• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
,moja honda je 80 godiste. sad je kipor dizel na njoj a hondina masina je kod tasta sad na njegovoj F400. preradio sam je na G 200 motor. sve komplet na standardu je u motoru i original bez igde lufta. jedino 2 puta sam joj karike promenuo jedne kad sam je uzeo pre 18god i poslednje prosle godine sa jos 2 ventila nova. samo vodi racuna o kvalitetu ulja i da ga uvek bude na mah. jako dugo ce sluziti
 

marijanm

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
34
I moj je f-600 g200 uz nljega imam plug prevrtać vucnu frezu kopaćice i za zagrtanje krompira plug.ja sam ga kupio prije 3 mjeseca.Jos nisam plug isprobao volio bi jos da si kupim (pacije noge )ili kako se drugcije kaze rajcer za travu.: (Hi):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vucni frezer je smrt za njih pogotovu veci. nije dobro uskladjen .sa njim vodi racuna kad radis da se nepregreje
 

marijanm

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
34
Probao sam frezati ima orgilal frezu zahvat mu je 60ccm i ide dobro prebacim u prvu sporohodnu dok drugi frezaju u drugoj sporohodnoj.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da to je manji .sa njim i nekako izdrzava. onaj veci oko 75 mislim da je zahvat mu je pretezak. a tezak na prenosu. kais hoce izgoreti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vec sam negdje napisal o remenima,probal sam sve kaj sam mogel nabaviti,sava,borovo,skf,bosch,continental....i jedini koji mi je najduze radil bez pucanja i proklizavanja je opti belt za teske radove.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Moja vučna je 60 cm i čak i u prvoj sporoj joj je teško u dubljem frezanju bašće, ona sam prvo skinio jednu motiku, pa nakon izgorenog ispušnog ventila još jednu motiku,sad sam frezo sa četiri motike znači 40 cm jer svaka je motika 10 cm , u idealnim uvjetima može ali dosta često uvjeti nisu idealni, plus je kod nas zemlja teža za obradu. ove novije honde sa g 200 motorom nisu više kvalitetne kao one iz osamdesetih. neznam ove nove sa gx motorima kako su se pokazale
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
muka je kod nas sto sve kineske uvaljuju. ja sam sad miran sa kaisima ako je iole kvalitet, skoro sam zamenuo jedan i ni dva dana nesastavi. puce na sastavu. kvalitet jednak 0.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
muka je kod nas sto sve kineske uvaljuju. ja sam sad miran sa kaisima ako je iole kvalitet, skoro sam zamenuo jedan i ni dva dana nesastavi. puce na sastavu. kvalitet jednak 0.

Da tesko je nac kvalitetu,ja sam sprobal puno i bil sam lud,kod kosnje visoke trave je veliko opterecenje i griju se i nisam bas vjeroval dok nisam probal optibelt i evo 3 sezona jos su super,sutra cu stavit slike ak se sjetim da vidite.

Evo danas sam si kupio nova 3 remena za hondu i kosilicu da imam u rezervi jer opet krece kosnja pa da me ne iznenadi usred posla.
3Kom 200 bez pdv-a jer je bil kes.za frezu pogonski 70kn druga dva po 60kn.
Opti belt je njemacki remen i za industriju medu najboljima,isprobano.





programs to take screenshots
 
Posljednje uređivanje:

marijanm

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
34
Moja vučna je 60 cm i čak i u prvoj sporoj joj je teško u dubljem frezanju bašće, ona sam prvo skinio jednu motiku, pa nakon izgorenog ispušnog ventila još jednu motiku,sad sam frezo sa četiri motike znači 40 cm jer svaka je motika 10 cm , u idealnim uvjetima može ali dosta često uvjeti nisu idealni, plus je kod nas zemlja teža za obradu. ove novije honde sa g 200 motorom nisu više kvalitetne kao one iz osamdesetih. neznam ove nove sa gx motorima kako su se pokazale

Posto ja nemam sporohodnu brzinu a onda samo remen prebacim na vecu remenicu i onda freze lako s malim gasom freza sama ide
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Honda nema sporohodne brzine je dino na f600 ima duple remenice i kad prebacis ide sporo i koristi se samo za frezu.
Ma mom motoru pise G200-197cm3,86god je.
 

