• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Molim za pomoć oko tv 826

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Mislim da je taj plug taman za tomu od 30ks,ovaj 826 će ga vuć al neznam koliko duboko.
ja imam isti taj okvir pluga za bočno pomicanje, i jednobrazdni plug, i teško mu je vući na cca 25cm dubine. s tim da je kod mene zemlja crvenica, zna biti jako teška za obradu.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
.....pa kada se ženiš treba TI kum, savjet, babe pitat.....
na ovo sam se grohotom nasmijao
ne treba uvijek ni babe slusat, znaju i babe od rage princezu napravit



ova crvena boja je po svemu sudeci skoro spricana, cisto sumnjam da su u tvornici koristili tako kvalitetnu boju pa je zadrzala sjaj
koliko sam vidio na slikama, nema tragova nekog silnog sarafanja po traktoru, mislim da je to vaznije nego rh
to sto vec ima lufta u volanu.....pa to je TV, moj se od proljeca do zime rasklima po dva-tri puta, stegnem i vozi dalje
a cijena......jbg drugi puta pitaje babe, neke seoske mestre, a prije nego pitas prvo dobro nahrani i napoji.....porez ako uspijes dobiti nazad dobro i jest
sve u svemu najvaznije da te traktor posluzi i da si ti zadovoljan

Ako je za fergusona morat će fleksarica radit !? :) :) :)

ili sam ja nesto propustio ili....na slici vidim dvije brazde sto je sasvim normalno za TV....ako ne bude islo, skini jedan raonik i udri

jos sam primijetio da traktor nema kuku, ili nisi dobio ili si skinuo zbog pluga?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Z ovim dvobrazdnim nemaš brige, ide s njim čist vredu al ovaj (peterobrazdni) ti baš i nije za neko normalno oranje , jer on ti ide dosta plitko to ti je više kakti Špartač .Ak je traktor v redu, zaboravi Zelinu i odi dalje. Viš kak je gad pofarbal kutiju za akumulator- ima farbe i na akumulatoru...no progutaj sve i uživaj, ljep je,malo skup ali ljep.Nego kaj s porezom to ti meni reči! Pozdrav.
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
yayatoure molio bi te ako možeš da mi poslikaš ovaj kotač pluga detaljno,
označio sam ti na slici što me zanima





hvala!
 

yayatoure

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
43
To ti je kotač sa onog dvobraznog pluga sa traktora. Kotač i tanjur sam skinio jer su spekli i ne mogu se vrtit.Sutra ću ti ubacit. Znam da Zelina nije u Zagorju ali su plugovi iz Zagorja neznam točno koje mjesto jer sam sve obavio nabrzake.Danas sam orao njivu i sve je bilo extra dok nisam došao do sredine i onda nasjeo :) . Orao sam sigurno nekih 30-40cm i sad mi na sredini njive ostala crta od 1m koja nije uzorana :) Morat ću je rješit ručno ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
To ti je kotač sa onog dvobraznog pluga sa traktora. Kotač i tanjur sam skinio jer su spekli i ne mogu se vrtit.Sutra ću ti ubacit. Znam da Zelina nije u Zagorju ali su plugovi iz Zagorja neznam točno koje mjesto jer sam sve obavio nabrzake.Danas sam orao njivu i sve je bilo extra dok nisam došao do sredine i onda nasjeo :) . Orao sam sigurno nekih 30-40cm i sad mi na sredini njive ostala crta od 1m koja nije uzorana :) Morat ću je rješit ručno ;)

Znam ja od čega je taj kotač,
ja ga nemam i moral bi ga nabaviti,
pa me zanima detaljno kako izgleda.


Hvala unaprijed.
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
koja je širina ovog peterobraznog pluga sa slike,te kako mu se kreće cijena?
 

yayatoure

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
43
Širok je negdje oko 1m a prodam ti ga za 3000kn jer ja nemam vinograd a za sada me jos nije niko zvao da mu uzorem vinograd pa mi je to propala investicija :( Koje su freze najbolje za tomu od 26 ks gramip, prima ili neka druga ?
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Širok je negdje oko 1m a prodam ti ga za 3000kn jer ja nemam vinograd a za sada me jos nije niko zvao da mu uzorem vinograd pa mi je to propala investicija :( Koje su freze najbolje za tomu od 26 ks gramip, prima ili neka druga ?

mislim da neznam kako da ti kažem ali kako ti nije palo na pamet da izmjeriš visinu traktora i da izmjeriš dubinu oranja ali od sada pa nadalje ne idi dublje od 25 cm u razoru ako naoravaš deri ako ide i pola metra
 
G

GROF

Guest
1000 radnih sati je za traktor kao za auto 50000km to znači da je kao nov barem ja tako mislim. Evo ću probat ubacit koju fotku moga zmaja . Da li su ovi peterobrazni i dvobrazni plugovi batuje za tomu vinkovića ? Ja sam ih kupio za tomislava ali mi izgledaju nekako veliki :)




., lipi TI pozdrav novi forumašu!

., pa traktorić TI izgljeda lipo i uredno - zategnuto!., kako bi napisal naš nadasve vridan dugogodišnji forumaš; edo!!!., slažem se i ja, očito je, da je limarija traktorića prefarbana nanovo!!!., ali nema veze, bitno je da izgljeda lipo!.-

., aj Bog!, sretno TI, čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Prilikom registracije tv rečeno mi je u pp Imotski da odem u poreznu da mi daju potvrdu da sam oslobođen poreza al mi šinjorina u poreznoj kaže da sve što se registrira, podložno je porezu. Al sam mogao napravit kupoprodajni ugovor na nekih par tisuća kn i platio bih porez na to 5 % što je sitno ovako na 45000 je pozamašna svota.

