• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Molim savjet očajno

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ne znam Ranko odakle si ali mi nabavi 558 za 5 000 maraka imaš od mene još 100 eura na kafu (to ti ozbiljno kažem). Ne kažem da bi ti trebao raditi kod mene u nabavci nego jedostavno ako naletiš negdje na taj traktor javi mi ja ga odmah uzimam ili taj ili 560, ili ako ima i taj štojer.

Ali da te pitam sljedeće ukoliko ja negdje nabavim takav traktor bilo koja od ova tri ja ću vam poslati detaljne specifikacije i slike i da mi date ocjenu bilo ti Ranko bilo Tine ili neko drugi s foruma, tako da se ni ja ne zalijećem glavom u zid.

Ranko kaže:
Oko tog kanala. Nemoj praviti kanal sa resetkama. Napravi mali kanalic sirine 30cm i dubine 10cm, bez resetki. To je puno bolje za manju stalu, a i lakse je i jeftinije.

Kanal mi je trenutno iskopan 40 cm širine i 25 dubine, od jasala je udaljen negdje oko 1,70 metara.
Kanal mogu smanjiti i nije mi to nikakav problem da ga smanjim, ali slušaj sad belaja.

Svaki put kad krave leže bilo preko dana bilo preko noći uvjek se pošteno uprljaju u blatu a rep im je uvjek u tom kanalu s njim se uvjek onako blatnjavima mlate, tako da je živi problem dok ih pomuzem, ulipiše me blatom, gotovo svaki put novo pranje majce i oprano radno odjelo, jer s onakvim ne mogu niti vani izići, pa sam mislio da se taj problem može rješiti s rešetkama, ali rešetke koštaju koliko sam čuo veoma skupo, rekao mi je kolega da koštaju oko 500 maraka i to dimenzije 1 x 1 metar.

Druga stvar je u radu.... naime neki dan mi je bio veterinar koji mi je rekao da su rešetke zakon, jer krava izbaci godišnje oko 20 tona đubriva a budući da ih imam 3 to je godišnje 60 tona đubriva ja moram ručno izbaciti, plus je dodatni trošak slama koja ide u dva dana jedna bala slame koja košta 1,5 maraka pa vam je to negdje oko 180 maraka godišnje, plus taj đubar dok se istjera jedna prikolica košta 40 maraka a jedna cisterna dok izlije bazen košta 5 maraka.
Znači ušteda je i leđa i para zato sam ja toliko nasrnuo za te rešetke dakle....

1) Krave su mi non stop prljave i trošim oko 20-30 litara vode dok ih okupam i to svako jutro (dok je ljeta a šta ću zimi) ????
2) teško se održava higijena naročito kad muzem ručno (s krava se ponekad cjedi voda)

3) trošim slamu koju moram imati radi steranja pod krave

4) ušteda leđa jer mjesečno trebam izbaciti toliko tona đubriva

5) trošak prevoza đubra u prikolici za rastresanje veći je nego u cisternoj

6) takav đbar može se samo zaoravati a nikako da ga se baca na travu u ovo doba godine kad je kišovno

i tako dalje

i tako bliže

Ranko ako ti misliš da je bolje napraviti manji kanal ja ću ga napraviti ali i dalje će krave biti prljave i blatnjave i dalje ću morati kidati ispod njih toliku količinu....nemoj misliti da mi je problem raditi nego, nije , nego je belaj ako ja mogu da izbjegnem taj rad.

Kako vi uopšte čistite krave i jesu li vam prljave ko u mene...ili možda ja želim da mi krave budu čišće nego što treba????

Ranko kaže:
I jos na ono sve sto sam ti rekao jos bi trebao kupiti i aparat za muzu, to sam zaboravio.

O tom aparatu razmišljam već 2 mjeseca, ovdje sam pisao da ga imam kupiti u gradu i košta 600 maraka jednofazni, pošto u štali nemam trofaznu struju. Ja sad od prilike trošim negdje oko 2 sata u jutro i 45 minuta naveče dok očistim krave i pomuzem. Neki dan sam mjerio i da pomuzem 2 krave treba negdje oko 40 minuta- to je ogromno trošenje vremena. Iskreno još da kažem da sam bio i slab s parama a sutra će biti plata od mlijeka negdje oko 530 maraka pa imam neke i ušteđevine tako da ću ga kupiti.

Reci mi samo šta trebam gledati pri kupovini tog aparata????-ovo mi pitanje objasni obavezno ( ako budeš imao vremena)
, jer ne bih volio da kupim neku harabatiju od aparata.

Ranko kaže:
uglabnom treba da bude iza zadnjih nogu krave, jedno 30-40 cm od nogu

ja mislim da je ovo prevelika dužina ali eto, nećemo o tome dok ti ne izmjeriš na selu. Reci mi jel u tebe takav kanal ili su rešetke ???? ako može slika onda bi bilo najboilje.

i Još nešto ako možeš da mi daš adresu pouzdanog čovjeka koji bi htio da mi dotjera ili nabavi traktor javi mi, jednostavno ako u tvom mjestu ima poznanik koji se bavi s tim stvarima.

Ajd živio i još jednom hvala puno svima.
 
H

huki

Guest
Emy
Imaš web stranicu od firme GUMEX-EKO iz Ivanić grada za nove muzilice. Ja sam je kod njih kupio novu i prezadovoljan sam sa njom. Imaju ti i vlstitu montažu i servis za odrzžavanje.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Stavi malo loptu, pa smiri, razmisli, proveri informacije...
Nemoj sad u prvi dučan, pa kupit muzni stroj.

Sutra moram na put za ceo dan, pa budem u sredu pitao kod montera, kakvu polovnu robu imaju i za koje pare.

U vezi prljavih repova: veži ih za plafon od štale. Vežeš za donji, dlakavi dio. Dužina da je tolika kad krava stoji mora i da ne zna da je rep vezan, a kad legne rep 'visi' par cm iznad tla. Znači može njime terat muhe, a ne može njim po govnu (i posle po tebi).
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Zna li ko koliki treba biti razmak od jasala (korita) do početka kanala ???? :scratch :scratch
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Emy kaže:
Zna li ko koliki treba biti razmak od jasala (korita) do početka kanala ???? :scratch :scratch
E ovako taj razmak ti je kod mene 190cm, a moze biti i 180cm. Bolje je dalje jer kad krava legne da nebude u kanalu. Taj kanal ne treba da je toliko dubok ( uganuces nogu kad stanes u njega). Dubina treba da bude negdje oko 10 cm stim da ima pada, a sirina oko 30 cm. Kod nas je takav kanal. Kad su resetke kravama zimi dosta piri tako da im bude pohladno. Isto tako da bi imao resetke moras imati i septicku jamu sto je poprilicna investicija. Mislim resetke nisu lose, ali su velika investicija. A i nekako mi jeftino to izvlacenje cisterni. Kad imas traktor sam izvozis djubar. I pravo da ti kazem previse se zamaras brojkama: te ovoliko tona djubra te ovoliko onog te ovoliko ovog brate pusti se tih brojki. Kodnas u stali je oko 15 krava nesto junica i nesto junadi i sve to rucno u tackama izvezemo. To kad kazes koliko je djubra na godisnjem nivou izgleda puno ali u stvari i nije. I da pod krave ti je naj bolje prostirati piljevinu, to ti je lakse i jeftiniije. Za aparat za muzu neznam sta da ti kazem, nema po omom misljenju nema tu neke velike razlike, Treba da je onako na izgled dobar i takav aparat je naj bolje kupovati od nekih ljudi koji su imali par krava pa vise ne drze jer takvi aparati nisu istroseni. U principu od starih ljudi. I naj bolje su se pokazali oni Viroviticki. Mi taj aparat vec dugo nemamo trenutno imamo onaj zracni sistem sto samo ides i nosis kantu i kopcas na vec razvedena crijeva za zrak, a imamo vec duze vrijeme sistem za muzu kojim direkt mlijeko ide u laktofriz al inikako da ga ugradimo. A za traktor cu ti javiti ako sta bude. Taj moj ujak bude u Sloveniji pa tako ponekad doveze pokoji traktor, prije tovezao same 35ks duplak u ekstra stanju za 3500KM, ili jednom dovezao tomu vinkovica za 1000KM i to sa grnom napred. U glavnom ako sta naleti javim ti. Ja sam ti iz Gadiske (kod Banja Luke). Neznam dali ti je daleko?
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ranko kaže:
I da pod krave ti je naj bolje prostirati piljevinu, to ti je lakse i jeftiniije.

Ranko po pitanju te piljevine kod nas vrijedi zagriženo mišljenje da od piljevine krave obole na papke...valjda im se piljevina nabije između papaka i ne može da iziđe i na tj način obole na noge...kod nas piljevinu niko ne prostire svi se uglavnom hvataju slame, pa i ja.


Aparat za muu sam kupio prije 3-4 dana i to upravo taj virovitički ( bara tako piše na kanti) dovezo mi ga neki čovjek iz Slovenije i prodao za 160 maraka, polovan je i radi. Dvije krave izmuze poprilično brzo, ali za treću kravu mu treba podosta vremena od prilike koliko za one dvije.
Sinoć mi se zaglavila ona kuglica gore na onom hepeku pa nije htio ispustati zrak pa sam krave pomuzao tek u pola 11 na veče, čitavo vrijeme htio da popravim i zanio se u vremenu a otišao u štalu oko pola 8, samo se bojim da opet nisam nelatio na kakvu handrmolju. Stvarno me iznerviro. :evil:

Ranko kaže:
Mi taj aparat vec dugo nemamo trenutno imamo onaj zracni sistem sto samo ides i nosis kantu i kopcas na vec razvedena crijeva za zrak

Takv mi prodavali za 300 maraka ali trofazni a pošto u štali imam samo monofaznu a i u kući onda mi ne vrijedi a radio bi sebi kupio taj.
Još je problem kod onog mog aparata taj što nikako sam ne mogu staviti one sisaljke na sise od krave. Stavim jednu druga ispadne, stavim 3 ali onu četvrtu ne mogu nikako tako da mi ispadnu i one 3 pa sve dole na pod pa opet peri, pa opet pod kravu. Kakvo je u tebe stanje jer u mene opet treba pored aparata još nas dvoje da nataknem na vime.

Ranko kaže:
Taj moj ujak bude u Sloveniji pa tako ponekad doveze pokoji traktor, prije tovezao same 35ks duplak u ekstra stanju za 3500KM, ili jednom dovezao tomu vinkovica za 1000KM i to sa grnom napred. U glavnom ako sta naleti javim ti. Ja sam ti iz Gadiske (kod Banja Luke). Neznam dali ti je daleko?

Javi mi ako ujak šta dobaci uglanom eto prema tvojoj procjeni (pošto ne znam), koji traktor uopšte trebam. Ali da ti kažem uglavnom pucam na manji, nemam ja para za veliki, a kad budem imao onda ću sebi kupiti traktor što je traktor, znači najviše me privlači misao da trenutno imam traktor i da ne hodam zgrbit pod plastom sjena dok ga vučem kroz selo. 539 je dobar, dovoljan, pa i neka se pati pri oranju, (moram skromno gledati).

Uglavnom slušaj moja investicija za traktor je nekih do 7 000 maraka, to je sve što bih mogao naskupiti i pozajmiti, ako tvoj ujak može da dotjera nešto u toj cjeni slobodno mu javi, ako nađe nešto za 5 000 ili 3 500 nema problema javi i za takve, za priključke ću se nekako snaći. Na kraju i ako za plug ili prikolicu bidem morao iznajmiti na nekoliko dana opet u tih nekoliko dana mogu da uradim većinu svog posla.

Ja sam iz okolice Cazina, tako da tvoj ujak pri dolasku kući vjerovatno ide preko Kladuše ili Novog, meni je blizu i jedno i drugo, ali ako bude i bilo šta pošalji mi slike i mogu platiti kamion da dođe po traktor i u Gradišku, nije problem.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Emy kaže:
Ranko po pitanju te piljevine kod nas vrijedi zagriženo mišljenje da od piljevine krave obole na papke...valjda im se piljevina nabije između papaka i ne može da iziđe i na tj način obole na noge...kod nas piljevinu niko ne prostire svi se uglavnom hvataju slame, pa i ja.

