• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Molim za pomoć oko tv 826

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

yayatoure

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
43
Imam tv 826 99g koji mi baca hidraulicno ulje na odušku rezervara za hidrauliku.Da li je to normalno ili me čovjek prevario prilikom kupovine jer sam totalni autsajder u ovom poslu to jest kupio sam traktor a nisam nikad sjeo na njega :blackeye . Jesam li ja jedini u Hrvatskoj koji je platio porez na poljuprivredni stroj prilikom registracije ? Platio sam poreza 2250kn :madmana: . Trebat ću sadit ovo :weedman: da nekako amortiziram ulaganje u tv 826 :madmana: . Pozdrav i unaprijed zahvaljivam :rolleyess:
 
G

GROF

Guest
Imam tv 826 99g koji mi baca hidraulicno ulje na odušku rezervara za hidrauliku.Da li je to normalno ili me čovjek prevario prilikom kupovine jer sam totalni autsajder u ovom poslu to jest kupio sam traktor a nisam nikad sjeo na njega :blackeye . Jesam li ja jedini u Hrvatskoj koji je platio porez na poljuprivredni stroj prilikom registracije ? Platio sam poreza 2250kn :madmana: . Trebat ću sadit ovo :weedman: da nekako amortiziram ulaganje u tv 826 :madmana: . Pozdrav i unaprijed zahvaljivam :rolleyess:

., lip pozdrav novome članu!

., ovo pitanje trebao si postaviti pod temom tv., predpostavljam da će administratori to i preselit u odgovarajuću temu., ali nema veze., kada već pitaš., evo imam vremena i malo znanja pa da TI i odgovorim., ko prvo nije normalno da baca ulje van iz rezervara hidraulike pa da sve usere., u 99% slučajeva ima u rezervaru previše ulja., najbolje je da ima ulja ako gljedamo mjerač?, znači do samoga početka one prve crtice na mjeraču!.,

., e DA što se tiče poreza!., pa porez plaćamo svi., platio sam ga i JA!!!

., aj Bog!, čitamo se., ča TI ni jasno pitaj!...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Neznam baš kako je u HR sa porezom ali ja sam u SLO kupijo i prodao traktor i nikakvog poreza nije bilo. Sve što te košta je uvjerenje podpisa na kupo/prodajnom ugovoru i posle toga registracija (tehnički pregled, tablica i knjižica, osiguranje).
 

yayatoure

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
43
Plaćanje poreza

Prilikom registracije tv rečeno mi je u pp Imotski da odem u poreznu da mi daju potvrdu da sam oslobođen poreza al mi šinjorina u poreznoj kaže da sve što se registrira, podložno je porezu. Al sam mogao napravit kupoprodajni ugovor na nekih par tisuća kn i platio bih porez na to 5 % što je sitno ovako na 45000 je pozamašna svota.
 

yayatoure

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
43
Izgleda da je uliveno viška hidrauličnog ulja al ću to provjerit kad prođu blagdani pa vam javim (na mjeraču je ulje između prve i druge crtice). Oduševljen sam kako ste solidarni i kako želi te pomoći još jednom vam veliko HVALA !
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Prilikom registracije tv rečeno mi je u pp Imotski da odem u poreznu da mi daju potvrdu da sam oslobođen poreza al mi šinjorina u poreznoj kaže da sve što se registrira, podložno je porezu. Al sam mogao napravit kupoprodajni ugovor na nekih par tisuća kn i platio bih porez na to 5 % što je sitno ovako na 45000 je pozamašna svota.

Daj malo objasni odkud ti taj traktor jeli to novo?, ili, ja pojma nemam o kakvom ti porezu pričaš, a baš me zanima...Pozdrav!
 
G

GROF

Guest
., pa na sve sto se kupuje ili prodaje plaća se porez!

., naravno ako je sve legalno., tj. ako ide kroz papire., isto tako je i sa starim autom., normalno da nećeš platit porez za prijepis automobila ako si automobil kupio za rezervne dijelove i stajat će ti u nekoj šupi ili slivaru dok ga neispilaš!., isto tako je i sa traktorom., kada traktor kupiš napraviš kupoprodajni ugovor, ovjeriš kod javnoga bilježnika, ideš na poreznu upravu po mjestu stanovanja da platiš porez po prijavljenoj vrijednosti traktora., po plaćanju poreza ideš sa traktorom na tehnički pregljed pa na policiju po knjižicu vozila, prometnu dozvolu, ovjeru registracije!!!...