marijanm

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
34
Htijo bi ocistiti dizne na karburatoru ali neznam gdije je koji saraf na karburatoru molim pomoć
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imas samo jednu diznu ako je japanski keihin. skines lonce odvrtanjem vijka na dnu. kad skines dizna i je u rupi navoja tog vijka .srafciger dobar i odvrnes. mada se teze odvrcu ako su starije. obicno ih je dovoljno samo produvati pod pritiskom vazduha i ocistiti lonce u dnu.vodi racuna na vijak koliko stezes samo ovlas inace ode navoj i popravke nema. to im je boljka.
 

andrusko

Novi član
Tu od
19 Lip 2013
Poruka
16
Pozdrav forumaši,
nabavio sam mio hondu f400 (polovnu), poslao čovjek iz varaždina za zadar.
Do sad sam radio samo s nekom malom kopačicom od 3.5 ks pa o ovome nemam pojma.
Dobio sam noževe i strižnu kosu samo sve to treba sastavit.
Igrajući se malo po dvorištu (nakon stavljanja kotača), ubacio sam je u brzinu dok je bila ugašena (nemam pojma koju) i sad ga ne bi Majka Božja vratila u ler. Jesam što zeznuo? I dajte molim vas recite kako se montira strižna kosa?
Montirao sam je nazad, e sad di spojit remen i remenicu što imam uz nju? kad se gleda motor od sprijeda remenica od kose je na lijevu stranu ali di stavit drugu remenicu????
Hvala
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pozdrav forumaši,
nabavio sam mio hondu f400 (polovnu), poslao čovjek iz varaždina za zadar.
Do sad sam radio samo s nekom malom kopačicom od 3.5 ks pa o ovome nemam pojma.
Dobio sam noževe i strižnu kosu samo sve to treba sastavit.
Igrajući se malo po dvorištu (nakon stavljanja kotača), ubacio sam je u brzinu dok je bila ugašena (nemam pojma koju) i sad ga ne bi Majka Božja vratila u ler. Jesam što zeznuo? I dajte molim vas recite kako se montira strižna kosa?
Montirao sam je nazad, e sad di spojit remen i remenicu što imam uz nju? kad se gleda motor od sprijeda remenica od kose je na lijevu stranu ali di stavit drugu remenicu????
Hvala

Druga remenica ti ide sa kontra strane od te na getribi,ispod plasticnog cepa na 3sarafa se nalazi vratilo na koje ide pogonska remenica.
Kosu montiras kad rucke okrenes za 180stupnjeva jer ona kosi u rikverc.
A iz brzine probaj stisni kuplung i cimaj ju napred nazad pa izbaci.
 

andrusko

Novi član
Tu od
19 Lip 2013
Poruka
16
EEE, hvala puno na odgovoru, sad mi je malo lakše,
nego daj molim te za ovu 400icu koliko ide ulja u mjenjač? jel ide motorno ili baš za mjenjače? vidim da neki pišu da ide motorno ulje unutra
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ide im motorno ulje u menjac .nisam siguran za f 400 koliko tacno ali otprilke oko 2-2,5 L. ima plasticni cep sa srane menjaca gde je u blizini i prikljucak za remenicu.sipas do njega. u dnu samom menjaca ti je za ispustanje vijak.to bacivanje u menjac nista nemoze da napravi samo mi je cudno sto neizlazi zgodno iz brzine. mozda ti je pomesala brzine. mora se voditi racuna jer nekad na biracu preskoci pa zaglavi u brzini. imas dve osovinice koje ulaze u menjac za saltanje brzina.iza zastitnog lima su od remenice menjaca.probaj polako nekim srafcigerom jednu ili drugu da izvuces ili uvuces i odkocice.pregledaj vijcice od lima i iza njega dal su stegnuti .nekad neki od njih popusti pa hoce da brljvi birac [rucica] menjaca.mada je retko ali nekad se desi da popuste pa teze salta i neprecizno.to su vijci M6 za 10 -ku kljuc koliko se secam.pregledaj ih sve oko biraca i dotegni ako su labavi.
 

andrusko

Novi član
Tu od
19 Lip 2013
Poruka
16
Probat ću danas popodne pa javim (ako prije ne krepam od vrućine)
Hvala na savjetima
 

Najnoviji postovi

Na vrh