• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MONTING Ivanovec prikolice

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: MLAZ prikolice

Nisam reko da ne valjaju. Mislim da imaju kvalitetniji materijal, jedino ako su se popravili u tom pogledu. Samo znam da SIP ima jako mekane limove za razliku od npr. Claas-a. Bubanj na utovarnoj Sip je tako mekan, dok Claas lim je puno tvrđi. To velim samo radi usporedbe. Samo neka one opravdaju kvalitetu i onda je sve ok
 
P

Poljodjelac

Guest
Re: MLAZ prikolice

U Lateranu isto akcija Fliegel prikolica , ali ja mislim da su 9 t obične(nisu tandem).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Re: MLAZ prikolice

Fliegl radi kamionske prikolice, tak da su im ove traktorske rekreacija za subotnje jutro. Kak možeš usporediti Tehnostroj s Fiegl-om?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: MLAZ prikolice

ZJ kaže:
Fliegl radi kamionske prikolice, tak da su im ove traktorske rekreacija za subotnje jutro. Kak možeš usporediti Tehnostroj s Fiegl-om?
Želiš reč da Tehnostroj nije dostojan da se uspoređuje s Fligelom :?:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Re: MLAZ prikolice

marko hurlimann xa86 kaže:
ZJ kaže:
Fliegl radi kamionske prikolice, tak da su im ove traktorske rekreacija za subotnje jutro. Kak možeš usporediti Tehnostroj s Fiegl-om?
Želiš reč da Tehnostroj nije dostojan da se uspoređuje s Fligelom :?:
Ne dapače. Pitanje je postavljeno na jednak način kao tvoje prije.
marko hurlimann xa86 kaže:
Toma84: neznam kako si zaključio da je Fligel bolja od Tehnostroja :scratch
Ova tvoja prikolica izgleda lijepo. No lijepo izgledati i kvaliteta nemoraju uvijek ići ruku pod ruku. No, mislim da Tehnostroj ne opravdava svoju cijenu (kvaliteta je OK), kad se usporedi s Fliegl-om ili Brandtner-om (jer ove su koji put jeftinije).

Čuj, Fliegl je sigurno solidnije napravljen, imaju vruće pocinčanu šasiju, sigurno je tvrđi lim na stranicama...iako nemam nikaj protiv Tehnostroja. Dapače, i sam imam jednu staru.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: MLAZ prikolice

toma84 kaže:
Vidiš kaj mi Marko rekao :)
Sad budem tek rekao 8)

Prikolice Tehnostroj su po meni jednako dobre kao i Fligel..Firma Tehnostroj postoji više od 40godina,pa kaj mislite da bi još postojala ako ne bi imali dobre prikolice :?:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Re: MLAZ prikolice

marko hurlimann xa86 kaže:
toma84 kaže:
Vidiš kaj mi Marko rekao :)
...
Prikolice Tehnostroj su po meni jednako dobre kao i Fligel..

Firma Tehnostroj postoji više od 40godina,pa kaj mislite da bi još postojala ako ne bi imali dobre prikolice :?:
Jednako dobre ili bolje su dva različita pojma. I jedne i druge imaju kotače i vozi se teret na njima.

Čuj, u Jugi nisi baš imal puno izbora: IMT, Zmaj ili Tehnostroj. Ovi zadnji su uvijek malo više gledali prema zapadu (valjda zato kaj im je bliže), pa su im proizvodi bili moderniji i stalno u razvoju. Zato su se i danas održali na životu (iako su im Austrijanci vlasnici).

I Zetor postoji 60-tak godina, pa još nije ulovil JD-a ili Fendt-a.

NHF Marko, ali pročitaj malo više u ovoj temi, pa ti bude jasnije.
Monting ima prikolice jednako dobre ili bolje (masivnije) od Tehnostroja, stranice im rade u Austriji u istoj tvornici (čak i na pantima postoji Tehnostrojev znak), no svatko osporava njihovu cijenu.
Isto tak ti je s Tehnostrojem u odnosu na Fliegl ili Brandtner. Uostalom, sve te tri firme su stranjske, pa ti je svejedno kad tvoji novci idu izvan HR. Mislim da onda da za svoje novce imaš pravo očekivati više. I mislim da se slažeš.

Meni najbolja prikolica koju imam je Tehnostroj, jer nemam bolju. Za novce koje sam uložil u nju (rabljenu) nisam mogel dobiti bolju, iako sam ju platil nekoliko tisuća kuna više od IMT-ove.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: MLAZ prikolice

Koliko sam gledao sliku MONTINGA njihova prikolica ima slabiji profil ispod kasona,od moje..Pa neznam zašto govoriti da je masivna ovo ono..Može ona biti masivnijia koliko hoče ako je slabo to sve skupa zašvasano..jel tako :?:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Re: MLAZ prikolice

Monting je samo bil primjer, a ti izbjegavaš odgovor :roll:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: MLAZ prikolice

ZJ kaže:
Monting je samo bil primjer, a ti izbjegavaš odgovor :roll:
Koji daj napiši još jednom ;)
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Re: MLAZ prikolice

marko hurlimann xa86 kaže:
Koliko sam gledao sliku MONTINGA njihova prikolica ima slabiji profil ispod kasona,od moje..Pa neznam zašto govoriti da je masivna ovo ono..Može ona biti masivnijia koliko hoče ako je slabo to sve skupa zašvasano..jel tako :?:

Ne treba tak napamet donijeti zaključak, a pogotovo ne na osnovu slika!
Već sam prije naveo, da moja monting ima 400kg prazna više od tehnostrojke, i išao sam gledat prikolicu u fazi izrade nekoliko puta i da je kojim slučajem loše vareno ne bih je uzeo!
Uostalom, čovjek je radio u toj tvornici u kojoj se pigaju stranice i za tehnostroj i za njega, a doma je pravio takove prikolice još dok je tehnostroj pravio prikolice sa drvenim stranicama!
Ova gore izjava mi dade za pravo da mislim kako je u pitanju jal jer netko od hrvata radi dobar i pošten posao??? Ali ipak neču to misliti!
Ja sam sa svojom prikolicom prezadovoljan-išao sam gledat i fliegel i brandtner i osim što treba dugo čekati na isporuke, NIPOŠTO nisu kvalitetnije napravljene od ove domače i tko god to veli robuje stereotipima, no da ne duljim-ja sam zadovoljan, a tko god hoče nek kupi bilo koju ˇzapadnuˇ i nek iskešira brdo novaca više za brand,ako je mišljenja da se isplati!
Svatko ima pravo na svoje mišljenje i potrošiti svoj novac na što želi, ali nema potrebe zbog toga osporavati nečiji rad i to na osnovu rekla kazala, a ne činjenica! ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: MLAZ prikolice

Istina kaj veliš da svako ima pravo potrošiti na novce na ono kaj žeeli..
Svako je zadovoljan s onim kaj ima,i kupuje ono kaj more...
Meni je Tehnostroj zakon koju ja imam..I kako sam prije rekao vozila je 10tona kukuruza bez problema..pošto moja ima stranice 60×60..
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Re: MLAZ prikolice

Ma ja bih isto bio uzeo tehnostroj, al kad ih nisu imali narednih 5mj. za prodati-slučajno je frend kupil u montingu, dopala mi se i kupih je i ja i sad mi uopče nije krivo!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: MLAZ prikolice

Sve one vrše istu funkciju par dana u godini, kod nekog više kod nekog manje. Samo sam rekao da su zapadne najvjerojatnije kvalitetnije napravljene
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: MLAZ prikolice

toma84 kaže:
Sve one vrše istu funkciju par dana u godini, kod nekog više kod nekog manje. Samo sam rekao da su zapadne najvjerojatnije kvalitetnije napravljene
Slažem se s tobom :supz:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Re: MLAZ prikolice

marko hurlimann xa86 kaže:
ZJ kaže:
Monting je samo bil primjer, a ti izbjegavaš odgovor :roll:
Koji daj napiši još jednom ;)
Eto ovo:
ZJ kaže:
Isto tak ti je s Tehnostrojem u odnosu na Fliegl ili Brandtner. Uostalom, sve te tri firme su stranjske, pa ti je svejedno kad tvoji novci idu izvan HR. Mislim da onda da za svoje novce imaš pravo očekivati više. I mislim da se slažeš.

Zaboravih reći još jedno: Nije samo gradnja i konstrukcija prikolice važna. Za trajnost je najvažnija AKZ. Neznam kak Tehnostroj farba šasije i podove prikolice, no znam da Brandtner i Fliegl to rade uranjanjem. Tak da nema nepofarbanih dijelova do kojih nemože doprijeti farba, a može rđa. To je naročito važno za zatvorene profile V===V na podu prikolice.
Sudeći po mojoj prikolici, u Tehnostroju su to radili špricanjem, a nneznam kak to rade danas.
 
O

ostrozin

Guest
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. ovo vam je 6- tonska monting ! ni milimetra nezaostaje za tehnostrojom! ko voli platiti vise neka izvoli !

Obrisan neispravan link.

stara je 11 godina ! kupljena jesenas za vrednost polovne tehnostrojke od 3 t!!!nije bila garazirana pa tu i tamo ima poneka fleka na sanduku !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Re: MONTING IVANOVEC PRIKOLICE

Dobre prikolice s lošom cijenom. No valjda vrijede jer meni izgledaju jako masivno napravljene s dobrom završnom obradom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh