• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator GOLDONI

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Već je u dijelovima :)
Dijelovi su dvostruko povoljniji, kvaliteta indijska.

WP_20211107_004.jpg
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Zamolio bi članove koji zna kako točno bude postavljena ta gumica označena sa br. 34

joint_queue_2135.068.jpg
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Zovem se Denis, zivim kraj Buzeta. Kupio sam neispravan goldoni special...freza I prikolica s volanom. Opce stanje je vrlo lose. Odradena prva specijala na cilindru, niv klip, poliranje radilice, novi semerinzi I dihtunzi. Danas uoalio, cini se da radi lijepo. Mjenjac nadprosjecno los, puknuto kuciste oko jednog lezaja, ali ajde bar je majstor koji je to vario ocito bio pravi majstor. Zamjenjeni svi semerinzi I dihtunzi, nadovaren birac brzina...trebam jos postelati s tim biracima jer jos nesto zeza...nije bilo ni vremena ni volje vise. Sto se tice freze, ona osim nozeva izgleda dosta dobro, rastavio kuciste I tu sam dosao do zida. Ne znam kako izvaditi osovinu. Stoga molim za pomoc. Ima li onaj metalni cep odgovor na moje pitanje, nalazi li se neki osigurac koji onemogucava izlazak osovini

Ukoliko se ne varam ta gumica ventila je samo nataknuta na ventil. Dosta jadno to izgleda ako se mene pita. Mjenjao sam te gumice na nekom Renault k9k motoru I te gumice su bas snazne, treba ih skoro uprešati, ali ove od lombardinija sam samo spustio dole ako se ne varam kada sam prije par mjeseci slajfao ventile na lda510.
Lp
 

Prilozi

  • IMG_20211110_220032.jpg
    IMG_20211110_220032.jpg
    38.5 KB · Pregleda: 23
  • IMG_20211110_220037.jpg
    IMG_20211110_220037.jpg
    32.4 KB · Pregleda: 23
  • IMG_20211110_220048.jpg
    IMG_20211110_220048.jpg
    29.7 KB · Pregleda: 22
  • IMG_20211110_220101.jpg
    IMG_20211110_220101.jpg
    35.4 KB · Pregleda: 33
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Kako izvaditi ovu osovinu iz kućišta freze, nemam pojma.:rolleyes:

Bi reć , da si si dobavi lipo delo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Ukoliko se ne varam ta gumica ventila je samo nataknuta na ventil. Dosta jadno to izgleda ako se mene pita. Mjenjao sam te gumice na nekom Renault k9k motoru I te gumice su bas snazne, treba ih skoro uprešati, ali ove od lombardinija sam samo spustio dole ako se ne varam kada sam prije par mjeseci slajfao ventile na lda510.
Lp
Te gumice treba podljepiti.
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Puno Vam hvala na pomoći.
Što se tiče gumica čime ih zaljepite?
Inače su predviđene da se lijepe?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Predviđene su da se utaknu ali su takve kakve jesu pa ako idu lagano treba ih podljepiti nekom kvalitetnijom diht masom.
Ako idu lagano s vremenom ju može ventil povuči prema gore i više gumica nema funkciju.
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Razumijem. Hvala za savjet.
Inace osovina izvadena . :)
 

Prilozi

  • 1636648430649-1257624751.jpg
    1636648430649-1257624751.jpg
    92.5 KB · Pregleda: 23

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
U kompletu koji sam dobio brtvi ima samo jedna gumica, natakne se samo na usisnom ventilu?
Kako si slajfao ventile?

Kod mene je bio gumeni čep i treba izbiti onaj zatik.

WP_20170116_002.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
U kompletu koji sam dobio brtvi ima samo jedna gumica, natakne se samo na usisnom ventilu?
Ne sječam se baš točno kak je na tom motoru ali ako je koja vodilica niža onda na tu ide gumica.
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Ovo izgleda odlično :D Moja nema štift koji se izbija već je imbus vijak, i vratilo ima samo jedan ležaj. Samo ne znam kako se provjerava zazor među zupčanicima.

Rastavio glavu, dobro oprao vapom svu onu silnu masnoću, glavu u škrip i ventil samo ubacio na mjesto. S donje strane nataknuo tvrdu gumenu cjevčicu da je fi cjevčice kao i ventila da se teže nabije i dugačku cca 20cm. Potom na ventil na mjestu di ventil naslanja na sjedište ventila šrafcigerom nanesem malo paste za poliranje pomješane s malo motornog ulja. Spustim ventil i s donje strane pomocu cjevčice rotiram ventil pritom ga povlačeći prema dolje, rukama kao da ih trljam kada je hladno.Svaki put kada se ide nazad ventil se podiže gore da se pasta spusti nazad u sjedište (znači šlajfanje samo u jednom smjeru). Kada se osjeti da nema više otpora ventil se izvadi, dobro obriše pasta krpom ponovno nanese pasta i ponavljanje, dok se na sjedištu ventila i ventilu ne pojavi mat linija ravnomjerno svim opsegom, bez rupica (na ispušnom ce vjv ostati malo, ništa strašno). Kada se završi sa šlajfanjem, vapom doooooobro oprati glavu i ventile da slučajno ne ostane neko zrno ne daj bože u vodilici ventila . Ostale djelove glave je ok ubaciti u neku posudicu sa benzinom da sva nečistoća padne na dno i pri sastavljanju isprati svaki komad brake cleanerom i ispuhati zrakom.

Ako se radi po ps-u najbolje bi zamjeniti sve potrošne djelove glave, ali ja to nisam radio.
I ja sam u tom setu koji je čak originalan dobio samo jednu gumicu, ali sam dao na oba ventila.

Napominjem da je to prvi put da sam radio na tom motoru pa me slobodno ispravite.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Odlično objašnjeno.
Ja ipak ću staviti nove ventile, vodilice promijenjene prije par godina, sjedišta ostaju stara.

Jel bilo ulja unutra ili blato?

WP_20170116_003.jpg
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Zaboravih pitati koje su prave dimenzije guma za goldoni special (mislim da je 130). Koja je razlika između 5.00-12 i 6.50/80x12.

Lijepo izgleda, koliko koštaju noževi, gdje se najviše isplati kupiti? Bilo je čak i ulje što me iznenadilo, veoma crno ali ga je bilo. Koda vas? :D
Čak i ako se stavi nove ventile treba ih ušlajfati, ako se na stablu ventila ne vide znakovi potrošenosti (rub) ja ih ne bi mjenjao, pogotovo ako su original da ih zamjenim za neke ventile od konkurencije.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Oba dvije su prave dimenzije.
6.50 je manja guma dakle sporija.

Ne sjećam se točno, znam da sam kupio na nekom webshopu.
Kod mene je bilo samo blato,
Ali tokario sam tanjurasti, skinuo 1 mm i stavio manji semering, sada drži.
Onaj vijak koji ide kroz tanjurasti treba jako stegnuti, pa onda opet stegnuti još jače.


WP_20211108_001.jpg
WP_20211108_002.jpg
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Imaju ventili lufta kad ih se ubaci onako lijevo desno i rub na stablu ili su cijelom duljinom pravilni?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Oba dvije su prave dimenzije.
6.50 je manja guma dakle sporija.
Ispravak,
5.00-12 nije prava dimenzija.
prave dimenzije su 5.00-15 i 6.50/80-12.
Nemaju lufta, ali imaju ruba.
Po katalogu, dodirna površina ne smije prelaziti 2 mm.
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Hvala :)

I moji imaju malo ruba, idealno nije, ali sam ih ostavio, skinuti glavu i zamjeniti ih nije neki posao pa rekoh kaj bude bude, ali najbolje ih je zamjeniti, ja bi dao originalne ako se može.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Dali ona strelica na klipu motora označava smjer vrtnje motora?
U setu karika od 4 komada, 2 i 3 nisu iste, jedna ima oblik slovo L, ta ide na 2 mjesto?
Dali za proširivanje rupe na ležaju radilice od 4 stote je potrebno koristiti razvrtač ili se može sa finim brusnim papirom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh