• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MLAZ prikolice

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Vaša iskustva sa MLAZ prikolicama, da li ih netko ima? Proizvodnja im se smanjila, ali navodno da se opet polako dižu.
 
M

mitta

Guest
slafko sada nemam vreme dobices slike od svih prikolice MLAZ ako hoces i slike od tvornice pa direktor da ti se javi licno
 
B

Bobo

Guest
Oce li biti ista od ovoga? I mene su nesto pocele MLAZ prikolice zanimati...
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Cijena bi trebala biti sasvim solidna, cca 80.000 do 85.000 kuna sa PDV-om za 10 tonku, trostrani kiper. Bobo, što ti se čini oko te cijene ? Vidim da si dosta upućeni u cijene prikolica na tržištu pa me zanima tvoje mišljenje.

Vidio sam te MLAZ-ove na sajmu u Radgoni, prikolice dobro izgledaju... malo im je završna obrada tu i tamo aljkava, npr. ne izbruse varove kak treba pa se to nakon farbanja lako primijeti. Nije ne znam kak važan detalj, ali znam da nije problem izbrusiti varove, samo ih treba natjerati da malo paze.

Čini mi se da bi se u Hrvatskoj mogle dobro prodavati...
 
B

Bobo

Guest
Dvoosovinske prikolice 5T su mi interesantne, ili jednoosovinske 4T...

Dvoosovinska je bila izlozena na sajmu u Gudovcu, 5T, dvostrani kiper, zracni uredjaj, mogucnost prikapcanja druge prikolice, povisene stranice, otvaranje stranica odozdol...

Cijena koju su mi dali je bila 52 752 Kn a tu je uracunat PDV, ali i sajamski popust, za koji su mi rekli da je oko 10%. Posto to prelazi "magicnu brojku" (kako ju ja nazivam) od 40 000Kn, znaci da dobivam povrat kapitalnih ulaganja, te bi ta prikolica ispala oko 100€ skuplja od jednoosovinske 4T... A, to je vrlo dobra trgovina...

Prikolicu smo ja i dvojica kolega temeljito pregledavali, otvarali, zavlacili se pod nju, i vrlo mi se svidjela. Sistem zatvaranja stranica je zanimljiv, i nemoguce je da se nesto uglavi tamo, ili da zaostane zrna da se stranica ne moze zatvoriti..

jedina mana koja to i nije, je nisko postavljen cilindar za kipanje, koji je jednako nizak kao i osovine, pa ako se prelazi preko nekog pregiba, ne gine mu otkidanje :(

Sad gledam neke druge konkurentske proizvode koji bi mi mogli biti zanimljivi, a da imaju cilindar bolje postavljen...
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Hvala Bobo, moram priznati da mi je detalj oko prikapčanja druge prikolice promaknuo. Sad sam bolje pogledao slike.

Obrisan neispravan link.

Gdje si je vidio u Gudovcu, koja firma ju je imala izloženu ?
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
A jesam biser, gledao sam tu prikolicu u prolazu skoro svaki dan... nisam siguran da je imala pločicu sa nazivom.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
:scratch

Bobo sve vidi...mora bit da je meni sunce jako opičilo u glavu... :D
Drugi put detaljnije gledam!
 
S

strongboy

Guest
Alen kaže:
Bobo kaže:
slafko kaže:
A jesam biser, gledao sam tu prikolicu u prolazu skoro svaki dan... nisam siguran da je imala pločicu sa nazivom.


;)

Obrisan neispravan link.

A nemreš Bobu zajebat... 8) 8) :blackeye
pa to su nase, makedonske prikolice :) .nisam znao da mlaz proizvodi prikolice.ranije je mlaz-bogdanci bio transportno preduzece.secam se kao mali da su imali najlepse autobuse.sve mercedesi.a imali su i cisterne za gorivo.bili su, a mozda i sad jesu, neznam, jedini prevoznici naftenih derivata. a evo sad i prikolice proizvode..a proizvode li i neke druge poljoprivredne masine ili prikljucke?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
a zakaj ova prikolica na sajmu nema gume ko ove na gornjim slikama , ove bucmaste su mi baš guba
 
B

Bobo

Guest
bogec kaže:
a zakaj ova prikolica na sajmu nema gume ko ove na gornjim slikama , ove bucmaste su mi baš guba

Zato jer je ova na sajmu bila 5T, a ove sa slika su 8-10T...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Bobo kaže:
bogec kaže:
a zakaj ova prikolica na sajmu nema gume ko ove na gornjim slikama , ove bucmaste su mi baš guba

Zato jer je ova na sajmu bila 5T, a ove sa slika su 8-10T...

a znači ove ko što ja trebam imaju bucmaste gume, toooooooo, sad sam i ja zainteresiran :D
el ima i sa hidrauličnim kočnicama jer massey ima hidraulične, a zekan i ljutko zračne kočnice :!: :?:
 
S

seljaček

Guest
Zgodno za 1 tehnostroj 8 t dobiš 2 mlaz 8 tona pošteno nema šta čist pristojno zgleda ona od 5 t na sajmu.
 
B

Bobo

Guest
seljaček kaže:
Zgodno za 1 tehnostroj 8 t dobiš 2 mlaz 8 tona pošteno nema šta čist pristojno zgleda ona od 5 t na sajmu.


Da, samo ima jednu manu... cilindar za kipanje je vrlo nisko postavljen, pa ono, vrlo lako ga je odbiti negdje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh