• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Moja mehanička radionica

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Pa je,danas sam mljeo uslužno 75 kn/tona.Kome paše,paše a kome ne paše nek melje zubima.Mogu mljeti bilo kome,ali u mom dvorištu i samo u zamjenu za novce.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Neznam,ide sporije kad meljem u prikolicu.10 tona se mljelo oko sat i pol,a svi idu po toj tarifi pa rekoh tako ću i ja
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ja radije ne bih,jer to onda otvara vrata "posuđivačima".Ovak lijepo kažem da nemože na cestu i to je to.
 

kiki307

Novi član
Tu od
29 Ožu 2020
Poruka
2
Pozdrav društvo.
Vidim da ima raznih znalaca.
Jel ima tko podatke od stezanja vijaka za Deutz D15 odnosno za motor F1L 712.
Trebali bi mi momenti zatezanja od vijaka glave, klipnjače, poklopca ležaja radilice te zamašnjaka.
Bio bih vam zahvalan ako netko ima ili zna, a da je voljan to podijeliti sa ostatkom neznalica.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Šteta truda.
Kinesku stolnu bušilicu kupiš za sitne novce i puno je preciznija.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
ZJ, ovo isto neizađe puno novaca, čak se dobar dio može napravit od odpada. A za moje potrebe npr. je dosta precizno......
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Kad računaš vrijeme i trud, a ispadne polu proizvod, ispada preskupo. Pa onda ga je lakše kupiti na placu. Najveći je problem postići preciznost, jer na sve strane ima lufta ako se ne koriste strojno obrađivani dijelovi. Zato se meni to ne sviđa.
No, svatko zna svoje i poštujem izbor svakog.

@Kupljenec
Ima još puno takvih na YT-u, čak znam i za jednog domaćeg. Većina njih su improvizatori, a rijetki su na višoj tehničkoj razini. Srećom ti Poljaci spadaju među njih. Ima i dosta Rusa.
Pogledaj npr. OVOGA ili OVOGA. Takvi me ljudi oduševljavaju.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Imam 2 brusilice koje sam skurio.
Jedna ne reagira uopće na pomak prekidača,druga bruji i dimi se..
Što bi mogao biti problem i da li se isplati popravljati..
Pretpostavljam da su namotaji dobili..nisam nikad rastavio brusilicu,ali eto imam volju..
Pa molim prijedloge.
Jedna je makita a druga praktik tools,makita ima života kao što sam i naveo.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Otvoriti je, i probati prebrikati prekidač. Vjerojatno je on otišel. Ova druga u smeće
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
1. - moguće da je prekidac pregorio
- postoji mogucnost da ti je kabal u prekidu (onamo na ćošak đe izlazi iz brusilice) meni je to bio problem na bušilici.
2. - Provjeri četkice
- Moguće da je prašina, opiljci učinili svoje i oštetili rotor. U tom slučaju je možeš baciti, jer to je neka nepoznata marka tako da...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ne vjerujem da je do prekidača jer obje su pod istim uvjetima prdnule.
S jednom sam htio tubing prerezati i počela je dimit pa sam je ugasio(makita),a praktik tools sam htio prerezati flah 10mm debljine i ona se spušila i nije više davala znakove života.
Nakon toga sam kupio veliku brusilicu, ta radi normalno;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Za Makitu nisu (pre)skupi dijelovi, pa bi ju se možda isplatilo spasiti.
Obično najprije otkaže rotor, no ponekad zna i stator.
Skini četkice i ommetrom probaj izmjeriti otpore između lamela i prema masi. Ako su otpori između svih lamela podjednaki, rotor je vjerojatno ispravan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh