• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

Džani6

Novi član
Tu od
17 Ožu 2021
Poruka
9
Iso danas malo se raspitivat za ovaj natjecaj. Decko sta pise te projekte mi sracuno 46 bodova. Malo me stepo JLS. Tak da mislim da nec ni pisat jer nemog prag proc. Steta. Taman sam mislio mukte sadnice nabavt 😅
Pa zar nije prag 27 bodova a maksimalno 65 bodova🤔
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
Ma da. Mislim da sa tih 46 nec uc u 1000 kolko ima novaca. Jedino ak nejdem na zoi a ondab moro sadit grasevinu. To nosi jos 5,e tuj onda druga prica. Al men se nesadi vise vinograda. A vocnjak planiram svakak
 

Džani6

Novi član
Tu od
17 Ožu 2021
Poruka
9

jajajaja4444

Novi član
Tu od
27 Ruj 2021
Poruka
5
Uglavnom, ima jako puno nelogičnost i nepoznanica :) Da li je netko našao u natječaju da piše da ne vrijedi podizanje ekonomske veličine nakon izlaska nacrta??
Koliko bodova za vaše projekte očekujete?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
Men je velicina ok. Maximum za bodove.
Nece dizat lovu vise jer mislim da nema nekih izbora na vidiku
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
U tih prvih 7500 možeš kupiti zemljište, posaditi voćnjak, sve vezano uz voćnjak, podići ogradu za njega, zatim onda nešto od digiotalizacije. Neki dron, kamere i slicno
Za drugih 7500€ sta god zelis od NOVIH strojeva.
Što se tiče zadnje stavke bodovanja ne vjerujem da će ju zadovoljiti više od 100 ljudi tako da ne treba se bojati malih bodovA
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
U tih prvih 7500 možeš kupiti zemljište, posaditi voćnjak, sve vezano uz voćnjak, podići ogradu za njega, zatim onda nešto od digiotalizacije. Neki dron, kamere i slicno
Za drugih 7500€ sta god zelis od NOVIH strojeva.
Što se tiče zadnje stavke bodovanja ne vjerujem da će ju zadovoljiti više od 100 ljudi tako da ne treba se bojati malih bodovA
100? U zupaniji nasoj ili? Bit ce to poprilicna navala, aj kolko sam skuzio ratari su ispali iz igre. Bit ce to poprilicna guzva. Hebe me taj JLS.
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
Općenite u HR koji bi se potencijalno prijavili na tu mjeru za male.
 

Džani6

Novi član
Tu od
17 Ožu 2021
Poruka
9
Fino se sade voćnjaci,al jako malo,tko još vocnjak sadi svaka čast,vecinom lješnjaci i orasi i unistava se kvalitetna zemlja za biljnu proizvodnju pa se fino uvozi izvana sve,to je naša politika.
 

matrix005

Novi član
Tu od
1 Pro 2019
Poruka
18
Poštovanje,

Možda glupo pitanje, ali kako saznati točnu ekonomsku veličinu gospodarstva? Mislim da sam na granici samoj bio od 2000 eur kad sam otvorio SOPG na početku ove godine... Da li je bitno isto za ovaj natječaj kad je SOPG otvoren, to nigdje nenalazim u uvjetima natječaja :) Hvala, unaprijed na odgovoru
 

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
A ja šljive.
Ja također planiram šljive, sto bi se jos od mehanizacije moglo uzeti uz malčer i atomizer, to me izađe nekih cca 30 k kn i sad mi ostane još do tih 7.5k eura-konzultant?? :D
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Poštovanje,

Možda glupo pitanje, ali kako saznati točnu ekonomsku veličinu gospodarstva? Mislim da sam na granici samoj bio od 2000 eur kad sam otvorio SOPG na početku ove godine... Da li je bitno isto za ovaj natječaj kad je SOPG otvoren, to nigdje nenalazim u uvjetima natječaja :) Hvala, unaprijed na odgovoru
Zovi u savjetodavnu da ti izdaju potvrdu o veličini za prijavu na 6.3.1. ili skini z neta evpg kalkulator pa upiši parcele i životinje koje si prijavio ove godine i izbacit će ti izračun
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Ja također planiram šljive, sto bi se jos od mehanizacije moglo uzeti uz malčer i atomizer, to me izađe nekih cca 30 k kn i sad mi ostane još do tih 7.5k eura-konzultant?? :D
Ništa, i zato ti ti uvjeti natječaja neodgovaraju isto kao i meni i kao 90% malih opg-ova.
Neda ti kupiti rabljeni traktor za cca 15000 eur, a neda ti novaca za kupiti novi-kojeg nema ispod 30000 eura.
Daje ti kupovinu novih strojeva, novi usisavač za lijesku košta 10000 eura, i to je više od njihovih 50% iliti 7500 eura, pa si neprihvatljiv.
Kupio bih novi atomizer za 5500 eura pod tih 50%, a za drugih 50% moram postaviti solarni panel, videonadzornu kameru, ili neki softverić na neko računalo-gluposti koje 99% koje koštaju manje od 3000 eura i koje ljudi na kraju krajeva netrebaju, i kao takav si neprihvatljiv......
Sretno nam sa ovom garniturom stručnjaka u ministarstvu i azppp, mislio sam da od lošeg više nemože gore, izgleda da može........
 

Petar1

Novi član
Tu od
24 Lis 2021
Poruka
7
Može li netko pomoći, gdje se može naći tablica za poslovni plan za 6.3.1. Nema je u natječajnoj dokumentaciji.
 

garsialorca

Novi član
Tu od
26 Lis 2018
Poruka
6
Da li lijeska spada u voće, uopće? I što je s tim solarnim panelima; nekako ljudi oko mene ne preferiraju iste-kažu nepotrebna stvar na OPG-u. Pa kako onda udovoljiti uvjetima? Što isplanirati -dronove? :unsure:
 

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
ja ću ići na https://digitalagro.eu/proizvodi-i-oprema/other-equipment/
wifielektronske lovke, treba provjeriit s ekipom imaju li što za lješnjake, za šljive sam našao da imaju, jučer im poslao mail pa u utorak kad krenu raditi očekujem odgovor, cijena i to, znači lovke koje imaju u sebi 3G/4G modul i mali solarni panel, one ti tipa jednom dnevno šalju sliku toga što se ulovilo, to prolazi kao digitalizacija a mislim čak i pod OIE prolazi zbog tog solarnog panela...
 

Najnoviji postovi

Na vrh