Prvi put cujem za takvu glupost. Cu od piljevine obole na papke. Krave na papke obole ako su stalno u stali i ako se papci ne orezuju. Zato je krave naj bolje pustati napolje da hodaju i trose papke tako da onda nema nikakvih problema.
Emy kaže:
Aparat za muu sam kupio prije 3-4 dana i to upravo taj virovitički ( bara tako piše na kanti) dovezo mi ga neki čovjek iz Slovenije i prodao za 160 maraka, polovan je i radi. Dvije krave izmuze poprilično brzo, ali za treću kravu mu treba podosta vremena od prilike koliko za one dvije.
Sinoć mi se zaglavila ona kuglica gore na onom hepeku pa nije htio ispustati zrak pa sam krave pomuzao tek u pola 11 na veče, čitavo vrijeme htio da popravim i zanio se u vremenu a otišao u štalu oko pola 8, samo se bojim da opet nisam nelatio na kakvu handrmolju. Stvarno me iznerviro.
Tu kuglicu uvijek treba podmazati da ne zahrdja, pa se onda zaglavi i pravi probleme. A aparat nisi platio puno, tako da te pare sigurno vrijedi.
Emy kaže:
Još je problem kod onog mog aparata taj što nikako sam ne mogu staviti one sisaljke na sise od krave. Stavim jednu druga ispadne, stavim 3 ali onu četvrtu ne mogu nikako tako da mi ispadnu i one 3 pa sve dole na pod pa opet peri, pa opet pod kravu. Kakvo je u tebe stanje jer u mene opet treba pored aparata još nas dvoje da nataknem na vime.
To nesto nije u redu kod nas nema takvih problema, da mu se to desava iso bi na popravku. Pa neznam kakao je taj aparat bio tako jeftin, kod nas se skoro prosupljila jedna kanta za muzu na tom aparatu i novu smo platili 500KM tako da mi nije jasno kako je taj tako jeftin.

Emy kaže:
Javi mi ako ujak šta dobaci uglanom eto prema tvojoj procjeni (pošto ne znam), koji traktor uopšte trebam. Ali da ti kažem uglavnom pucam na manji, nemam ja para za veliki, a kad budem imao onda ću sebi kupiti traktor što je traktor, znači najviše me privlači misao da trenutno imam traktor i da ne hodam zgrbit pod plastom sjena dok ga vučem kroz selo. 539 je dobar, dovoljan, pa i neka se pati pri oranju, (moram skromno gledati).

Uglavnom slušaj moja investicija za traktor je nekih do 7 000 maraka, to je sve što bih mogao naskupiti i pozajmiti, ako tvoj ujak može da dotjera nešto u toj cjeni slobodno mu javi, ako nađe nešto za 5 000 ili 3 500 nema problema javi i za takve, za priključke ću se nekako snaći. Na kraju i ako za plug ili prikolicu bidem morao iznajmiti na nekoliko dana opet u tih nekoliko dana mogu da uradim većinu svog posla.

Ja sam iz okolice Cazina, tako da tvoj ujak pri dolasku kući vjerovatno ide preko Kladuše ili Novog, meni je blizu i jedno i drugo, ali ako bude i bilo šta pošalji mi slike i mogu platiti kamion da dođe po traktor i u Gradišku, nije problem.
Nemoj mali samo ces se dzaba patiti a iste su ima cijene. Ako Ujak doveze nesto javicu ti. Neide Ujak kad dolazi kaj tebe ide auto putom preko Zagreba, pa direkt u Gradisku. Kupi male oglase tamo uvijek ima dosta traktora. Evo nekih za koje ima cijena: `TRAKTOR IMT 558, 77.G.P. URAĐENA PRVA GENERALNA, 7000 KM.`;`Traktor MASSEY FERGUSON 67, uvezen, plaćena carina i PDV, može i zamjena za putničko vozilo, cijena 6800 KM.`;
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ranko kaže:
To nesto nije u redu kod nas nema takvih problema, da mu se to desava iso bi na popravku. Pa neznam kakao je taj aparat bio tako jeftin, kod nas se skoro prosupljila jedna kanta za muzu na tom aparatu i novu smo platili 500KM tako da mi nije jasno kako je taj tako jeftin.