Što si riješio sa porezom dali si ga bio vratit?
 

yayatoure

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
43
Nisu mi vratili ništa nit mogu išta vratit.Kažu mi da ga nisam trebao registrirat i problem rješen.Al je meni drago kroz selo proć sa IM tablicama pa ko ga šiša kad gori kuća nek i pojata ide u pm :partyman: Sad bih molio tko god da zna gdje mogu kupit djelove za TV ? Nešto kao online šoping i da platim pouzećem. Trebam promjenit gumice na mehanizmu za upravljanje . Ne znam kako se to zove ali kad vrtiš volanom to se pomiče a nisu točkovi :lol: Na onim zglobovima su ispucale gumice skroz i nekad u vožnji mi se zaljulja traktor tako da moram pustit gas da se smiri(da prestane ševrljat).Mislim da je to zbog tih gumica jer lufta u volanu ima oko 6,7cm. Unaprijed hvala puno :weedman:
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Nisu mi vratili ništa nit mogu išta vratit.Kažu mi da ga nisam trebao registrirat i problem rješen.Al je meni drago kroz selo proć sa IM tablicama pa ko ga šiša kad gori kuća nek i pojata ide u pm :partyman: Sad bih molio tko god da zna gdje mogu kupit djelove za TV ? Nešto kao online šoping i da platim pouzećem. Trebam promjenit gumice na mehanizmu za upravljanje . Ne znam kako se to zove ali kad vrtiš volanom to se pomiče a nisu točkovi :lol: Na onim zglobovima su ispucale gumice skroz i nekad u vožnji mi se zaljulja traktor tako da moram pustit gas da se smiri(da prestane ševrljat).Mislim da je to zbog tih gumica jer lufta u volanu ima oko 6,7cm. Unaprijed hvala puno :weedman:

Imaš djelova u " MASIVA "Bjelovar. Ako nemaš upute za njega potraži na forumu ako ne nađeš skenirat ću i stavit u pdf pa Ti pošaljem link.A o porezu ću još koju rečenicu za koji dan.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
.....Trebam promjenit gumice na mehanizmu za upravljanje . Ne znam kako se to zove ali kad vrtiš volanom to se pomiče a nisu točkovi :lol: Na onim zglobovima su ispucale gumice skroz i nekad u vožnji mi se zaljulja traktor tako da moram pustit gas da se smiri(da prestane ševrljat).Mislim da je to zbog tih gumica jer lufta u volanu ima oko 6,7cm. Unaprijed hvala puno :weedman:

kaaakve gumice, tebi trebaju krajnice (končnici).....kuglasti zglob.....ma te dvije "gute" koje se klimaju kad cimas volan
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
., UH!., odešmo mi naširoko i naveliko!...

., za poreze treba pitati u poreznoj upravi!, a ne u stanici za tehnički pregljed!.-

., ovde nismo komentirali i pisali o lakim auto-prikolicami i o vatrogasnim vozilima., već smo komentirali i pisali o rabljenim poljoprivrednim strojevima - traktoru, /dvije osovine - četverotočkaš!/., tako DA!, koliko čitam?, vode je svaki drugi komentar suvišan!
., ZNALCI NAVALITE!, porez je čudo svake države ko i smrt svakoga živog bića!.-


Evo kolege forumaši još jedna potvrda moje tvrdnje prepisah i registrirah svoj TV826 /dvije osovine - četverotočkaš!/(kako bi neki rekli) i dvaput mi je naglašeno da se porez ne plaća tako DA!, koliko čitam?, vode je svaki drugi komentar suvišan!
P.S.Nemojte bacat novac ako ni potrebno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
G

GROF

Guest
., UH!., odešmo mi naširoko i naveliko!...

., za poreze treba pitati u poreznoj upravi!, a ne u stanici za tehnički pregljed!.-

., ovde nismo komentirali i pisali o lakim auto-prikolicami i o vatrogasnim vozilima., već smo komentirali i pisali o rabljenim poljoprivrednim strojevima - traktoru, /dvije osovine - četverotočkaš!/., tako DA!, koliko čitam?, vode je svaki drugi komentar suvišan!
., ZNALCI NAVALITE!, porez je čudo svake države ko i smrt svakoga živog bića!.-



Evo kolege forumaši još jedna potvrda moje tvrdnje prepisah i registrirah svoj TV826 /dvije osovine - četverotočkaš!/(kako bi neki rekli) i dvaput mi je naglašeno da se porez ne plaća tako DA!, koliko čitam?, vode je svaki drugi komentar suvišan!
P.S.Nemojte bacat novac ako ni potrebno.

., forumski prijatelju BERTOLINI!

., tvoje pismo - citat, potpisujem u cijelosti i apsolutno se slažem!!!

., aj Bog!, čitamo se ...
 

yayatoure

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
43
Pozdrav bećari opet sam zapeo :) Ako tko zna bio bih mu zahvalan. Kupio sam frezu gramip at20 100 novu i sad me interesira da li u nju trebam išta ulja dolivat ? Imam upute za rukovanje ali tu ništa ne piše kako se dolijeva ni treba li doljevat ulje pošto je nova.Za reduktor ide hipenol 90 ina a za karter-kućište lančanika ide epol 220 ina koje ne mogu nać u nas . Da li znate gdje bih moga naručit online to ulje ili neko ulje sličnih performansi ? Ako će ko kupit domaćih krumpira koji nisu natapani desire+monaco prodajem po 2kn kg :) :) Bit će ih maximalno oko 5t . To je samo pilot projekt dogodine idem punom snagom ;)ŽIVIO RAD I POLJUPRIVREDA !!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh