• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

Pepsi365

Novi član
Tu od
22 Lis 2021
Poruka
11
Pod obaveznom dokumentacijom je i Evidencija o prodaji vlastitih proizvoda za 2020. No što ako je OPG nastao 2021. i nemamo prodanih proizvoda u 2020.?
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Imao sam ljetos gosta iz Poljske. Seljak,poljoprivrednik, kaže da ima karticu kojom dokazuje to što je, službe znaju s čim se bavi i što sve ima. Na osnovu te kartice oni mu sami nude što ga sljeduje a on bira bez lupeških natječaja. Mislim da su Poljaci izvukli najviše iz eu.
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Meni osobno natječaj odgovara, je malo gnjavaža ali nije da od solarnih ploča nema koristi. Samo mi nije jasno ako el. energija mora biti iskorištena za poljoprivrednu proizvodnju, na šta onda da spojim te ploče? Po tome ne mogu na dvosmjerno brojilo da vraća struju u mrežu, onda i kada se tuširam koristim tu energiju. Čuo sam da su neki prije padali na tome, na nekim drugim mjerama. Da uzimam drugi priključak za opg je opet preskupo i besmisleno... Baterije se nigdje ne spominju, zapravo se ni brojilo nigdje ne spominje. Samo ploče, nosači, oprema za regulaciju i transport emergije... Što je najgore na pitanja nitko ne odgovara a postavio sam pitanje na ruralnirazvoj...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,070
Možda ministarstvo/ministrica očekuju da budemo punili traktorske akumulatore na struju iz solarnih panela.
(čak je moguće puniti i mobilne telefone, možda su na to mislili)
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Pa meni ne bi bilo loše riješiti se bar pola računa za struju. Što se tiče smanjenja proizvodnje mišljenja sam da ne treba odustati. Inflacija galopira, pitanje je šta će se od plaće moći kupiti i koliko će se ljudi moći prehraniti. Hrana ima svoju vrijednost i uvijek će imati... Ljudi su zaboravili da bez vode/hrane/topline ništa drugo nije bitno....
 

melitakc02

Novi član
Tu od
9 Stu 2021
Poruka
6
Poštovanje, sljedeći ponedjeljak je tu, a poslovnog plana nigdje? Ili ja ne gledam dobro. :-/
Odlučila sam sama sebi pisati poslovni plan, jer ovo više ništa nema smisla po meni pa nemam niti šta za izgubiti.
Kupnja zemljišta, sektor ulaganja: tikve za Helloween, kupnja drona, laptopa, pumpa za navodnjavanje, kamere, lovke za štetnike, priprema i kalcifikacija zemljišta.
Bodova za sad imam 41. Ima li tko kakav savjet?
 
Posljednje uređivanje:

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Eto jer mislim da im šanse. Moji klijenti uopće neće ići na državni natječaj, jer im ne paše. Možda par njih do kraja odluči. Ok, mi smo u istri pa i prije su imali manje šanse, ali ovako ne žele uopće se niti prijavljivati
 

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
Poštovanje, sljedeći ponedjeljak je tu, a poslovnog plana nigdje? Ili ja ne gledam dobro. :-/
Odlučila sam sama sebi pisati poslovni plan, jer ovo više ništa nema smisla po meni pa nemam niti šta za izgubiti.
Kupnja zemljišta, sektor ulaganja: tikve za Helloween, kupnja drona, laptopa, pumpa za navodnjavanje, kamere, lovke za štetnike, priprema i kalcifikacija zemljišta.
Bodova za sad imam 41. Ima li tko kakav savjet?
Samo naprijed, ja idem s 46 bodova i očekujem da ce biti dosta jer ce vjv jako malo ljudi se prijaviti po razgovoru s konzultaticom, dosta ljudi odustaje, minimum bodova je 27 po natječaju, znaci ako bude 1000 prijava i onaj s 27 bodova može dobiti 😁😄
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Biće zanimljiva povećanja uz cijenu umjeta.
Tu se trebate paziti ne povećati li količinski proizvode mogli bi vraćati novac.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Biće zanimljiva povećanja uz cijenu umjeta.
Tu se trebate paziti ne povećati li količinski proizvode mogli bi vraćati novac.
Pa kako i možeš povećat proizvode ako ekonomsku veličinu povećavaš podizanjem mladog trajkog nasada?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,581
Jeste gledali cjene dronova? Dron cca 12000-13000 kn+software 25000 kn. Sitnica prava
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,070
Možda se taj može koristiti za razbacivanje umjetnog gnojiva i prskanje iz zraka? Toliko sam platio IMT 539 na kojem mogu poslati ministricu u tri lijepe...... županije
 
Na vrh