Juče je bio kod mene jedan poljoprivrednik koji je konačno došao nakon dugih obećanja.
Nisam znao kako da rukujem aparatom pa sam se s toga mučio, on mi pokazao da sve tri sisaljke trebam "prebiti" (one gumene cjevčice slomiti) tako da im se zatvori da ne srču zrak, a ona četvrta što je ostala ona mi se sad nalazi u jednoj ruci a one 3 (prebijene ili presavijene) u drugoj ruci. Tako da tu jednu bez problema stavim, jer sad sav vakum ide samo preko nje a ostale 3 su zatvorene, onda kad je ta jedna stavljena onda stavljam tako drugu a ostale dvije "prebijem" i tako sve jednu po jednu i sad nema probelema...sad ide ko podmazano.

Aparat tambura bez problema. Taj čovjek što mi ga je prodao ima jš jedan ali je trofazni za inox kantom i cjeni ga 150 eura (oko 300 maraka) a izvukao bi se i niže. Inače se on s tim bavi, dovozi to iz Slovenije a nalazi se odma ususjednom selu, kaže daih je dovezao do sada oko 30-40 komada. Inače su kod nas u prodavnicama polovni 600 maraka a novi oko 1000-1200 (ja gledao u subotu).

Ranko pošto smo iz iste države muče nas i isti problemi....ali je samo razlika što si ti već odavno u poljoprivredi pa iaš više i znanja. Nego reci mi kolika je kod tebe cjena mlijeka i kako ti plaćaju mljekare da li su redovne i s premijom.

Od mene otkupljuje "Krajina mlijeko" koja dalje distribuira mlijeko na preradu u Dubici (to je bliže tvom zavičaju). ali su neredovni u isplati, za maj nisam dobio platu nikako a a juni dobio prije nekoliko dana, a za juli ni riječi kad ćemo je dobiti.Premiju za prvi kvartal još nisam odbio a drugi sam davno iznio tako da ni od premije nema puno fajde.

Navodono se žale da se pojavilo višak mlijeka negdje oko 30 mil. litara pa zbog toga prerađivači ne žele otkupljivati i neredovni su. Kakvo je stanje kod tebe jer neki dan slušam na TV-u da će još sniziti cjenu mlijeka, ali udruženje poljoprivrednika na državnom nivou navodno organizira neke proteste, mada mislim da to neće piti puno vode.

P.S. Sorry ostalim učesnicima foruma što izlažem probleme koji se nalaze u BiH (ipak je ovo forum hr.) :oops:
 
B

Bobo

Guest
Emy kaže:
P.S. Sorry ostalim učesnicima foruma što izlažem probleme koji se nalaze u BiH (ipak je ovo forum hr.) :oops:


To nema nikakve veze... Samo vi pisite, jer ovako mozete vrlo lako komunicirati, a dosta stvari swe oze nauciti i iz tudjih pogresaka, pa ono...

Nema veze sto je osnivac foruma iz hrvatske, treba cuti i kakvo je stanje u okolnim zemljama, da se tjesimo da nas jedine ne vuku za nos ;)
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Bobo kaže:
Nema veze sto je osnivac foruma iz hrvatske, treba cuti i kakvo je stanje u okolnim zemljama, da se tjesimo da nas jedine ne vuku za nos ;)

Neke I u kojoj malo udaljenijoj zemlji...

Bobo, izvini, a nisam mogao odoljeti.
 
S

Sesva

Guest
Ovako EMY , ja planiram kad zavrsim srednju skolu ovu koju idem , TEHNICAR ZA RACUNALSTVO , dici veliku staju s barem 100 grla krava !

Farmu cu napravit u Garešnici , u hrvatskoj naravno , pa imam prijedlog za vas , razmislite o tome , dali bi htjeli doci raditi kod mene !!

Ali sad samo razmislite o tome , jer je to jos buducnost , i vidjet cu situaciju , ali najvjerovatnije ce tako i bit , pa razislite o tome !

Trebala bi pomoc na farmi , to cemo napravit farmu , ja , i jos jedan covjek i trebat ce nam par radnika , zemlju cemo kupit jakooooo jeftino i isplativo !


Znaci dobro razmislite o tome ¨!!!!!!

