• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mlin-čekićar

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Ili oglodati pa utokariti utor za seger ili podložiti pločicom odgovarajuče debljine
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Budem vidio s kolegom kad mu odnesem na tokarski sta cemo naspravit dal ce navarit ili ovo poravnat pa podlosku stavit!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Evo osovina navarena i potokarena i centrirana stavljeni novi lezajevi i dosta masti i malo smo ga pofarbali pa cemo sutra ga mozda slozit sve u komplet!!







 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
@puknuti ja sam "odgrizal" remenicu kod nabijanja remenice nazat gore zadnji udarac je bio koban nema veze ovak i onak imam tri remena tak da ce ovaj 4 utor na remenici bit sve jedno prazan:eek:::eek::
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Mogel si tu odgrizotinu zahevtati gore, bar tebi to nije strano :eek::
Vizualni dojam ljepši, a i manja mogučnost da te zahvati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Bučo, a gdje su novi čekići? Farba nebu to popravila, osim ak nije za prodati ;)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
@muhanicar nema potrebe za heftanjem gore cudan je neki odljevak nije mi se dalo zezat dosta su tri remena i kad dode stitnik super!!
@ZJ nije na prodaju za ovu godinu je dobio dosta ulaganja nek odradi kako treba moje siliranje ovu godinu a onda za sljedecu ce dobit nove jer za sad su jos dobri!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Ako ide štitnik onda nema potrebe.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Budem stitnik stavio al moram kupit plocu lima 2kvadrata pola iskoristim za mlin a pola ce bit za prikolicu za pod sta fali jos!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Evo ga slozen je samo da gumu gore okolo stavim i ceka da ga uposlim:eek:::eek::
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kupio sam traktorski mlin čekićar MIO Standard Osijek, molim vaša iskustva sa takvim strojem.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ja sam uzimo od bake Mio cekicar i po meni dobar cekicar jedino treba malo vise gasa nego kod ovog mojeg Sipovog a osalo je sve ok za sta mislis ga koristit??
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Vjerojatno treba više gasa iz razloga što MIO ima 2 noža na ploči, a SIP ima 3 noža.
Koristiti ću ga za mljevenje zrna, kukuruz, ječam, zob, pšenica za svinje i možda cijeli klip za svinje.
Kupio sam ga jer je cijena bila po meni povoljna i dobio sam dosta rezervnih dijelova.
Suinoć sam ga dovezao i mislim ga probati u ponedjeljak. Kupio sam ga bez probe jer je bivši vlasnik prodao traktor.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ajd nabaci koju sliku i kolko je bio sta si sve dobio uz njega??
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ne znam postaviti sliku, ali pogledaj oglas broj 8865185 u njuškalu dok nije skinut.
Cijena je fixsna 2000 kn. Uz kompletan mlin je bilo još 5 sita, 2 kompleta novih noževa, 2 ploče za klip i kardan.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Bučo jedna zamolba:
Bivši vlasnik ovoga mlina je skinuo zaštitni lim remenica i remenja koji je iskoristio u druge svrhe, te odrezao gornji dio U profila gdje se nalazi rupa klina za topling polugu budući da mu je bio fiksiran, te nisam dobio taj dio U profila. Molim te ako možeš izmjeriti kolika je udaljenost sredine rupe do nekog dijela kako bih mogao isti napraviti na točnu mjeru prije isprobavanja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh