• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mlin-čekićar

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
A jesi dobio onaj grot di se sipa zrno jer vidim na slici ga nema cijena tu su svi negdi ja sam za svog dao 800kn stim da sam ga moro malo sredit!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Dobio sam ga i postavio, sve je kompletno osim onoga što sam prethodno napisao. Ako ga smijem isprobati bez toplinga spreman je.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Mozes ga isprobati bez toplinga moj je stalno otkopcan kad cekicam budem ti sutra premijerio al to mozes si i od prilike slozit
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@bučo puno hvala, to je to.
Danas (je da je nedjelja) sam napravio držač i isprobao stroj. Ništa se ne čuje kada radi. Mljeo sam klip i posebno zrno - luda stvar, ja sam prezadovoljan. Sada bih ja sebi i brat sebi napravili malo silaže za svinje u vreće samo da stane kiša.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nema frke nije mi bilo tesko ako ce jos sta trebat samo reci i ja cu pocet mljet samo da kisa stane vidis da iza mlina ceka kukuruz!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo danas bio malo vise mlin u pogonu bio je i prije al ne ko danas i sve super radi nije ga moc natrpat kukuruza kolko ga samelje!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja i brat danas samljeli 7 vreća kukuruza u klipu za silažu, radi mlin kao satić, ja sam pre zadovoljan. Samljeo sam 400 l starog kukuruza na sitno sito, samo se čuje traktor.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam danas napunio dvije bacve po 200lit za silazu i ima jos bacva od proslog tjedna sta je napravljena za sad 3 bacve a kolko ce ih bit na kraju neznam vidit cemo i moj radi super!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo slikice mlina za sad radi bez ikakvih kvarova jucer smo ga ocistili i spremanje i nek ceka kad ce opet u akciju!!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ja imam sličan takav ali je manji trebalo bi ga malo naoštrit al moj se voli često zaštopat trebalo bi malo remene promjenit pa bi bilo bolje ja i suhi kruh meljem sa njime
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja samo klipove meljem sta trpam u bacve i ne stopa se nemogu ja natrpat kolko on moze samljet jedino bi mi trebalo drugo sito s vecim rupama malo mi prefino melje ovak u bacve sta radim ko silazu!!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ja imam grubo sito i sve ali ja moram pomalo jer ako natrpam puno proklizi mi remen onda moram sve otvarat i čistit ali riješit cu to pa ce bit dobro
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Malo ga pobrusi i vidi kakvi su ti cekici da ti nisu oni losi pa ti ga stopa!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja imam sličan takav ali je manji trebalo bi ga malo naoštrit al moj se voli često zaštopat trebalo bi malo remene promjenit pa bi bilo bolje ja i suhi kruh meljem sa njime

Kako melješ suhi kruh? Dali ide kroz otvor za zrno ili klip?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Suhi kruh kroz otvor za klip dok je svjež ga naražem po duzžini i kad se osuši ga samo filam nutra i on ide ko avion kad bi tako kukuruz išo bilo bi idelano zadnji put sam 3 sata samljeo oko 200 kila uzasno sporo
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@ZJ probao sam bez sita al mi zna izbacit nekad veliki komad klipa s par zrna kukuruza imam tak bez sita namljeto par bacvi ove godine budem vidio kakva je situacija kad otvorim bacve jer bez sita sam mljeo kukuruz kaj sam brao uz kupu kaj je bio pod vodom bio je dosta vlazan pa je brzo znao sito zapunit pa sam bez njega mljeo ovu ostalu kukuruzu sam s sitom mljeo al bude dosta fino!!
@Krumpironja vidi ti kakva je situacija s cekicima 3 sata za 200kg je puno previse ja u svog nemogu s dvije ruke nagurat klipova kolko on samelje!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Dali bih bilo dobro istovremeno mljeti kukuruz i kruh da ga mlin miješa.
Nije za ovu temu ali je vezano uz ovu temu: Sa čime miješaš krušne mrvice, u kojem omjeru i koje životinje hraniš?
 

Najnoviji postovi

Na vrh