoblju 5 godina od konačne isplate SO nesmije pasti ispod 6000 €. U protivnom se oduzimaju bodovi i ako se padne ispod crte slijedi povrat sredstava.
Ako je u gospodarskom programu navedeno povećanje SO-a do istoga mora doći.
 

zoki 38

Novi član
Tu od
14 Pro 2020
Poruka
14
negdje je rečeno da do 6 mj.treba biti gotova obrada .I sam se nadam prolasku 72 boda ali sve manje nada s obzirom da su neki dan za sve mjere povečali alokaciju osim za 6.3.1
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Budući da je u planu 4. natječaj u drugom kvartalu, bilo bi suludo da ga raspišu dok ne objave konačnu rang listu 3. natječaja.
 

fila55

Član
Tu od
2 Stu 2016
Poruka
82
Negdje sam procitao, ne znam sada gdje da ce se po pitanju kupovine traktora u ovoj mjeri morat kupit traktor ne stariji od 10 godina, za 15 000 eura.., ko je tu lud
 

fila55

Član
Tu od
2 Stu 2016
Poruka
82
Ne moraš ti kupiti traktor za 15000 eura, oni ti sufinanciraju toliko, a ostatak bi trebao dodati sam..
Znam to, ali realno za traktor star 10 godina treba jos dosta eurica tu nabacat..nekako mi je nevjerovatno to al eto
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Baš sam čitao neki dan tekst natječaja LAG Podravina također za tih istih 15000eura i oni već imaju određeno to da traktor ne smije bit stariji od 10 godina, a ostali strojevi novi.
Valjda žele popravit statistiku starosti traktora u HR, da nije više 30+ godina 🤭
 

fila55

Član
Tu od
2 Stu 2016
Poruka
82
Nisam vidio niša za kombajn...al nije to još definirano do kraja ja bi reko
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
915
Toje ako već ima traktor na gospodarstvu pase kupuje još jedan
A ko kupuje prvi traktor mislim da nema ograničenja 10godina starosti.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
imam pitanje za navedenu mjeru. Da li je prihvatljiva kupnja opreme iz država članica EU, s obzirom da je ono što planiram kupiti puno jeftinije u Italiji ili Poljskoj nego što je to u Hrvatskoj?

Hvala, lp
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
76
Prihvatljiva je kupnja iz bilo koje države svijeta.
APPRRR te u slučaju da je račun izdan na stranom jeziku i ne razumiju ga u potpunosti može tražiti prijevod od sudskog tumača.
 
Na vrh