., aj Bog!., moj narode!, čitamo se ...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
kada traktor kupiš napraviš kupoprodajni ugovor, ovjeriš kod javnoga bilježnika, ideš na poreznu upravu po mjestu stanovanja da platiš porez po prijavljenoj vrijednosti traktora., po plaćanju poreza ideš sa traktorom na tehnički pregljed pa na policiju po knjižicu vozila, prometnu dozvolu, ovjeru registracije!!!...


ovo je moja teorija:kada traktor kupiš napraviš kupoprodajni ugovor,ovjeriš kod javnog bilježnika,ideš na policiju i na tehnički(traktor ti treba samo ako nije registriran) i nikako neideš na poreznu jer se na traktore ne plača porez,a znam iz vlastitog iskustva jer sam u 12 mjesecu kupil rabljeni traktor.Tebi je vjerojatno ova u poreznoj to naplatila pod fuš
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
pročitaj cijeli tekst, ako znaš čemu služi zagrada onda buš skužil ali sumnjam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

yayatoure

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
43
GROF je upravu ! Sve što je naveo ja sam napravio . A sad treba skupit novce za dobru frezu inače mi traktor može služit za vožnju po selu.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
pročitaj cijeli tekst, ako znaš čemu služi zagrada onda buš skužil ali sumnjam
Danek, u pravu si. Ni ja za svoga nisam ništa platio. Baba u poreznoj možda ne zna zakon, pa je čovjeka zaj..... .
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
što se tiće ulja bolim se da je zaštopan odušak,
provjeri to pa da se prilikom povrata ulja ne stvara tlak
i nabija ga van kroz mjernu šipku, tj. poklopac rezervara...
ulja mora biti kad je hladno cca 1 cm ispod max. oznake,
nikako ispod polovice puta između min i max oznake.

Što se tiče plaćanja poreza za motorna vozila, znam da se
plača po katalogu vrijednosti rabljenih vozila, ili po svoti koja se
upiše u kupoprodajni ugovor ako je veća svota od svote od kataloga
vrijednosti, ako je manja porez se naplaćuje po tržišnoj vrijednosti kataloga
CVH. Iznos poreza je 5% od vrijednosti vozila. Kakav je točan propis za poljoprivrednu mehanizaciju ne bi znao jer se nisam sa tim susreo
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
ovo oko poreza mi je vrlo interesantno,i ja znam da za rabljene poljoprivredne strojeve poreza nema ali pretpostavljam da za nove vjerovatno ga ima,gdje je veća vrpa novaca odmah država hoće dio kolača :mrgreen:
 
G

GROF

Guest
:heart::heart:
kada traktor kupiš napraviš kupoprodajni ugovor, ovjeriš kod javnoga bilježnika, ideš na poreznu upravu po mjestu stanovanja da platiš porez po prijavljenoj vrijednosti traktora., po plaćanju poreza ideš sa traktorom na tehnički pregljed pa na policiju po knjižicu vozila, prometnu dozvolu, ovjeru registracije!!!...
ovo je moja teorija:kada traktor kupiš napraviš kupoprodajni ugovor,ovjeriš kod javnog bilježnika,ideš na policiju i na tehnički(traktor ti treba samo ako nije registriran) i nikako neideš na poreznu jer se na traktore ne plača porez,a znam iz vlastitog iskustva jer sam u 12 mjesecu kupil rabljeni traktor.Tebi je vjerojatno ova u poreznoj to naplatila pod fuš

., EVO JOŠ SAMO JEDNA PISANA CRTICA PO PITANJU POREZA NA POKRETNINE - u ovom slučaju rabljeni poljoprivredni traktor! ... :mrgreen: ...

., Napomena!., porez se mora platit ako neki iz poreznog lanca to ni platil ODMA dok je bil traktor NOV iz nekog razloga., e onda onome zadnjem u nizu ostaje plaćanje poreza!
., TOČNO! i PROVJERNO!, porez PDV-e na rabljene poljoprivredne strojeve - traktore NE PLAĆA SE!!!.-

., nema moje ili tvoje teorije po pitanju poreza na pokretnine!., već postoji porez na pokretnine po već predvidjenim propisima - zakonima!., pa samo da još malo pojasnim., ako se traktor nemisli - neće registrirat., dovoljno je samo napravit kupo-prodajni ugovor i ovjeriti kod javnog bilježnika, radi NAS sami da neispade koda smo traktor ukrali!, /velika većina tako to i radi., a to nije zakonski ispravno!/., ALI, ako traktor idemo po regulativi zakona kupiti - prepisati, svakako uz ovjeru kod javnoga bilježnika!, mora se ić na poreznu upravu po mjestu stanovanja prijaviti i platiti porez!!!., isto tako napominjem!, prozvana dijelatnica iz porezne uprave nije TO nikako mogla odradit - naplatit pod FUŠ!!!., jer svaki ki plati porez?, ima potvrdu - uplatnicu o uplaćenim novčićima ili od pošte, ili od banke, ili od fine., tako DA., predpostavljam da sam uspil malko pojasnit!.-
... :butthead: ...

., forumašu zbalija!., serija traktora 800., pogotovo tv-826 ima nekakov filing - manu da svi odreda bacadu hidraulično ulje i na čep kadi se toči i na mjerač ulja!., moje iskustvo i preporuka!, ULJE MORA BIT U REZERVOARU DO DOLJNJE CRTICE MJERAČA!.- :scratch ..., možda ja ponešto znam?, kada je u mome dvoru sada već četvrti po redu takov traktorić, serije 800 sa istim rezervarom i svim ovim naprvo navedenim sranjima!!!...

., aj Bog!, moj narode!, čitamo se ... :heart: ...
 
Posljednje uređivanje:

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Jaj meni jaj... po zakonu porez na poljoprivredna motorna vozila se ne plača i točka - naravno osim ako je isti prije kupljen na neku povlasticu ili je bil na neku firmu a nije se još amortiziral itd.Daj reci gdje si kupio taj traktor i na temelju čega ti je obračunat porez ,isto molim i Grofa , kažeš da si trebal napraviti ugovore!?-PA NARAVNO ovdje mi nije ništa jasno pa te molim da malo objasniš samu kupovinu .Usput čestitam USKRS svima koji ga slave. Pozdrav!
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
ZAKON O POSEBNIM POREZIMA NA OSOBNE AUTOMOBILE, OSTALA MOTORNA VOZILA, PLOVILA I ZRAKOPLOVE


Po ovom zakonu (koji je još na snazi) se ne plaća.
Neki dan sam prepisivao poljoprivredni stroj koji se definira kao vozilo na motorni pogon(ne motorno vozilo jer motorno vozilo je i vučeni banseg).Dan kasnije sam bio registrirati vatrogasni kamion pa sam radi potvrde informacije pitao u stanici za teh pregled i dobio istu informaciju + informaciju da su lake prikolice isto neoporezive.
 
G

GROF

Guest
., UH!., odešmo mi naširoko i naveliko!...

., za poreze treba pitati u poreznoj upravi!, a ne u stanici za tehnički pregljed!.-

., ovde nismo komentirali i pisali o lakim auto-prikolicami i o vatrogasnim vozilima., već smo komentirali i pisali o rabljenim poljoprivrednim strojevima - traktoru, /dvije osovine - četverotočkaš!/., tako DA!, koliko čitam?, vode je svaki drugi komentar suvišan!
., ZNALCI NAVALITE!, porez je čudo svake države ko i smrt svakoga živog bića!.-

., aj Bog!, čitamo se ... SRETAN i BLAGOSLOVLJEN USKRS!
 
Posljednje uređivanje:

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
., UH!., odešmo mi naširoko i naveliko!...

., za poreze treba pitati u poreznoj upravi!, a ne u stanici za tehnički pregljed!.-

., ovde nismo komentirali i pisali o lakim auto-prikolicami i o vatrogasnim vozilima., već smo komentirali i pisali o rabljenim poljoprivrednim strojevima - traktoru, /dvije osovine - četverotočkaš!/., tako DA!, koliko čitam?, vode je svaki drugi komentar suvišan!, ZNALCI NAVALITE!, porez je čudo svake države ko i smrt svakoga živog bića!.-

., aj Bog!, čitamo se ... SRETAN i BLAGOSLOVLJEN USKRS!

Zašto stanica teh. pregleda? Kod nas se izdaju prometna dozvola i knjižica vozila u stanici za teh pregled vozila (kasnije ide u pp na ovjeru).Oni NE IZDAJU OVE DOKUMENTE AKO NIJE PLAĆEN POREZ na prijepis ako je to zakonom određeno.Javni bilježnik po službenoj dužnosti odmah ili na kraju tekuće godine)šalje poreznoj upravi sve ugovore koji podlježu porezu na promet.i ako porez nije plaćen u zakonskom roku plaćaju se zatezne kamate+ porez.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh