• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator AGRIA

P

pozna

Guest
halo ljudi,trebam pomoc. kolega je kupio motokultivator Agria, polovni,po njegovim rijecima snage 10 ,12 ks. no problem je u tome sto neznamo koje gorivo trosi, cisti benzin ili mjesavinu,naime bivsi vlasnik nema nikakvih papira niti zna bilo sta o stroju.iako vjerujem da trosi cisti benzin ,volio bih da to netko sa sigurnoscu potvrdi. hvala.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Dali možeš reći barem marku motora, lakše bi zaključili dali se radi o 2T ili 4T!?
 
P

pozna

Guest
radi se o starijem stroju,nazalost nema ni plocice na njemu,neznam koji je tip ni godina proizvodnje,sto je vazno za nabavku zamjenskih dijelova. sutra cu staviti slike,uglavnom svaka informacija je dobrodosla.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Slikaj ga. Bilo je i dvotaktnih i četverotaktnih motora na njima, pa ti je teško reći koji je bez da ga vidimo.
No, jedan od sigurnijih znakova raspoznavanja je mjesto kamo ide gas-sajla:
- ako ide na fergazer, gotovo sigurno je dvotaktni
- ako ide nekam na tijelo motora, velika je vjerojatnost da je četverotaktni
Osim toga, Agrije su imale napisanu vrstu goriva na čepu spremnika goriva, pa pogledajte, možda ima i ta.

Ukratko, ako ga hoćete probati, napravi 3%-tnu mješavinu benzina i slobodno ga zapalite.
Ako je dvotaktni, sve OK, ak je četverotaktni, niš mu nebu, osim kaj bude malo dimil.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Upravo sad mi je pala jedna ideja kako možeš provjeriti dali je motor dvotaktni ili četverotaktni.
Provjeri dali ima kakav čep na donjem dijelu motora, znači dali ima čep za nalijevanje i kontroliranje ulja u karteru motora!?
A kao ima čep onda je 4T, a ako nema onda je 2T!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I pravi 2 T motori imaju cep za ispuštanje ..necega ...
Najbolje da ga testiraš testom za ispitivanje oplođenih jaja ,odnosno šlaprtka ..kako se to kod mene zove .
Protreseš ga blizu uha i ako se cuje muckanje onda je 4T ..a ako nema muckanja 2t je u igri
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
puknuti kaže:
Najbolje da ga testiraš testom za ispitivanje oplođenih jaja ,odnosno šlaprtka ..kako se to kod mene zove .
Protreseš ga blizu uha i ako se cuje muckanje onda je 4T ..a ako nema muckanja 2t je u igri

Puknuti ovo sa šloprtkima ti je dobro samo pazi da ne puknu za vrijeme bučkanja da ne pukne jer smrdi kao sam vrag! :lol: :lol: :lol:
 
P

pozna

Guest
mislis da ide mjesavina ? kolega je za probu sipao malo mjesavine,upalio,malo radila i onda je bacila dim i ugasila se, e sad koliko % je bila mjesavina,neznam,uglavnom od tuda i dilema. ako sam dobro skuzio slike motor i mjenjac imaju isto kuciste,znaci jedno ulje ili obicno motorno ulje ??? ili ? sta mislis koliko % treba biti mjesavina ? jel ima tko takav stroj, koja je godina otprilike i koji model ? trazio sam i na njemackim stranicama,nisam nista usporedivo nasao.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovo je sigurno pravi stroj (kvalitetan) ,šteta kaj nema neki dizel motor ;) ....
Ja nikad ne štedim na ulju (dvotaktolu) iako ni previše ulja nije melem za motor ..
Sve ovisi koje ulje ,odnosno cije ulje koristiš ..Ako ideš na inu, stavi 3,5 - 4 % .
Ako motor to može podnjeti (ne masti svijeciu ) ,tjeraj .Malo dima nije nikog ubilo ;)
Ako bude problema smanjivaj ..
Kvalitetnije ulje bi moglo na 3 % i manje , ono cak i bolje izgara pa nece biti toliko dima .
Napravi mješavine koliko misliš potrošiti ,korisi menzuru ili bilo kaj baždareno ..od oka se gledaju tuđe žene ..
Ako je dugo stajao s starom mješavinom ,ulje od iste se taloži po sistemu pa jedno ispiranje rezervara, karburatora ,dizni ....ne bi škodilo ,također i kontrola i štelanje platina ..No to povjeri majstoru ili bolje ne diraj ako bude palio ..
Vidi se mala pipoca sastrane ,probaj je otvoriti / ispustiti ako ima kaj unutra ,To je kucište radilice i ako ne drži pipica ,ili plovak kod stajanja , transporta ( drmanja) se natoci mješavine unutra ..Benzin ishlapi pa ostane samo ulje ..
Možda je radi toga i bacila dim /zamastila svijecicu i krapala ...
 

zoky-hos

Novi član
Tu od
24 Velj 2009
Poruka
22
Ma sipao sam mješavinu i dimi ali mi crkne nakon minute i kad očistim svječicu opet upali pa si dodaje gas sama a pipa mora biti otvorena do pola kao dekompresor to ne kužim. Šta da radim
 
P

pozna

Guest
evo vec 2,5 sata buljim u sve moguce i nemoguce agrie. negdje sam procitao da je IMT radio identicne kopije agrie,dvotaktni motor ,mjesavina,dimio ko sami vrag,znaci da je malo vise dima normalno. taj podatak o IMT moze biti zanimljiv zbog djelova. mozda je problem sto se gasi u karburatoru,ako baca previse goriva pa zalije svjecicu.a ono sto sam pricao o ulju jucer,zaboravi,dvotaktni motori se podmazuju samom mjesavinom a u mjenjac ide hipenol. trazim i dalje. pozdrav.
 
V

VTZ

Guest
Po mjestu gdje se nalazi prirubnica usisa na cilindru (spuštena dosta nisko), radi se o 2-taktom motoru. Čak mi se čini da je podmazivanje motora sa uljem riješeno pomoću posebne pumpe (Mikuni), i zasebnog malog spremnika za 2-T ulje, pokraj spremnika za benzin (takvi motori nisu radili na mješavinu, nego se ulje doziralo sa pumpom).

Zato treba biti oprezan, ako u tanku još ima starog 2-T ulja, treba ga ispustiti van. U protivnom motor će dobivati previše ulja, stvarat će se garež, koja će blokirati karike na klipu, i karike će na kraju puknuti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
pozna kaže:
evo vec 2,5 sata buljim u sve moguce i nemoguce agrie. negdje sam procitao da je IMT radio identicne kopije agrie,dvotaktni motor ,mjesavina,dimio ko sami vrag,znaci da je malo vise dima normalno. taj podatak o IMT moze biti zanimljiv zbog djelova. mozda je problem sto se gasi u karburatoru,ako baca previse goriva pa zalije svjecicu.a ono sto sam pricao o ulju jucer,zaboravi,dvotaktni motori se podmazuju samom mjesavinom a u mjenjac ide hipenol. trazim i dalje. pozdrav.
Ovom modelu je sličan IMT507, samo kaj on ima mjenjanje brzina na upravljaču preko sajli. I ima 3+3 brzine (jedna je ručka mjenjač, druga invertor). IMT507 je imal 4-t benzinski motor DMB LA300 ili dizel motor DMB LDA350.
Možda ti je to "way to go": kupiti LA300 za nekih 3000kn i ugraditi ga.

Na ovim oglasima ima slika:
http://www.oglasi.com/oglasi-35327-Moto ... T-507.html
http://www.njuskalo.hr/oglas47674
 

zoky-hos

Novi član
Tu od
24 Velj 2009
Poruka
22
ma nema nijedne posude za ulje 2 taktol vidi na slikama samo me zanima ona pipa što sa njom raditi moram je otvarati do pola dok se ne zagrije a nemoram je ni vratiti kasnije dali možda tu vuče zrak
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
zoky-hos kaže:
ma nema nijedne posude za ulje 2 taktol vidi na slikama samo me zanima ona pipa što sa njom raditi moram je otvarati do pola dok se ne zagrije a nemoram je ni vratiti kasnije dali možda tu vuče zrak
Čuj, a kaj nisu na rezervoaru dva čepa (crveni i aluminijski)???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
zoky-hos kaže:
ima li kakve veze što ide ulje u zračni filter
NE!
 

Najnoviji postovi

Na vrh