Imate 2 godine za razmisljanje , za 2 godine ja pocinjem radove , novac imam i ulozit cu ga !!
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ne znam dali je u medjuvremenu odgovoreno sto se tice obadi i muha koje napadaju blago. Postoji insekticid koji stocari koriste i kojim spricaju krave i konje. Radi se o Neopitroidu EC20, radi ga zagrebacka Veterina (ima vise oblika, a najbkorisniji je u tekucem obliku). Zamjesa se u, cini mi se, omjeru 25ml na 5 litara vode i time se sprica stoka (pazi se da se ne sprica po sluznicama) i ta stvar provjereno stti stoku od napada obadi i drugih letecih "predatora".
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Smiljan kaže:
Ne znam dali je u medjuvremenu odgovoreno sto se tice obadi i muha koje napadaju blago. Postoji insekticid koji stocari koriste i kojim spricaju krave i konje. Radi se o Neopitroidu EC20, radi ga zagrebacka Veterina (ima vise oblika, a najbkorisniji je u tekucem obliku). Zamjesa se u, cini mi se, omjeru 25ml na 5 litara vode i time se sprica stoka (pazi se da se ne sprica po sluznicama) i ta stvar provjereno stti stoku od napada obadi i drugih letecih "predatora".
Obrisan neispravan link.


Jel se mogu i ja maljati s tim "cudom" jer ne znam kud bih od obadova i komaraca, te sve ostale gamadi koja sise krv...

Oni kojekakvi OFF-ovi i njemu slicni ne pomazu :scratch
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ne sjecam se sto pise u uputi za kategoriju "ljudi", ali pouzdano znam da se smiju spricati krave, konji, psi (ne stenci), a ne smiju macke.
Ja kad sam si spricao kucu i susu samo sam oci zastitio i nisam imao nikakvih problema (a inace me muhe i obadi bas ne vole tako da ne znam koliko je djelotvorno). Dapace, rekao bih da nije opasno za ljude jer s time spricaju u stambenim zgradama protiv mrava i zohara.
Inace, Neoptroid Veterina radi i za Plivu tako da istu stvar mozes nabaviti u "ljudskim" apotekama u obliku bijelog praska, ali je taj oblik, po mom skromnom sudu, bezveze jer se vidi. Kad se otopinom Neopitroida pospricaju npr. zidovi i fasade ne ostaje nikakav trag, a lagani miris je zamjetan par minuta nakon tretmana i nakon toga se nista ne osjeti, a pouzdano sprecava kukcimna priblizavanje takvim povrsinam tjedan-dva dana , pod uvjetom da kisa nije isprala. Ja sam na terasi gledao kako se muhe, nicim izazvane, okrecu na ledja ;) deset dana nakon tretmana.
Preporucuje se pospricati i nastambe zivotinja.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ja nemam problem,ali ga ti imaš i nastoj ga riješiti.tvoj velik problem je da voliš puuuuuno pričati i pričati i maštati,a nemaš pokrića za to sve.ja znam kako je lijepo maštati o velikoj farmi na kojoj je sve bajno,na kojoj ima puno traktora,mehanizacije,još više kravica koje s milinom papaju,preživaju,daju mlijeko i sve tako fino ide od ruke,jer i ja maštam o tome.. ;)ali ne možeš nama mazati oči,jer na ovom forumu je velika većina članova puno starija od tebe i ozbiljni su ljudi koji se bave svojim poslom i uglavnom im nije stalo do velikih životnih planova jednog tinejdžera,pa kad vide ovakve postove poput tvojih maštarija jednostavno moraju imati loše mišljenje o tebi,a što je najgore,time upropaštavaš svoj i naš forum,koji je jedna stvarno OZBILJNA stvar,a ne mjesto gdje ćemo se hvaliti i opisivati svoje imaginarne svjetove...ugledaj se na članove koji su isto tako tinejdžeri kao i ti,ali ne doručkuju filozofe,već se ponašaju zrelo i odgovorno,npr.Patrik,Zrine,Tx75, i da sad ne nabrajam(nemojte se uvrijedit ako nekog nisam nabrojio ;) ) i uopće neće bit nikakvih problema,a mi ćemo ti svi ostali sasvim ozbiljno shvaćat...

nadam se da te nisam ničim uvrijedio,jer to mi nije bio cilj...
 
S

Sesva

Guest
Zasto bi me uvrijedio ??

A dobro ubuduce necu nigdje pricat o svojim planovima za buducnost , nego cu kad sve napravim kak treba sve pokazat onima kojima želim !

Eto tak je najbolje !
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh