• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator GOLDONI

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Nadam se da zupčanici nisu pri tom oštećeni.
 

Pirko

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
21
Zna li itko od forumaša šta je bilo sa stranicom ricambi.goldoni ? Stranica je sadržavala kompletne shematske prikaze goldonijevih traktora, mtk i prikolica, a sada se tome ne može pristupiti.
Sheme su zgodne su lakše identificiranje dijelova, pa ako netko ima za super special nek pošalje.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Lijep ti je stroj...koliko je sada sirok?? Kako radi ovaj prikljucak - da li si zadovoljan??
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bobo,
stroj je strašan. (y)
Ovi dupli kotači sigurno znatno doprinesu lakoći upravljanja na lošije izoranom. :) Kako funkcionira ovaj valjak od istegnutog metala? Samo drži dubinu ili i malo dodatno usitni iza freze? Koji je to tip istegnutog metala (otvor oka i debljina lima)?
 

Bobo123

Novi član
Tu od
16 Lip 2020
Poruka
5
Usitni malo i on, nisam mjerio debljinu lima, izmjericu pa javim. Pitanje da li neko kosi sa Goldoni da li je tezak kakvo je iskustvo, gledam neku kosilicu pa da vidim vasa izkustva?
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Eto prvi put vidim plavu boju na goldoniju.to je tak serijski ili? To je 14ks modial, ispravak ako sam u krivu
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Dada to je ta boja. Mislio sam da su oni radili samo traktorcicr na semu tomu vinkovica. Takve sam vidao. Ovo nisam. To je onda dosta staro kraj 70.tih
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
Ja isto prvi put vidim plavog (bilo Goldoni ili Labin). Koliko je star ne bi znao, vjerojatno tako čedrdesetak godina. Zar postoji neki takav model sa 14 KS?
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Neznam na koji model mislite od 14 konja. Verzija 14 konja ima goldoni sa okretnim ruckama, i one koje nisu okretne. Postoje i tomice od 14 konja, ali to su starije verzije, i koliko znam ne postoji 14ks zglobni TV...nisam vidio noviji TV od 14 konj
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
Nije bitan model nego motor koji je montiran. Ne misli na niti jedan model! Nego si ti napomenuo "To je 14KS Mondial" (to je isto nešto što ne postoji u toj varijanti). Mondial je manji model Labina (sa 3 ili 4)različita motora od 6 - 8 KS snage.
Ovaj Goldoni i Labin SS (su veći modeli), isto mogu biti sa različitim motorima. Koliko je meni znano (za ovadva) 4 različita motora.
Evo ovdje graf snage tog motora od Goldonija.
IMG_20201024_195618[1].jpg
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Aha. Ja sam mislio da je mondial oznaka za fikse rucke, a ss sa okretnim ruckama... Nisam znao da je oznaka za jacinu. Mislio sam da je lda 510 14 konja. Eto ucim i ja po malo. Makar ima puno toga za ucit hahahah
 

Najnoviji postovi

Na vrh