• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjerac hektara - Hektametar

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Zanima me Hektametar za žitni komajn..
Sad u vršidbi sam primjetio da puno ljudi "smanji zemlju",pa da nebi bilo ovako onako odlućio sam nabavit hektametar...
Ako ima tko kakva saznanja o cijeni neka slobodno napiše..
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Hektametar

ja ga imam na bourgoinu ovom 4 reda i pokaziva točno sve jučer sam brao jednom čovjeku i on meni reče manje a ja mu računam cijenu te površine a veli on meni kaj si poskupel ja velim ne ta površina tolko i velim da me muljta nemre jer imam hektometar onda se nasmijal i dal je to kaj sam rekel i veli kao foll a samo sam te provjeraval.
inače moram kolegu pitat on se raspitivao košta oko 2500 kuna e sad kaj točno od tga sve komplet ili nešto posebno neznam i gdi točno to je. dok nabavim broj javim ti
 
V

valtra_8550

Guest
Re: Hektametar

hektametar ili kak ga ja zovem hektarzeler ili celer je prava stvar.barem za to..da nas nemogu lagat..e tu imas ma ni jutro..tu je hektar i pol..bla bla..
mi ga nemamo a isto mislim da kosta tu nekih do 500 eura,mozda cak i polovan neki.
pa sam ja malo razmisljao...(kao i inace) :lol: zasto nebi kupili navigaciju. onaj trimble ili muler svejedno sad koji proizvodac. i stim se moze izracunati povrsina. jest da je triput skuplji ali posluzi i za ostalo..prihranu..spricanje.sijanje..i taaako dalje.

a sad vi kak hocete. to je samo moje misljenje :arrow: :arrow:
:blackeye
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Hektametar

valtra_8550 kaže:
hektametar ili kak ga ja zovem hektarzeler ili celer je prava stvar.barem za to..da nas nemogu lagat..e tu imas ma ni jutro..tu je hektar i pol..bla bla..
mi ga nemamo a isto mislim da kosta tu nekih do 500 eura,mozda cak i polovan neki.
pa sam ja malo razmisljao...(kao i inace) :lol: zasto nebi kupili navigaciju. onaj trimble ili muler svejedno sad koji proizvodac. i stim se moze izracunati povrsina. jest da je triput skuplji ali posluzi i za ostalo..prihranu..spricanje.sijanje..i taaako dalje.

a sad vi kak hocete. to je samo moje misljenje :arrow: :arrow:
:blackeye
trimble košta 20000,00 + pdv, a muller mu nije ni do koljena, ja sam imao trimble na probi i mogu reči da je ti odlična stvar, kupit ču ga čim se malo ta situacija u poljoprivredi popravi, a hektometar sam kupio od čike u osijeku, dođe doma i ugradi ti ga, ako te interesira broj, nađem ga pa ti javim
 
V

valtra_8550

Guest
Re: Hektametar

eee bas to..kad se situacija popravi onda cemo kupovat. ma neznam ja puno o toj navigaciji.vise su mi prezentirali o mulleru pa sam ga zato spomenuo,mada svi kod mene imaju trimblea. jedino sto je muuler cini mi se jeftiniji..al dobro sad.
jel mi to ulazimo u off? il ne?
reci mi cijenu tog hektametra kojeg si kupio u osijeku. i naravno nov je?
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Hektametar

novi je, naravno,ali to sam uzeo u paketu sa elektronikom za pneumatske sijačice, pa me izašlo nešto jeftinije, ali neznam točno koliko. moram pronači broj pa ču ga staviti tu. ja sam imao trimble skoro mjesec dana, i prskao sam sa njime, baš sam ga u to vrijeme dobio, i ja prezadovoljan sa njime, plakal sam se kad sam ga trebal vratiti. jednostavan za upotrebu, treba pol minute da ga naštimaš, i deri.....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: Hektametar

I mene bi zanimao broj od toga čike kaj ima hektametre ;)
Ma ima kod mene svakakvih ljudi,kaj sve mi nisu napričali u žetvi,a nebreš reči da je drugačije kad nemaš dokaz..
 
B

Bobo

Guest
Re: Hektametar

Ja samo suptilno u razgovoru spomenem da imam kartu cijele katastarske opcine i da se na internetu moze provjeriti kvadratura bilo koje cestice i onaj koji me smulja jednom, drugi puta nece...

U zetvi i gdje sam spominjao kartu i gdje nisam, nitko me prevario nije i mislim da ni nece. A izmedju ostalog, znam i od oka osacovati ove manje njive jel jutro, jutro i pol, hektar tak da nema tu puno pogreske.

Hektarmetar treba ponajvise kombajnerima koji dodju na tablu 22 hektara, a majstor kaze da ima 16, pa ti bajo misli jel ima il nema toliko, a o velikoj se pari radi i ovako i onako i nije za propustiti zaradu...
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Hektametar

ja sam kupil prije oko 5 g. preko plavog oglasnika od jednog čovjeka što radi na aerodromu u zagrebu bio je 2000 kuna,montira se na kotač (dva magneta) a u kabini imaš slično digitronu koje ti pokazuje površinu ,radilo je dobro ali mi se s vremenom nešto pokvarilo ali pošto mi nije više trebal nisam ga ni popravljal
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Hektametar

i686144_aaaa.jpg
 
V

valtra_8550

Guest
Re: Hektametar

Bobo kaže:
Hektarmetar treba ponajvise kombajnerima koji dodju na tablu 22 hektara, a majstor kaze da ima 16, pa ti bajo misli jel ima il nema toliko, a o velikoj se pari radi i ovako i onako i nije za propustiti zaradu...


...ma po meni on treba svugdje..naravno ponajvise na velikim tablama jer tamo tesko da mozes kak bi se reklo od oka izmjerit ili po iskustvu. ali i na malim "parcelicama" treba.iako ti znas da tu ima vise.nije sad bitno koliko al neces se sad svadat s covjekom tu zbog ni cetvrt jutra il cega vec. i jos ak znas kad siju onda kazu duplo,a kad se ide kosit upola smanje.ali nije u redu. i zato najbolje da niko nikog ne j...vjerujmo aparaturi..za to i sluzi..

zivjela tehnika
weee :gitarist:
 

saby

Član
Tu od
2 Kol 2011
Poruka
36
Merac hektara- hektometar

ocu da stavim sat od bicikla sto pokazuje po 10 metara predjenih, sto je poprilicno tacno, tj za moje potrebe dosta, i apsolutno mu je dobra cena od 15 evra :) molim vas da mi neko slika ko ima merac hektara, polozaj davaca sto je kod tocka, zato sto ne znam jos gde da postavim i kako.
Hvala
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ocu da stavim sat od bicikla sto pokazuje po 10 metara predjenih, sto je poprilicno tacno, tj za moje potrebe dosta, i apsolutno mu je dobra cena od 15 evra :) molim vas da mi neko slika ko ima merac hektara, polozaj davaca sto je kod tocka, zato sto ne znam jos gde da postavim i kako.
Hvala

lcd-digitalni-mjerac-brzine-vas-bicikl-isporuka-odmah-slika-7873957.jpg

misliš ovako nešto,precizniji je on od 10m,i jeftiniji 0d 100kn
pretpostavljam na kombajn misliš stavit
možeš davać staviti bilo gdje , samo moraš paziti na promjer kotača jer on po okretima kotača mjeri kilometražu
ako je velik točak nečeš mu moči upisat opseg, jedino da stavljaš na mali točak(zadnji)
 
B

Bobo

Guest
Tu se javlja problem okretanja na uvratinama (naprijed nazad) tu se javlja problem sto covjek ni na koji nacin ne moze upisati radi zahvat stroja s kojim radi, samo prijedjeni put, tako da u heder kombajna hvata malo manje svaki prolaz i dobijes na njivi dva prolaza "gratis" i tu se javlja velika pogreska...

Pravi mjerac hektara na npr kombajnu se ukljucuje kad se heder spusti a iskuljcuje se kad je heder podignut, da se ne bi mjerilo okretanje na uvratinama. takodjer ima mogucnost unisa radnog zahvata radnog stroja i isto tako ako je njiva u spic obicno 4 tipke kojima se odredjuje je li pun zahvat 4/4 je li tri cetvrtine zahvata, pola zahvata ili cetvrtina, sto znaci puno ako je njiva nepravilnog oblika...

Ovaj sat od bicikla ti moze posluziti samo i jedino kao mjerac predjenog puta i nista vise.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Tu se javlja problem okretanja na uvratinama (naprijed nazad) tu se javlja problem sto covjek ni na koji nacin ne moze upisati radi zahvat stroja s kojim radi, samo prijedjeni put, tako da u heder kombajna hvata malo manje svaki prolaz i dobijes na njivi dva prolaza "gratis" i tu se javlja velika pogreska...

Pravi mjerac hektara na npr kombajnu se ukljucuje kad se heder spusti a iskuljcuje se kad je heder podignut, da se ne bi mjerilo okretanje na uvratinama. takodjer ima mogucnost unisa radnog zahvata radnog stroja i isto tako ako je njiva u spic obicno 4 tipke kojima se odredjuje je li pun zahvat 4/4 je li tri cetvrtine zahvata, pola zahvata ili cetvrtina, sto znaci puno ako je njiva nepravilnog oblika...

Ovaj sat od bicikla ti moze posluziti samo i jedino kao mjerac predjenog puta i nista vise.
a onda neka kupi pravi hektarmetar ali on je više od 49kn:lol:

a uostalom tko mu brani da ubaci malu nagaznu mikrosklopku negdje kod hedera i da mu mjeri samo kad je spušten
i baš me zanima kako pravi uredjaj zna jel tera pun zahvat na hederu ili samo do pola:confused:
a valjda čovjek zna koliki mu je zahvat hedera pa puta prijeđeni put i eto ti površina
 

saby

Član
Tu od
2 Kol 2011
Poruka
36
ma ocu na traktor, cisto informativno, znam kako se stavja na motor i na biciklo, al na traktor gde? ze treba neki veliki tacnost prikaza, nego otprilike :)
moze da posluzi i kod setve i kod rasipaca dok se steluje, predjeni put mnozim sa zahvatom i eto mi koliko hektara obradjenih :)
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ma ocu na traktor, cisto informativno, znam kako se stavja na motor i na biciklo, al na traktor gde? ze treba neki veliki tacnost prikaza, nego otprilike :)
moze da posluzi i kod setve i kod rasipaca dok se steluje, predjeni put mnozim sa zahvatom i eto mi koliko hektara obradjenih :)

na zadnji točak nečeš moči,prevelik je,
osim ako hočeš dobiveni rezultat djelit sa dva ili tri
a na prednji možeš bez problema
a točnost je dosta dobra ako dobro ukucaš opseg točka
montiraš da odmah negdje iznad glavčine
 

saby

Član
Tu od
2 Kol 2011
Poruka
36
nije frka na zadnji, samo treba dva magneta pa delim sa dva kod upisanja, nego me brine sto treba da bude dosta blizu magnet i reed rele, razmisljam nesto da stavim induktivni senzor i optocoupler pa 2 srafa da produzim, zato sto imam imt 560 sa velikim tockom sto ima zbice, pa tako, aj nek neko slika ko ima na traktoru da vidim kako je stavio.
 
Na vrh